Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
netonentchev

Недостиг на РАМ а е само наполовина пълна

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния компютър:

intel i5-2500

8GB Kingston 1333MHz

Geforce GTX580 3GB

дъно Intel

SSD Intel 120GB 330

WD 500GB Black

Windows 8 Pro 64Bit

Като отворя няколко ArchiCAD-а, Chrome, utorrent или каквито и да е други програми като ми е запълнена на около 4,5-5 GB Рамта ми излиза всеки път съобщение от Windows-а че трябва да затворя някои програми защото не достига рам, а в Task Managera си пише черно на бяло че имам 3,5-4 Свободни. Ако отворя още нещичко да запълня с още 200-300 Мегабайта Рамта и ми крашва всичко и е много неприятно. 

Имате ли представа защо се получава така, по принцип съм изключил PageFile заради SSD-то, да не би да има някаква настройка Windows-ка, или нормално ли е това като цяло? Ако е нормално то излиза че за да имам 8ГБ пълноценни трябва да купя 16 да имам. Help Please! 

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

intel i5-2500

8GB Kingston 1333MHz

Geforce GTX580 3GB

дъно Intel

SSD Intel 120GB 330

WD 500GB Black

Windows 8 Pro 64Bit

Като отворя няколко ArchiCAD-а, Chrome, utorrent или каквито и да е други програми като ми е запълнена на около 4,5-5 GB Рамта ми излиза всеки път съобщение от Windows-а че трябва да затворя някои програми защото не достига рам, а в Task Managera си пише черно на бяло че имам 3,5-4 Свободни. Ако отворя още нещичко да запълня с още 200-300 Мегабайта Рамта и ми крашва всичко и е много неприятно. 

Имате ли представа защо се получава така, по принцип съм изключил PageFile заради SSD-то, да не би да има някаква настройка Windows-ка, или нормално ли е това като цяло? Ако е нормално то излиза че за да имам 8ГБ пълноценни трябва да купя 16 да имам. Help Please! 

Мерси предварително!

Я се спри малко бре! Колко еднакви теми ще пускаш във форума. Първо четеш правилата, четеш половин година и тогава питаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я се спри малко бре! Колко еднакви теми ще пускаш във форума. Първо четеш правилата, четеш половин година и тогава питаш!

Ами ако бях намерил отговор нямаше да пускам тема. А и къде съм пускал еднакви теми? Писах в чата ако има някой да хелп. Не знаех че не мога да питам и там и тук...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

intel i5-2500

8GB Kingston 1333MHz

Geforce GTX580 3GB

дъно Intel

SSD Intel 120GB 330

WD 500GB Black

Windows 8 Pro 64Bit

Мерси предварително!

пробвайте да сложите на WD paging space колкото е паметта ви и проверете какво е положението. По принцип Windows не обича да работи без виртуална памет

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвайте да сложите на WD paging space колкото е паметта ви и проверете какво е положението. По принцип Windows не обича да работи без виртуална памет

За любовта на Windows към виртуалната памет съм съгласен (макар че баш сега се боря с един линукски проблем със swap-а), но описаното от netonentchev не е нормално. За да се чупи така, явно наистина няма достатъчно рам, или някоя програма има "теч". Ако сложи суап, може да замаскира проблем. По-добре да разберем, какъв е зора. Може пък да трябва и повече памет. Някак си "няколко ArchiCAD-а" ми звучи подходящо (не че съм работил с тая програма) да хаби много.

Ами ако бях намерил отговор нямаше да пускам тема. А и къде съм пускал еднакви теми? Писах в чата ако има някой да хелп. Не знаех че не мога да питам и там и тук...

Може ли версията на Windows? Също скрийншоти на процесите в Task Manager сортирани по памет и на таба Performance. Или още по-добре на таба Мemory от Resource manager сортиран по Commit. Очевидно, да са от момента, в който уиндоуса се оплаче, че няма памет.Нещата, които може да направиш още са да спреш да ползваш всяка една от тези програми, за известно време, за да изключиш нея като причина - може да си улучил някаква бъгава версия с теч на памет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За любовта на Windows към виртуалната памет съм съгласен (макар че баш сега се боря с един линукски проблем със swap-а), но описаното от netonentchev не е нормално. За да се чупи така, явно наистина няма достатъчно рам, или някоя програма има "теч". Ако сложи суап, може да замаскира проблем. По-добре да разберем, какъв е зора. Може пък да трябва и повече памет. Някак си "няколко ArchiCAD-а" ми звучи подходящо (не че съм работил с тая програма) да хаби много.Може ли версията на Windows? Също скрийншоти на процесите в Task Manager сортирани по памет и на таба Performance. Или още по-добре на таба Мemory от Resource manager сортиран по Commit. Очевидно, да са от момента, в който уиндоуса се оплаче, че няма памет.Нещата, които може да направиш още са да спреш да ползваш всяка една от тези програми, за известно време, за да изключиш нея като причина - може да си улучил някаква бъгава версия с теч на памет.

За изтичане на памет - да, възможно е. Но тогава щеше да заема реалната памет. А Windows е капризен за виртуалната и иска да има поне малко алокирана, най-добре да е поне половината от реалната

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За изтичане на памет - да, възможно е. Но тогава щеше да заема реалната памет.

То точно такава си заема, ако мен питаш. Иначе Windows нямаше да се оплаче, ами щеше да изгърми ненадейно. Не съм сигурен, авторът, къде е гледал, затова поисках снапшоти.

А Windows е капризен за виртуалната и иска да има поне малко алокирана, най-добре да е поне половината от реалната

А, не ме разбирай погрешно - трябва да си има виртуална. Най-малкото не струва нищо, а допринася за стабилността на системата. Особено, като си има втори диск. Просто предлагах, преди да я сложи, ако може да разберем, кое прави белята.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От години съм без swap файл и никога не съм имал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих скрийншотс надявам се да ги виждате. Без swap файл компютъра ми върви доста по-бързо затова го махнах, не съм имал досега сини екрани от 2 години ми е не вярвам да имам проблем с рамта. Може ли някои програми да си резервират рам но не задължително да я използват? Странното е че пише Available на половината ми рам а казва че нямам..

Редактирано от netonentchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих скрийншотс надявам се да ги виждате. Без swap файл компютъра ми върви доста по-бързо затова го махнах, не съм имал досега сини екрани от 2 години ми е не вярвам да имам проблем с рамта. Може ли някои програми да си резервират рам но не задължително да я използват? Странното е че пише Available на половината ми рам а казва че нямам..

Проблема ви изглежда е в това че програмите заявяват големи обеми памет. Ако погледнете Commit паметта е почти на 100%

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo, е прав. Ползвате си паметта и още как. Пиковото ви потребление е на ръба. Ако желаете да си ползвате системата по същия начин, ще трябва повече рам. Между другото, само това, че сте усетили разлика със и без суап е показателно, че го ползвате и че ви е необходим. Операционната система не ползва виртуална памет, ако не и е необходима - съвсем очевидно при порядъците разлика в скоростите за достъп.Незнам какво разбирате под проблем с RAM-a - физическа повреда - не изгледжда да имате, недостиг обаче - да. Така представено, не мога да си представя, че ползвате същата си система със същите версии на ОС и програмите и преди това не ви е правила проблем.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си купя още 8ГБ РАМ, ами преди не ми се е налагало да отварям толкова програми а и не съм се заглеждал честно казано . Много благодаря за помощта на всички!

(Може да изтриете темата горе долу разбрах защо така става.)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.