Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Малко тъпо сигурно ви изглежда заглавието. Но не знам какво представляват тези телефони (или там както се водят) с наименование таблет.

Струва ли си да се купува нещо, каква е разликата между "GSM" например и между таблет ?

Гледам в сайта на "vivacom" ми изглеждат евтини някои от тези таблети и пускам тази тема също така за да ви попитам дали си струва да си купя някои от тях. Преди седмици пуснах една тема в която ви попитах  дали ще може да ми предложите какъв телефон да си купя, та сега в тази тема искам да продължа с този въпрос. Както в миналата тема и в тази ще напиша функциите, които са ми нужни за "gsm-а" или таблета:

- възможно добавяне на карта памет от и над 1 GB или да има вградена памет поне 1 GB  

- USB за да си прехвърлям неща от и на компютъра

- MP3 плейър

- букса за слушалки (+ слушалки при възможност)

- хронометър

- будилник

- да поддържа .txt формат

Това е сайтът в който видях дадените таблети за които ви пиша - http://vivacom.bg/m/bg/residential/Device/details/19 .

Говоря за моделите които цената им се плаща в продължение на 2 години (24 месеца). Най-скъпият модел, който мога да си позволя е този, който е 7.90 лева на месец - Huawei MediaPad 7 Youth  . И всичко, които са от по-евтини от него. Бихте ли ми казали дали всички тези таблети поддържат функциите, които са ми нужни ? Струва ли си да си купя някои от тях ? Не съм много запознат. По-горе в темата написах какви функции са ми нужни, казано по друг начин бих си купил така технология ако има възможност за да мога да слушам музика ако тичам; да мога да си качвам неща от компютъра на нея; да си чета книги на нея; да си засичам с хронометър и будилник, ако тренирам. 

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно всичко се поддържа от един средностатистически таблет, без изключение. Съвета ми обаче е да стоиш далеч от такъв на лизинг, защото ще ти излезе солено ! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво нещо е, човек да си има една такава джаджа. Аз например оставих лаптопа, зареди тая джаджа. Много по-лек , по-компактен е за носене. Най-вече когато утида до тоалетната/леглото/кафе и т.н. много добра работа ми върши. Даже го дадох на един приятел, които сега е студент да си води записки на него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се лъжи приятел.Едни лаптоп на промоция(няма да кажа от къде) на един приятел му излезе двойно от това да отиде и да си го купи от магазин,интернет или каквото ти хрумне.В смисъл,че подобни оферти са обвързани с дадена ценова листа или оферта.Таблета може да е евтин но когато дръпнеш чертата на това което плащаш или си платил през тези 2 години ще видиш колко си се набутал.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво нещо е, човек да си има една такава джаджа. Аз например оставих лаптопа, зареди тая джаджа. Много по-лек , по-компактен е за носене. Най-вече когато утида до тоалетната/леглото/кафе и т.н. много добра работа ми върши. Даже го дадох на един приятел, които сега е студент да си води записки на него.

Записки на таблет, оле-леле. :no-no:

Ако имаш клавиатура за него вече по съм съгласен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, приятели !

Какво е лошото на това даден продукт да е на лизинг ?

Кое му излиза по-скъпото ?

Например 7.90 на месец за 2 години, не излиза ли обща цена от около 160 лева без допълнителни пари нужни за заплащане ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, приятели !

Какво е лошото на това даден продукт да е на лизинг ?

Кое му излиза по-скъпото ?

Например 7.90 на месец за 2 години, не излиза ли обща цена от около 160 лева без допълнителни пари нужни за заплащане ?

Кофтито е че те обвързват почти задължително с някакъв план за мобилен интернет, и те тогава става соленото. Ако сметнеш вноските x 24 + таксите по договора на плана + процент на оскъпяване... Предполагам ти стана ясно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записки на таблет, оле-леле. :no-no:

Ако имаш клавиатура за него вече по съм съгласен !

Клавиатура, още не мога да закача. Води си ги без клавиатура. Отначалото и яз така реагирах, ама момчето се справя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофтито е че те обвързват почти задължително с някакъв план за мобилен интернет, и те тогава става соленото. Ако сметнеш вноските x 24 + таксите по договора на плана + процент на оскъпяване... Предполагам ти стана ясно.

Ясно, пфффф ...

Можете ли да ми предложите нещо до 120-30 лева, независимо дали таблет или "gsm", което да разполага с всички функции, които търся ? Вече не знам какво да търся и какво да се опитам да си купя, пф ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Samsung Galaxy Pocket Plus GT-S5301

Малко извън бюджета, но няма много предложения. Таблетите в този ценови клас не ми изглеждат привлекателни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението. Ще си го запазя този линк.

