Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пушене на общественни места

Препоръчан отговор

Абе оставам с впечатление, че не четете какво пиша в постовете си. Сега на Q-Tech статията му се вижда платена.

С риск да се повторя, пак казвам. Не съм против закона. Необходим е да го има. Не съм против това, че цигарите вредят на здравето. Против съм, че всичко го прописвате само и единствено на никотина, което е дивотия. А бре по умни ли сте от професори и доктори. И четете какво пише.

Ама то като сте против нещо на всяка цена си четете и разбирате само това което ви отърва.

Не писах ли, че публикувам това за никотина за да има яснота по въпроса.

Не защитавам цигарите и пушачите. Нищо че съм пушач, много добре съзнавам, че са вредни.

По отношение на никотина продължавам с фактите:

Никотин способен стимулировать рост сосудов и помогать пациентам с ишемической болезнью сердца справиться с этим недугом. К такому выводу пришли ученые из Стенфордского университета. Компания Endovasc, получившая эксклюзивные права на практическую реализацию нового метода, успешно провела эксперименты на животных и готова приступить к клиническим испытаниям.

По словам президента компании, доктора Дэвида Саммера, давшего интервью агентству Reuters, они предлагают вводить никотин в пораженную ткань с помощью липосом, при этом он будет непрерывно действовать на ткань от трех до четырех недель, стимулируя образование новых кровеносных сосудов. Таким образом, сердечная мышца будет получать достаточно кислорода, и угроза сердечного приступа будет ликвидирована.

Специалисты компании уже продемонстрировали эффективность новой методики в экспериментах на мышах, так что уже до конца этого года они планируют начать клинические испытания с участием добровольцев. Эти данные были представлены на 22-ом европейском конгрессе кардиологов и будут опубликованы в новом номере специализированного медицинского журнала European Heart Journal.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 72
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Направо ми се плаче ...52% от българите пушат...Нареждаме се на 2-ро място по брой на пушачите :) Трябват още по-драстични мерки...според мен трябва изцяло да се забрани пушенето в повечето кафенета и заведения...Нека да има такива само за пушачи. Ей лошото е че имам приятели, които пушат...какво ли не им приказвам че е вредно...то не са факти...ама хората си димят яко и не им пука...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе оставам с впечатление, че не четете какво пиша в постовете си. Против съм, че всичко го прописвате само и единствено на никотина, което е дивотия. А бре по умни ли сте от професори и доктори. И четете какво пише.
Ето, че и ти не четеш - къде споменах, че никотина е вреден? Да, има полезни свойства и проблема не е в никотина, а в самите цигари ;) Както написах - нищо не пречи да си дъвчиш никотинови дъвки или да си го приемаш отделно по естествен начин.

Сега на Q-Tech статията му се вижда платена.
Поправиме ако греша, но ако цигарите доказано клинично лекуваха туберколозата - щеше да го тръбят по новините на всеки 5 минути. Иначе, всеки може да каже, че Земята е плоска, а хората видите ли живеят в заблуда.

Подобни изследвания отнемат години и изискват хиляди доброволци - напрактика ако имат такъв ресурс тези руснаци щяха да си позволят много повече от публикация в сайт...

Ама то като сте против нещо на всяка цена си четете и разбирате само това което ви отърва.
Какво лошо има да си против нещо наистина вредно? Нима ми "оттърва" само на мен да сме здрави всички?

Не защитавам цигарите и пушачите. Нищо че съм пушач, много добре съзнавам, че са вредни.
Значи да разбирам, че всичките ти мнения до момента бяха върло против цигарите?

Каквито и статии да посочиш - това са ако не платени, то твърде прибързани (възможно е и с цел популярност) становища, целящи да докажат полза от цигарите в противовес на хиляди други, включае и на тези на Световната Здравна Организация.

Изключение е никотина, чийто ефект още не е разучен напълно. Това, че тръбиш за ползата му наред с цигарите звучи по-скоро като "сярната киселина разгражда бактериите" => пийте на воля :)

Nickfox, по-добре престани със спама защото каквото и да кажеш вече, ще си противоречи с другите ти мнения!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се отклонихте в спорове в които няма смисъл.

Закона така или иначе ще го има. Ако не в този вид, то ще е малко или много променен но ще го има.

От всичко написано аз подкрепям мнението на Филипов.

Ако се установи норма за чистота на въздуха ще е много по добре и по приемливо и за двете страни.

Аз съм от "пасивните пушачи" и ми е много неприятно когато е задимено около мен и съм ЗА такъв закон, но да е малко по изпипан.

