Премини към съдържанието
ТHEBOSS

Кои от безплатните антивирусни е законно да се ползват от фирми?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря предварително!

Хм, clamav. Другите доколкото знам са безплатни за лично ползване. Но провери за майкрософтската, тя е обвързана доста с ОС, така че може да е безплатна и за фирми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, clamav. Другите доколкото знам са безплатни за лично ползване. Но провери за майкрософтската, тя е обвързана доста с ОС, така че може да е безплатна и за фирми

и двете ми се виждат слаби ракии :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На харизан кон зъбите не се гледат. Тогава си купете

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е колко да са слаби и колко ракии :) Ползвам от години само и единственно MSE и не съм имал никакви проблеми.За безплатна антивирусна мисля си е супер :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A новите китайски играчи кихо и байду дали са фрее и за фирмите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Baidu:

2.1 Users may install, use, display and run this Software in a single terminal device solely for non-commercial purposes and in accordance with the terms and conditions of this Agreement. Installation, use, display or operation of the Software for commercial purposes is forbidden.

360:

a) The Software is a free product. Qihoo 360 hereby grants you and only you a limited license to download, install, use and copy the Software on a single device for non-commercial use and without limitation on number of uses.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а новия битдефендер фрее?

Немога да намеря на сайта им дали става за commercial use, а и в гугал не намирам информация.

Редактирано от T H E P L A Y E R (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
The free license only allows the product to be used for personal purposes, with no commercial implications whatsoever, under the terms of the End-User License Agreement (EULA). For example, under the Personal License, you are allowed to scan your personal laptop or desktop computer but YOU ARE NOT ALLOWED TO USE THE PRODUCT IN A BUSINESS ENVIRONMENT SUCH AS AN OFFICE COMPUTER OR A COMPANY SERVER.

Тук

ПП. Я стига, дали са ти хората достатъчно свестни алтернативи. На Варана какво му е? Или Immunet?

Ето ти още една алтернатива. Базиран на ClamAV. Описание на български.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря предварително!

На въпроса с въпрос - сигурен ли сте, че фирмата за която става на въпрос ползва лицензиран Уиндос? И ако да - защо се стиска за корпоративен лиценз на антивирусна програма?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря предварително!

есет е 50лв на година..уж бизнес ще развиваш а ти се свиди..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, почна се... Защото може да пита за друг човек, да иска да си оптимизира разходите и какво ли още не. Не ни влиза в работата, щом е законно и не вреди на никого. Най-малко пък ни дава право да го нападаме.

ПП. Айде и малко смях в залата - попаднах и на това - SADDAM Antivirus. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да го нападаме? На фона на фирмения и счетоводен софтуер, плюс операционните системи на компютрите разхода за антивирусна са жълти стотинки. И като знам какви дърти "кошници" се позват във фирмите, най-добре е да се кара без такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е за Bitdefender Antivirus Scanner for Unices, обаче за Bitdefender Antivirus Free  не намирам ограничения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е за Bitdefender Antivirus Scanner for Unices, обаче за Bitdefender Antivirus Free  не намирам ограничения

Is free to home/non-commercial and business/commercial use. Note: Bitdefender does not explicitly state on their website if Antivirus Free Edition is free for everyone or just non-commercial use only. I talked to Bitdefender support who gave me the runaround but more or less told me Bitdefender Antivirus Free Edition is “intended” for home users but can be used for home and business use.

Оттук. Моя грешка.

gyps, представи си хипотетично една малка еднолична фирмичка, която си плаща на счетоводител, т.е. не плаща за счетоводен софтуер, няма касов апарат, защото всичко минава по банков път, а Windows-ът е закупен заедно с единствения компютър, купен, за да се върши работа, който обаче е далеч по параметри от офис-кошница. А собственикът е единственият работник, т.е. каквото си изкара, му е и заплатата. Всеки си знае...

Имах преди време клиент, който ми писа, че вече няма да ми праща отчет за внесените осигуровки и т.н., защото си оптимизирал разходите (става дума за 4-5 лв., а фирмата е огромна).

Излишно е да гадаем. Както казах, не ни влиза в работата - човекът пита, без да нарушава нищо - който иска, отговаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comodo пробвай. Имаше я в списъка с безплатни и вкъщи съм я инсталирал на домашния комп, който е слабичък и не искам да го тормозя с нод или др. Справя се добре, само понякога е малко излишно подозрителна към файловете, които се свалят и инсталират...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оттук. Моя грешка.

gyps, представи си хипотетично една малка еднолична фирмичка, която си плаща на счетоводител, т.е. не плаща за счетоводен софтуер, няма касов апарат, защото всичко минава по банков път, а Windows-ът е закупен заедно с единствения компютър, купен, за да се върши работа, който обаче е далеч по параметри от офис-кошница. А собственикът е единственият работник, т.е. каквото си изкара, му е и заплатата. Всеки си знае...

Имах преди време клиент, който ми писа, че вече няма да ми праща отчет за внесените осигуровки и т.н., защото си оптимизирал разходите (става дума за 4-5 лв., а фирмата е огромна).

Излишно е да гадаем. Както казах, не ни влиза в работата - човекът пита, без да нарушава нищо - който иска, отговаря.

значи бит фрее става за целта, благодаря за помоща :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.