Добре, а нещо на не толкова високо ниво и по-евтино притежаващо всички функции, които са ми нужни (които съм описал в темата) има ли ?

Интересувам се понеже ако си купя телефон/таблет или каквото и да е, ще гледам да не е толкова скъпо и високо качествено понеже има голям шанс да го изпускам докато тичам например и мога да го счупя, за това ми трябва нещо притежаващо само първостепенните функци, които съм описал горе в темата. Други функции не ме интересуват, ако ще да няма камера или каквото и да било отделно. Как мислиш/те нещо друго има ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението. Ще си го запазя този линк.

Добре, а нещо на не толкова високо ниво и по-евтино притежаващо всички функции, които са ми нужни (които съм описал в темата) има ли ?

Интересувам се понеже ако си купя телефон/таблет или каквото и да е, ще гледам да не е толкова скъпо и високо качествено понеже има голям шанс да го изпускам докато тичам например и мога да го счупя, за това ми трябва нещо притежаващо само първостепенните функци, които съм описал горе в темата. Други функции не ме интересуват, ако ще да няма камера или каквото и да било отделно. Как мислиш/те нещо друго има ли ?

Ами ако ти се рискува с таблет, ето ти един нелош като характеристики:

Prestigio MultiPad 7.0 ULTRA + 3670B

Все пак не бих го препоръчал на който и да е, тъй като имам резерви към марката. Чувал съм че са с най-голям процент на връщане на сервиз, та именно затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако ти се рискува с таблет, ето ти един нелош като характеристики:

Prestigio MultiPad 7.0 ULTRA + 3670B

Все пак не бих го препоръчал на който и да е, тъй като имам резерви към марката. Чувал съм че са с най-голям процент на връщане на сервиз, та именно затова.

Благодаря ти, брато. Ще ти се доверя, няма да рискувам с този таблет. Засега ще оставя телефонът, който предложи. Ако през тези месеци докато го купя изскочи нещо друго може и да преосмисля, ако ли не ще го купя него. Благодаря ти за цялото инфо, браточка. Заслужаваш да ти се прави добро, както ти правиш ;) !!! БОГ да те благослови :).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Allview A4 DUO Това е добро за парите си, но пак е извън бюджета, важното е, че имаш 3,5" екран и андроид 4.2. Руутваш го слагаш му рековери и му слагаш къстъм кернел и къстъм ром и телефона ще литне :) 
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Allview A4 DUO Това е добро за парите си, но пак е извън бюджета, важното е, че имаш 3,5" екран и андроид 4.2. Руутваш го слагаш му рековери и му слагаш къстъм кернел и къстъм ром и телефона ще литне :)

Да, точно така ;) . И дисплеят му ще стане по-голям, и по-удобен за четене.

И накрая един мармот ще ти го увие в станиол ...  :lol6:

Ясно, пфффф ...

Можете ли да ми предложите нещо до 120-30 лева, независимо дали таблет или "gsm", което да разполага с всички функции, които търся ? Вече не знам какво да търся и какво да се опитам да си купя, пф ...

Купи си евтин GSM - за всичко, което си изброил, без четене на книги. За тази цел, ако ти е много наложително - отделно устройство.

Принципно разликата между едното и другото е, че "таблет" се води всичко от 7" нагоре. По-малките са GSM. В момента се опитват да наложат понятието "фаблет" - нещо средно, с размер на екрана 5"-6".

Другата разлика е, че таблетът може да няма модул за SIM карта, или да има, но да не може да се провеждат разговори през нея.

A за този Huawei, който си писал по-горе, цената е: 24 мес х 7.90 лв + 12 мес. х 18.90 лв + 12 мес. х 37.80 лв = 870 лв !!!  :shock11: Което включва и таксите за задължителния договор за мобилен интернет.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на теб !!! За поредното предложение :) ! Отива в архива за избор !  

Да, точно така ;) . И дисплеят му ще стане по-голям, и по-удобен за четене.

И накрая един мармот ще ти го увие в станиол ...  :lol6:

Купи си евтин GSM - за всичко, което си изброил, без четене на книги. За тази цел, ако ти е много наложително - отделно устройство.

Принципно разликата между едното и другото е, че "таблет" се води всичко от 7" нагоре. По-малките са GSM. В момента се опитват да наложат понятието "фаблет" - нещо средно, с размер на екрана 5"-6".

Другата разлика е, че таблетът може да няма модул за SIM карта, или да има, но да не може да се провеждат разговори през нея.

