Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Като всички искам да закупя настолен компютър,не до толкова за игри,отколкото за някакви офис приложения,браузване...Бюджета е плюс минус 500 лв.Става въпрос за захранване,процесор,рам и дъно,кутията е в наличност,както и HDD(sata)...Пропоръки?

Редактирано от nurfeyster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо от мен.

BB код:
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX Ако искате може да добавим и ссд за по-бърза работа.

Обща стойност - 406.08 лв. с ДДС

Ако може да попитам каква е кутията ?

Ето и със ссд.

BB код:

Обща стойност - 502.23 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ще бъде най-добре да се смени и кутията но това е лично мнение.

BB код:
FD 120MM SILENT SER R2 + един вентилатор за отзад  

Обща стойност - 511.59 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо при положение, че бюджета е минимален за настолна конфигурация всеки е дал предложение доста под бюджета и съответно толкова дървени конфигурации. Такива дъна и подарък да ми дават няма да сложа. 

Ето Предложение и от мен:

ASROCK-H87-PRO4--1150 - 137 лв.

G3420-3.2GHZ-3M-BOX-1150 - 115 лв.

Останалото вижте от колегите по-горе

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо при положение, че бюджета е минимален за настолна конфигурация всеки е дал предложение доста под бюджета и съответно толкова дървени конфигурации. Такива дъна и подарък да ми дават няма да сложа. 

За какво му е това H87 дъно за пентиум ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от подобни дъна в този бюджет. Ето едно  което би било достатъчно:

ASROCK-B85M-PRO4-LGA1150

Както виждаш от нищо не е лишено !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв вариант за АMD процосор..това с кутията наистина е по добра идея,защото тази вече чесно казано ми е писнала,ама на да спести човек пари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв вариант за АMD процосор..това с кутията наистина е по добра идея,защото тази вече чесно казано ми е писнала,ама на да спести човек пари...

Има разбира се !

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+

AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

PSU FORTRON FSP400-60APN 85+

Обща стойност - 496.34 лв. с ДДС

Количка.

Без HDD и кутия!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер сте,ориентирахте ме долу горе в цените сега едно тактично въпросче :) ..този сайт на НикемНет,там ли са най-евтините части на пазара ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер сте,ориентирахте ме долу горе в цените сега едно тактично въпросче :) ..този сайт на НикемНет,там ли са най-евтините части на пазара ?

Не само, има и други магазини които предлагат по-евтино части. Няма да ги споменавам тука, че да не става реклама ! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта с AMD процесора,видео карта трябва ли му, или А10 има такава вградена?

Има да.

GPU Type: Radeon HD 8670D 

ПС: Как ще ти предложа машина без видео, та после да се чудиш какво да правиш ! :)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахах..пак ще се обърна към вас,спокойно :)добре ..аз сега малко се оплетох..ама в тази количка в сайта на НикемНет...можем ли да добавим всичките тези неща които изброихме..АМДто...кутията...рамта...дъното..захранването..охлаждането...бум :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те са си добавени, и готови за поръчка. :)

Автора има в предвид и кутия. :)  Ето предложение от мен с малко по-слабо видео, при което няма да се усети разлика. А и говорим за офис конфигурация: FD CORE 1000 MICRO ATX USB3 BL CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+ 2GB DDR3 1600 A-DATA PRO x 2 AMD A8-6600K X4/3.9GHZ/FM2/BOX FD 92MM SILENT SER R2 Обща стойност - 505.88 лв. с ДДС В последствие може да се добавят още 2x2 рам при нужда. Количка Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам проблем да си ползваш старата кутия: 

Обща стойност - 495.15 лв. с ДДС
Ако ще играеш игри, и то по-нови 760К+7750 ще се представят много по-добре от което и да е APU.
Ако вземеш по-евтино дъно, може да се вмъкне и една 7770, ама ако не си запален геймър 7750 е достатъчна.
А и е хубаво да имаш дъно с FM2+ чипсет.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:ASROCK FM2A55M-VG3 /FM2 Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK SAPPHIRE HD7770 1G GD5 BULK CORSAIR VS450 450W ATX EU Version Обща стойност - 511.94 лв. с ДДСАко 10лв. са много,смени процесора с 750к

Редактирано от NextGen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се "кефя" как има хора с минимален бюджет за компютър правят конфигурация и то не каква да е, а гейминг машина с отделна видео карта, независимо че всичките части са боклуци.

Добре, че има лаици които ви приемат съветите, лошото е че после те си чукат главите с тия щайги.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е и за такъв бюджет...такъв компютър,нали се продават компоненти все пак...

Редактирано от nurfeyster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се "кефя" как има хора с минимален бюджет за компютър правят конфигурация и то не каква да е, а гейминг машина с отделна видео карта, независимо че всичките части са боклуци.

Добре, че има лаици които ви приемат съветите, лошото е че после те си чукат главите с тия щайги.

:ph34r:  Кои части са боклуци, че нещо не ми стана ясно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34r:  Кои части са боклуци, че нещо не ми стана ясно? 

Почти всички дънни платки са от най-нисък клас без възможност за последващ ъпдейт, както и процесорите, за сметка на допълнителна видео карта, която също е базисен вариант. Подчертавам, думите на възложителя са: "не до толкова за игри,отколкото за някакви офис приложения,браузване..." Също така предложенията за захранващ модул са за посредствени модели без активна стабилизация.

С подобен бюджет може да се вземе по-добро дъно и процесор, както и едно по-хубаво захранване. Нещо от сорта на предложенията на techmaniac

Редактирано от saint_jazz (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.