А за това дали цигарите са вредни - то кое е полезно в наше време ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе Q-Tech, преди няколко поста като казах, че четете и разбирате само това, което ви отърва за да сте до дупка контра на нещо, май не го проумяхте.

Кой ти говори, че цигарите клинично лекуват туберкулоза. Става дума за никотина. Никой не говори, че цигарите се използват за лечение.

И ако си чел внимателно постовете щеше още в началото да видиш, че съм си изказал мнението за цигарите.

И статиите не са платени или прибързани. Просто до сега никой не е приемал никотина като лекарствено средство. Ако погледнете реално всички средства за отказване от тютюнопушене си съдържат никотин. Не оспорвам, че той е виновника един пушач да иска да пуши. Да в това отношение е един вид като наркотик. Но не той е виновника за заболяванията, които се явяват вследствие на пушенето на цигари. Ей това искам да проумеете за да не пишете неща дето не са така.

А не бихте ли се радвали ако клиничните изпитания на никотина като лекарствено средство за посочените и други непосочени в статиите болести дадат 100% положителен резултат. Не бихте ли се радвали ако той се окаже наистина лекарството, което лекува туберкулоза, Алцхаймер и Паркинсон.

Или в заслепението си против цигарите пак ще го плюете като отрова.

Хайде, като критикуваме и като сме против нещо, поне бъдем обективни.

Брееее, Q-Tech откога изказването на мнение се приема от форумите на Калдата за спам.

Искам да попитам администраторите на портала следното:

Изказването на колко мнения се счита за спам.

За да не се дразните, защото виждам, че това става уточнявам следното и спирам след това да пиша по темата:

1. Пушач съм

2. За съществуването на такъв закон и за неговото прилагане съм.

3. Пределно ми е ясно, че цигарите са вредни.

4. Не съм съгласен, че никотина е основен виновен за болестите от тютюнопушенето.

5. Опитах се да ви покажа какво до тук е открила медицината по отношение на използването на никотина като лекарствено средство.

Това беше от мен по тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откритията на медицината могат да се приемат само ако видя болен които да си инжектира никотин и да оздравее. Това са просто публикаций които се правят за навъртане на трафик, отчитане на деиност и трупане на популярност за евентуална кариера в по платени места. Когато в темата се говори за проблем на обществото, посочването на тези публикации си е точно спам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина се радвам от приемането на закона и се надявам да бъде спазван стриктно. Аз съм непушач и тютюневият дим ми пречи. Също така мисля, че за приемането ни в EU един такъв закон е прсото наложителен, защото във всички цивилизовани страни действат подобни забрани за ограничаване на пушенето, защото хората се стараят да бъдат толерантни към непушачите. Но в България явно се има за унижение да попиташ човека до себе си има ли нещо против да запалиш цигара, което е най-малкото което може да направиш, за да покажеш добро възпитание. Както можеше да се очаква, повечето пушачи са настроени повече от негативно към закона и си измислят хиляда и един довода, за да оборят правотата на наредбата. Глупаво е обаче да се сравнява проблема с пушенето на обществени места с престъпността например, тъй като двете неща са коренно различни и решаването на единия проблем, не означава, че другия ще бъде загърбен. Струва ми се погрешно и схващането, че първо трябва да се повиши жизнения ни стандарт, та след това да се приема закон, забраняващ тютюнопушенето, защото именно този закон е стъпка към по-високото качество на живот. А и никога не е късно да се погрижим за здравето си.

Винаги съм се чудил на хора, които разказват истории от сорта на "Дядо ми пушеше като кумин и умря на 90. Други не пушат, а пак заболяват от рак". Всеки лекар би ви казал, че не е задължително да умрете точно от рак, заради пушенето, но е сигурно, че ще увредите здравето си. Ето вижте например дядо ми - като ученик е пушил, но след като заболява от хронична белодробна болест, на бързо се отказва от фасовете. Въпреки това вече 75 години страда от това заболяване. За мен е несериозно да се смята, че щом някой пуши и му няма нищо на пръв поглед и вие ще сте така, защото всеки организъм е различен и ако на един човек цигарите нанасят много малка вреда, другиго може да убият. Да не говорим, че в Европа и щатите пушенето отдавна не се смята за модерно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе Nickfox, ако беше пуснал само последния ти пост вместо всички предишни - нямаше да те обвиня тебе в спам, а модераторите в "спим". Принципно не ти бях изчел от край до край постовете - не само защото "не ми оттърва" да съм пушач (и да съм сред пушачи), а и защото нямах времето и търпението да чета цитати на цели статии...