A за този Huawei, който си писал по-горе, цената е: 24 мес х 7.90 лв + 12 мес. х 18.90 лв + 12 мес. х 37.80 лв = 870 лв !!!  :shock11: Което включва и таксите за задължителния договор за мобилен интернет.

Егати ... нещото :Д :Д :Д. Добре, че ми каза, че ако бях решил така изведънж да отида да го купя, щях да отида и да се върна, като разбера цената. Относно поддържането на .тхт формат за книги какво отделно устройство мога да си купя ? Някаква идея имаш ли ? Понеже аз не знам къде другаде мога да чета книги освен на истинска книга на ръка, на джиесем и на компютър (което мисля, че затормозява повече очите и не може да си легнеш и да четеш, а е нужно да седиш или да лежиш малко неудобно, с други думи на компютър е по-малко оферта да се чете от другите варианти, според мен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно така ;) . И дисплеят му ще стане по-голям, и по-удобен за четене.И накрая един мармот ще ти го увие в станиол ...  :lol6:Купи си евтин GSM - за всичко, което си изброил, без четене на книги. За тази цел, ако ти е много наложително - отделно устройство.Принципно разликата между едното и другото е, че "таблет" се води всичко от 7" нагоре. По-малките са GSM. В момента се опитват да наложат понятието "фаблет" - нещо средно, с размер на екрана 5"-6".Другата разлика е, че таблетът може да няма модул за SIM карта, или да има, но да не може да се провеждат разговори през нея.A за този Huawei, който си писал по-горе, цената е: 24 мес х 7.90 лв + 12 мес. х 18.90 лв + 12 мес. х 37.80 лв = 870 лв !!!  :shock11: Което включва и таксите за задължителния договор за мобилен интернет.

Виж човек аз не се бъзикам, този телефон може да покаже на какво е способен, но не със стоковия ром.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно поддържането на .тхт формат за книги какво отделно устройство мога да си купя ? Някаква идея имаш ли ? 

Аз ти писах и в другата ти тема, за избор на GSM - мисля, че за четене на книги ти трябва по-голям екран. На малките буквите са ситни, напрягаш си очите повече и ги изморяваш. Лично за мен 7" е минимумът. Има разни електронни книги , но не съм ползвал такава, и не мога да дам мнение. Другото решение е някой евтин таблет - Lenovo A1000 например. Можеш да го ползваш за четене на книги, слушане на музика, сърфиране в нета (ако имаш безжичен у дома). Освен това си взимаш и едно евтино телефонче за 100-ина лева, със слот за карта и MP3 плеър, да слушаш музика, докато тичаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на теб !!! За поредното предложение :) ! Отива в архива за избор !  

Егати ... нещото :Д :Д :Д. Добре, че ми каза, че ако бях решил така изведънж да отида да го купя, щях да отида и да се върна, като разбера цената. Относно поддържането на .тхт формат за книги какво отделно устройство мога да си купя ? Някаква идея имаш ли ? Понеже аз не знам къде другаде мога да чета книги освен на истинска книга на ръка, на джиесем и на компютър (което мисля, че затормозява повече очите и не може да си легнеш и да четеш, а е нужно да седиш или да лежиш малко неудобно, с други думи на компютър е по-малко оферта да се чете от другите варианти, според мен).

За четене на книги - Kindle или NOOK. От две години притежавам Kindle 4 и смея да твърдя че е великолепен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти писах и в другата ти тема, за избор на GSM - мисля, че за четене на книги ти трябва по-голям екран. На малките буквите са ситни, напрягаш си очите повече и ги изморяваш. Лично за мен 7" е минимумът. Има разни електронни книги , но не съм ползвал такава, и не мога да дам мнение. Другото решение е някой евтин таблет - Lenovo A1000 например. Можеш да го ползваш за четене на книги, слушане на музика, сърфиране в нета (ако имаш безжичен у дома). Освен това си взимаш и едно евтино телефонче за 100-ина лева, със слот за карта и MP3 плеър, да слушаш музика, докато тичаш.

Да, ти и в другата тема ми помагаше и ми даде съвети за което също така ти благодаря много, братле ! Изглежда много добър вариант това, което описваш, но не мога да си го позволя, излиза общо около 300 лева близо. Твърде скъпо е, аз 120-30 не трябва да надвишавам. В краен случай няма да си купувам нищо, по-добре от колкото да изхарча парите на нашите за нещо наполовина. 

За четене на книги - Kindle или NOOK. От две години притежавам Kindle 4 и смея да твърдя че е великолепен :)

Изглежда си доволен от джаджата ... благодаря за мнението, брато, от полза ми е  :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.