Премини към съдържанието
Ivan Hristov_337114

Проблем с картината на монитора оставя следи защо ?

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам защо когато натисна където и да е на компа ми оставя следи ... ето снимка  post-346826-0-64452600-1392039078_thumb.  а ето и видео клип накратко какво прави самият комп http://vbox7.com/play:7aff94cadf много ми е странно от какво се получава това и защо е така моля за мнения да решим този проблем Благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си характеристиките на машината, че ми се струва че Windows й идва тежичък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си характеристиките на машината, че ми се струва че Windows й идва тежичък.

Ами характеристиките на машината са следните 3 гигахерца процесор на 2 ядра 512 видео карта хард диск 80 гб рам 2 гб даното е ново с процесора на 1 ден евчера го сглобиха с видео карата стана цял комп и му туриха новия уиндоус 7 незнам защо става така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани всички визуални ефекти и му тури друга тема - без аеро...

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани всички визуални ефекти и му тури друга тема - без аеро...

може ли един таториял от къде защото до преди 2 дена бях с ХР и не знам много за 7 цата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами характеристиките на машината са следните 3 гигахерца процесор на 2 ядра 512 видео карта хард диск 80 гб рам 2 гб даното е ново с процесора на 1 ден евчера го сглобиха с видео карата стана цял комп и му туриха новия уиндоус 7 незнам защо става така

Инсталирай една AIDA или Speccy , за да видим точно каква ти е конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли един таториял от къде защото до преди 2 дена бях с ХР и не знам много за 7 цата

Цъкаш десен батон на компютър и даваш свойства, после разширени свойства (четвъртото вляво) и после най-горното settings

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

натискате старт бутона и в run пеиствате това: devmgmt.msc - отваряте display adapters и казвате какво пише там. Също така ако има питанки, казвате.  Като е на 1 ден много съмнително ми се стори отварянето на нов таб - коя точно страница ви отваря като натиснете тоя нов таб в Хрома?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай една AIDA или Speccy , за да видим точно каква ти е конфигурацията.

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1
CPU
Intel Pentium 4 631
Cedar Mill 65nm Technology
RAM
2,00ГБ Single-Channel DDR2 @ 266MHz (4-4-4-12)
Motherboard
ASUSTeK Computer INC. P5VD2-MX (Socket 775) 40 °C
Graphics
Generic Non-PnP Monitor (1024x768@60Hz)
512MB NVIDIA GeForce 210 (NVIDIA) 42 °C
Storage
74GB Seagate ST380011A ATA Device (ATA) 39 °C
3GB Generic STORAGE DEVICE USB Device (USB)
Optical Drives
PIONEER DVD RW DVR-108 ATA Device
DTSOFT Virtual CdRom Device
Audio
NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле боже, за пореден път се оказвам прав. Тази машина не и трябва повече от XP SP3 !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай една картинка на която си турил task manager-a така, че да се виждат всички процеси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

натискате старт бутона и в run пеиствате това: devmgmt.msc - отваряте display adapters и казвате какво пише там. Също така ако има питанки, казвате.  Като е на 1 ден много съмнително ми се стори отварянето на нов таб - коя точно страница ви отваря като натиснете тоя нов таб в Хрома

показва ми прозорец с 6 прозорчета за да си избирам фейсбук или други гугал или ютуб

Дай една картинка на която си турил task manager-a така, че да се виждат всички процеси.

http://prikachi.com/images.php?images/509/7051509p.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц, проблема не е в количеството оперативна памет. Главния проблем за лакомата 7 е това:

Intel Pentium 4 631

Старо поколение процесор, изключително слаба карта, и стар ИДЕ диск, който сигурно чегърта като луд !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вече диска бави цялата система. А като гледам и половината от стартираните процеси са ненужни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц, проблема не е в количеството оперативна памет. Главния проблем за лакомата 7 е това:

Старо поколение процесор, изключително слаба карта, и стар ИДЕ диск, който сигурно чегърта като луд до

добре значи това означава нов уиндоус сигорно екс пи добре благодаря на всички за помоща 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре значи това означава нов уиндоус сигорно екс пи добре благодаря на всички за помоща 

най-добре екс пи сп три да мо туриш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро е нужна една оптимизация на системата. Не забравяйте все пак, че поддръжката на XP спира съвсем скоро!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1
CPU
Intel Pentium 4 631
Cedar Mill 65nm Technology
RAM
2,00ГБ Single-Channel DDR2 @ 266MHz (4-4-4-12)
Motherboard
ASUSTeK Computer INC. P5VD2-MX (Socket 775) 40 °C
Graphics
Generic Non-PnP Monitor (1024x768@60Hz)
Storage
3GB Generic STORAGE DEVICE USB Device (USB)
Optical Drives
PIONEER DVD RW DVR-108 ATA Device
DTSOFT Virtual CdRom Device
Audio
NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)

Трябва ти по бърз хард. Може да си инсталираш Windows 7 Home edition и съответно точните драйвери. Тогава горе долу машинката ще диша и ще става за браузване, скайп, музика и филми с по леко качество. С Windows XP ще работи добре, но така или иначе се спира от поддръжка.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.