Значи никотина го изследват от 20 години поне и мнението ми за лечебния ефект (не говоря за полезните свойства) го изразих (макар и погрешно насочено към цигарите) - ако беше така както твърдят в този руски сайт - щеше да го дават и по новините. И не мисля, че конкретна група руснаци е по-напред в изследванията от хилядите лаборатории, институти, университети и организации по света, голяма част от които отделят подобаващо внимание както на тютюна, така и на неговите вещества - вкл. никотина!

Между другото статията за вредата ми хареса - добре е да я разпространим на български с надеждата някой поне да й обърне внимание...

malborocountry.jpg

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е много глупаво да се говори за политика, кой от какво умирал и т.н. Важното е, че аз не искам да пуша. Важното е, че не искам да ми дими!

Прибирам се у дома, цялата мириша на цигари. Документите в дамаската чанта, палтото ми, шала, ръкавиците, аз цялата мириша на тютюн.

Има забрана да се пуши на работа, но всички пушат. Шефа пуши. И казват, абе аз 5-министъра смених...че този ли ще ми нарежда. Ще дойде следващия....а до тогава, аз съм на прозореца, нищо че е 0гр. на вън.

Знаете ли какво става като няма цигари? Масова паника, паник атак както се казва! Абсурдно е, треперят, крещят, викат, бягат по етажите да питат имаш ли цигари?! Просто не е истина какво се случва. Болни очи, болни нерви, болестно състояние. Диагнозата е ЗАВИСИМОСТ от тютюн.

А в повечето случай, цигарата просто си стои на чаталчето между двата пръста, разбирате ли много по ефектно е, много по красиво, много по секси може би.

А и колежката пушачка има нужда да направи фас пауза, обаче на всеки час плюс почивката сутрин, обяд и следобед. Значи тя ефективно почива 11 пъти разбира се с кафе(така е по - сладко), и още 5-6 колежки за по една „фас пауза”, която всъщност е поне 5 мин. И после защо не вървяла държавната машина. Ще ти отвори гишето за работа точно сега, когато кафето е готово и когато е настроена за фас пауза! Абе я иди да се чакаш реда и с държавен служител, не се разправяй...шт не отговаряй. Толкоз.

То не е и за разказване, всички сте го виждали това в стаята като че ли лисици ще ловиш.

Като искат да пушат, но да се съобразят, че аз не желая да става това в лицето ми.

Относно заведенията, ефект никакъв. Сега всичко живо е нахъсано да доказва колко се ни тъпи законите, колко се ни тъпи политиците, и ако може да заобиколим легналия полицай, от къде на къде някой ще ни ограничава. От къде на къде ще караш с 50км в час след като може и със 80.

А на комшиите в Европа няма и през ум да им мине да правят напук. Там закона си е закон, но и гражданското съзнание се гради от бебе.

И айде не ми скачайте сега с номера на свобода на живот, за тъпите политици, за това какво е било готино едно време, за ЕС и за .... цял ден на работа това слушам. :nono

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомням си преди когато киснах по клубове, понеже нямаше свестен нет, имаше геимари които пушеха. Самоче нали се сещате, не може да цъкаш кънтар или унрил и да пушиш, пепелника се слагаше до клавиатурата, цигарата се палеше когато си умрял все едно е свещ:-), и когато започне нивото се поставя в пепелника, и понеже бяха кашони докато свърши нивото от цигарата е останал само фаса, и тогава се пали нова цигара.

Melpomeni не си права а заведенията днес видях на няколко места как хората си водха децата и се радваха че няма да се пуши, а на други места направо си имаше табела "заведението е за непушачи". Знам че ще има много недоволни, но просто това е правилния начин; на общественно място не трябва да се пуши!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох първите няколко мнения и немога да повярвам ан очите си!!! Одобрявате закона.........Бе вие ЛУДИ ЛИ СТЕ!!!!??????? Я ми кажете след като го приеха какво се промени?!?!?!? Сядаш в заведение в зала "непушачи" която както каза дизел е на половин един метър от останалите......и вие НЕПУШИТЕ!?!?!?!?!?!? Представяш ли си??? Или пък това което замислиха за такситата е пълна щуротия! Аз си имам мощен климатик който го тествахме с приятели и се останови, че спокойно се справя с 3 цигари!!! Според новия закон аз цял ден нямам право да пуша вътре, както и клиентите! Това, че клиентите немогат да пушат вътре ми допада донякъде, защото те непазат, но да не пушим и ние.....някак не се връзва! И друго, колко заведения ще са оспяли да се сдобият с мощна вентилационна система до края на гратисния период?!?!?!? този закон е на дневен ред защотото всичко друго в тази държава е повече от прекрасно, и само цигарите ни останаха пречка....!!!!!!! Ебаси смеха......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нека ви е гадно и на вас пушачите - не само нас да ни мъчите с вашето безпардонно поведение! Когато трябва непушач да се съобразява с вас - дори не се допитвате, а в момента в който се наложи вие да се съобразявате - пропищяхте света. Ти имаш климатик, но колегите ти може и да нямат. Или пък шофьорите на рейсове, тролеи, марширутки и т.н. пушат като комини и последния път трябваше 50 души да търпим манталитета на поредния пристрастен шофьор - навсякъде затворени прозорците, а пича пушеше като завод Кремиковци...

