Премини към съдържанието
joeybg

Моля кажете ми вярна ли е задачата.

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги

моля ви кажете ми вярна ли е тази задача, ако не е кажете ми къде греша.

http://pastebin.com/XLfW0z1d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колегимоля ви кажете ми вярна ли е тази задача, ако не е кажете ми къде греша.http://pastebin.com/XLfW0z1d

Не ми изглежда вярна. Ти намираш сумата на всички четни и нечетни цифри в целия масив и после намираш разликата им. Докато по условие, трябва да правиш това за всяко отделно число. Премести нулирането на двете променливи за сума в началото на първия for цикъл и втория for цикъл го сложи на края на първия след while.Също си подреждай по-добре кода. да пишеш два израза на един ред е признак на много лош стил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми харесва че затриваш съдържанието на A без да има нужда от това,
а разликата не виждам защо да не бъде и отрицателна и както отбеляза flare 

така както я изчисляваш няма как да е вярна.

int   b, sum;for(i=0;i<n;i++){           cout<<"A["<<i<<"]=";            cin>>b;           A[i]=b;           sum=0;           while (b) {                   if (b % 2 == 0) sum += b % 10;                   else sum -= b % 10;                   b /= 10;                   }           a[i] = sum;           }
Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми изглежда вярна. Ти намираш сумата на всички четни и нечетни цифри в целия масив и после намираш разликата им. Докато по условие, трябва да правиш това за всяко отделно число. Премести нулирането на двете променливи за сума в началото на първия for цикъл и втория for цикъл го сложи на края на първия след while.

Също си подреждай по-добре кода. да пишеш два израза на един ред е признак на много лош стил.

flare Благодаря ти за отговора разбрах си грешките, единствено не разбрах как да си подреждам кода кои два израза са ми на един ред, ако е възможно да уточниш с пример за да не допускам и тази грешка.

За това ли става въпрос cout<<"["<<i<<"]"<<"-я елемент: "; cin>>A;

Редактирано от joeybg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.