Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
yavorov24

Липса на HD при инсталация на win7

Препоръчан отговор

Подариха на майка ми лаптоп с win7 home, но жената не може да се справя с английския и реших да и кача Ultimate и БГ фейс, но при инсталацията, която съм сложил на десетки системи за първи път ми се яви този проблем:

Публикувано изображение

Това е машината:  http://www.notebook.bg/laptopi/toshiba/satellite/u840w-107?gclid=CLPt3bG0wbwCFSn4wgodRSIAog

Дали може да се справя по някакъв начин или трябва да го нося в сервиз. Приемам всякакви идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Провери дали биос вижда хард диска като устройство.

2. Може хард диска да е GPT формат, тогава Windows 7 няма да го вижда.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можехте да свалите безплатна българска версия от сайта на Микрософт без да е нужно да преинсталирате цялата ОС.

Просто беше нужно да потърсите в Гугъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла да се слага Ultimate? При това лаптопа идва с оригинален Windows, а вие най-вероятно ще сложите нелицензирано копие(само предположение). И си изтеглете БГ пакет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , имал съм такива случаи.

Вариант е също да закачиш преносим диск/флашка с бутващ уиндоус и като заредиш системата , ако не виждаш

основния диск твърде възможно е да има някакъв хардуерен проблем и да се наложи сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в биоса вижда ли се диска ?

А в биоса вижда ли се диска ?.......Това ли имате педвид: http://prntscr.com/2r9pkb

Можехте да свалите безплатна българска версия от сайта на Микрософт без да е нужно да преинсталирате цялата ОС.

Просто беше нужно да потърсите в Гугъл.

Моля малко по-сериозно.........win7 home не подържа БГ фейс, моля потърсете вие в гугъл.

Какъв е смисъла да се слага Ultimate? При това лаптопа идва с оригинален Windows, а вие най-вероятно ще сложите нелицензирано копие(само предположение). И си изтеглете БГ пакет.

Ultimate подържа БГ фейса, пък и всички копия са лицензирани ако имам купен оригиналин код за активиране, копието което се инсталва е без значение.

Колега , имал съм такива случаи.

Вариант е също да закачиш преносим диск/флашка с бутващ уиндоус и като заредиш системата , ако не виждаш

основния диск твърде възможно е да има някакъв хардуерен проблем и да се наложи сервиз.

Уиндоусоа, който опитвам да инстална е бутващ.Проблема не е хардуерен, нещо друго ми убягва, с което нямам опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша по спомени. Все ми се върти в главата, че някъде в биоса имаше опция, която се променяше от SATA на ATA или ULTRA ATA или IDE. Не съм много сигурен дали точно така беше опцията, но разгледай внимателно биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша по спомени. Все ми се върти в главата, че някъде в биоса имаше опция, която се променяше от SATA на ATA или ULTRA ATA или IDE. Не съм много сигурен дали точно така беше опцията, но разгледай внимателно биоса.

Благодаря за идеята.........Проверих, но няма такава опция за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тук в калдата ми показаха как да направя на български уиндоус 7 стартер http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1617

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тук в калдата ми показаха как да направя на български уиндоус 7 стартер http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1617

Стана от раз..........Благодаря за инфото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.