Иначе, съм съгласен с това че този закон се появи от нищото и не е съобразен с възможностите на заведенията, но е крайно време да почнем да взимаме по нещо хубаво от този ЕС...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама гледай са бе пич, нямам нищо против да се вземе нещо хубаво от ЕС, но то трябва да става постепенно! Неможе да се приеме закон за един месец и да се почне неговото изпълнение след още един без да са готови хората за това! Аз съм съгласен, че пречиме но не е точно това начина да се спре "преченето"! Нали знаеш, че забранените неща са най-сладки.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тоя ЕС бе, ако там решат да стават пе****си и ние ли трябва да почнем да се ръчкаме по дупките щото там така правят??????????

Аман от прост народ.............

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай бе пичага, най-лесно е да заобиждаш наред! Ако си чел по-обстойно форума, ще разбереш кой е бил ЗА и кой Против ЕС и всичката му чудесия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Quattro аман от прост народ! Затова е крайно време да вземем и по нещо добро от Европейската конституция (и да ограничим пушачите), не само данъците и таксите. Като не можем ние да си измислим нещо хубаво - поне да го вземем от другаде! А не да си седим в калта с цигарка в устата и да кълнем всичко живо като в стар руски филм.

Една от причините страните в ЕС да са много по-напред от нас е точно защото не си затварят очите за такива "подробности"...

Както казах - подкрепям закона, но не и сроковете за които беше приет!

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той закона е добър, но тук в тази държава за момента е немислим! Икономиката, джобовете на хората не го позволяват! Законът за пушенето на обществени места е добра идея, но реализацията и ще стане невероятно трудно, защото има много недомислени неща! Сега ще си седим в калта и ще се крием като пушим!!! Разликата е огромна.....не казвай на никой....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да попитам какво помага климатика

нямам спомен да е пригоден да филтрира цигарения дим

по евтино щети излезе да си вземеш един вентилатор който да ти разнася дима из цялата стая

по въпроса за държавните служители несъм съгласен че с тях несе разправя, всичко зависи от началника, ако си е на място няма да има проблеми

давам пример до преди 2 седмици работех в ТДД Пловдив там има забрана още от 1 август да се пуши в ЦЯЛАТА сграда, и който пуши излиза на аварийното стълбище е май има хора които май си висят постоянно там, но както казах зависи от началника ти

в сградата си има навсякъде противодимни датчици така че няма възможност дори и да искаш да си пафкаш в стаята

от нашия екип макар че имаше пушачи никой неси е позволявал да виси там с часове, след това имаме издадена заповед когато излизаме в почивка която повтарям е 30 / тридесет / минути да излизаме на смени така че да има постоянно хора

така че не приемам критиката за държавните служители

съвсем друг е въпроса например че дори итам несе спазва друга наредба - за работа с компютър, ако не знаете се полагат на всеки 45 минути работа с монитор или терминал следващите 15 минути да са почивка

и макар че това е писание на министъра на здравеопазването и на социалните грижи се пренебрегва с лека ръка

някой ще каже ама сега пък те сасе преработили че да и почиват хубаво но всеки икса условия на труда като например в Германия нали

ето падна едно скеле в София и беше неясно строителите с каски ли бяха или не бяха - едни прости и евтини каски

това е засега че май се отнесох

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от онези най-досадните - отказалите се пушачи. :P

Не ми пречи,ако около мен пушат, но предпочитам да не го правят. Мисля че и да не бях спряла цигарите, пак щях да съм доволна, че вече има заведения, в които няма да се пуши, т.е. реално щях да имам причина да ги намаля, поне (не че трябва да имаш причини за да живееш здравословно, ама...).

Сега ми е добре, защото дори и в претъпкано заведение се намират места за непушачи (което само по-себе си е тъжно, защото все още май пушачите са повече от непушачите). Сега остава да се преборя и с шефовете си и те да спрат да ми димят, защото тази вечер като се прибрах дрехите ми пак меришеха ужасно на цигари, нещо което и преди ме дразнеше но май ми беше по-удобдно да се правя, че не забелязвам ohmy.gif

Ако не бях спряла да пуша, сега може би щях да се дразня на новия закон, а не да се забавлявам какво им е гадно сега на пушичите като старчат половин час повече в ресторанта, защото единствените свободни маси са за непушачи. :P

Знам много добре какво е да си зависим от цигарите - и аз отчаяно съм търсила, за да не остана без, притеснявала съм се не един път дали не преча на някой около мен, стигала съм до изобретателност как да се озова на място, дето мога да запаля.....Е, сега ми 1000 пъти по-добре, честно казано чувствам се по-свободна.

Искренно се надявам, въпреки че не съм чак толкова болезнен оптимист, този закон да помогне поне на някого да разбере, че е по-добре да сме независими, отолкото сами да си създаваме вредни навици и ограничения, защото точно това са цигарите - ограничават личната свобода, пречат на околните, вредят...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това надявам се ще внесе допълнителни доводи в полза на защитниците на закона: Ето ви едно много яко руско Флаш клипче с интересен замисъл и оригинален хумор. Събитията са малко объркани хронологически, ама не там е замисъла на филмчето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хумора въобще не оригинален и дори флашчето е против закона особенно идиотския му завършек.

Редактирано от Bogoizbrania (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хомора въобще не оригинален и дори флашчето е против закона особенно идиотския му завършек

Важното е, че Ди Каприо във филмчето умира, а в моето любимо заведение вече мога спокойно да пия бира след работа без да се превръщам в пушена скумрия....тютюнопушенето наистина убива.

Между другото като гледам какъв сериозен отпор има в Италия същото решение за забрана на тютюнопушенето, явно не сме единствените калпазани...а все нас ни слагат на първо място по разни негативни класации - "Най-големи алкохолици", "НАй-големи пушачи"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мои познат от щата Тенеси казва че при тях няма закон против пушенето на общественни, но простто не се пуши в заведенията. Има се в предвид в норналните заведения си има изолирана стая за пушачи, без подобно нещо да е закон се прилага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мои познат от щата Тенеси казва че при тях няма закон против пушенето на общественни, но простто не се пуши в заведенията. Има се в предвид в норналните заведения си има изолирана стая за пушачи, без подобно нещо да е закон се прилага.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами както обичам да казвам всичко опира до култура на неселението. В случая с българите явно трябва да се създадат закони, защото доста от пушачите не се съобразяват и не им пука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами както обичам да казвам всичко опира до култура на неселението. В случая с българите явно трябва да се създадат закони, защото доста от пушачите не се съобразяват и не им пука.

<{POST_SNAPBACK}>

Сега като се замислям по тоя повод - то както е тръгнало и продуцентите на Big Brother да им наложат санкция за това, че в къщата няма преграда за пушачи-непушачи? В рамките на шегата естествено - щото статута на къщата не е частен дом, ама не е и обществено заведение.

Въпреки това мисля че важен проблем в случая са кратките срокове, в които се налага подобно решение, а не толкова проблема че хората категорично се разделят на пушачи-непушачи. Че ще има спорове ЗА и ПРОТИВ тютюнопушенето - ОК, че ще има спорове - ЗА или ПРОТИВ пушенето в заведенията - ОК, ама това новото решение си е поредното кранче за пълнене на държавния бюджет и не само на него (глобите за държавния бюджет, а подкупите за ненаписана глоба - за личния).

Идеята за разделянето на заведенията е заложена доста отдавна в държавния план за борба с тютюнопушенето /началото на 2004г./. Е, трябваше ли всички да чакат до последния момент /1-ви януари/, за да се сложат в ред нещата??? Защо след като държавата не успя да убеди доброволно собствениците на заведения за предприемат необходимите мерки и издаде изрична наредба, то тогава всички ревнаха вкупом? Защо твърдим, че има слаба държава след като не приема достатъчно мерки за здравето на населението, а после всички я наричаме "калпава" държава когато предприеме конкретни действия (колкото и комични да са опитите на инспекторите да глобяват.

Щото гледам че спора "за пушенето на обществени места" се е изместил към вечния спор "за и против тютюнопушенето".....което е една "друга дълга и тъжна история"

Редактирано от Neuton Gimic (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване