Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния въпрос:Разполагам с дъно Аsrock k8nf6g-vsta, съответно вградена видео карта nVidia 6100, искам да закача отделна видео карта, каква може да бъде тя? Понеже с тази не ми отваря никакви онлайн клипове (в Youtube например), не ми е необходима кой знае колко мощна карта, искам също да мога да гледам филми fullHD, които вградената не ми дава възможност да пускам. Та това са ми съображенията:) Очаквам вашият съвет по въпроса! Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разполагам с дъно Аsrock k8nf6g-vsta, съответно вградена видео карта nVidia 6100, искам да закача отделна видео карта, каква може да бъде тя?

Каква да е карта разполагаща с PCI-Express интерфейс. А сигурен ли си че имаш флаш плеър инсталиран, защото вградената е достатъчна за YouTube ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква да е карта разполагаща с PCI-Express интерфейс. А сигурен ли си че имаш флаш плеър инсталиран, защото вградената е достатъчна за YouTube

Имам да, те си тръгват клиповете но насичат зверски... който и да е клип качен в нета не върви нормално и гладко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата няма да оправи HD  клиповете. Трябва ти процесор за целта и може би някой по-лек плеър, ако става въпрос за офлайн филми, а не за клипове в You Tube  примерно.Какъв е процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Sempron 3000+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с клок или да намериш някой Athlon 64  на по-висока честота.  Цената им в продавалника е символична. А що се отнася до видеокартата, става дори и най-евтината. Примерно някое HD6450  с пасивно охлаждане за да не ти шуми или дори още по-евтини, като GF210.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с клок или да намериш някой Athlon 64  на по-висока честота.  Цената им в продавалника е символична. А що се отнася до видеокартата, става дори и най-евтината. Примерно някое HD6450  с пасивно охлаждане за да не ти шуми или дори още по-евтини, като GF210.

Athlon 64 nе са ли с друг сокет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8NF6G-VSTA/?cat=CPU

Това са поддържаните процесори от дъното ти. Желателно е да обновиш биоса ако е стар преди да монтираш новия процесор.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не оправи нещата видео картата, колеги?! Аз имам един комп с Intel Pentium 4 3.0ghz с 1 гб рам и видео Ati Radeon Hd 5470 1гб ддр3 и видеотата си ми вървят перфе, че даже и тия HD...Даже бях пускал тема преди да се допитам до Вас за същия проблем и пак ми казахте да сменя процесор да добавя рам и т.н. но сложих видео картата и нещата заспаха...

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon 64 nе са ли с друг сокет?

Търсиш за s.754. Аз имам такъв Athlon 64 3000+, но пък нямам дъно и всъщност търся дъно :) Сега прегледах продавалника и гледам, се продават главно Семпрони за тоя сокет, но пък тук таме има и по някой Athlon  без цена, както и един продаден за 12 лева. Ако питаш мен, си на далавера да купиш такъв и да продадеш твоя. Поне доставката ще ти излезе безплатна.  Аз преди време си взех P4  вместо моя Celeron  и да ти кажа, щайгата се прероди. А P4  и тия Athlon-и са долу горе на едно ниво. Въпреки всичко са слаби едноядрени процесори и на повече от 720p.  не бива да се надяваш. За повече сменяш платформата, а това може да стане дори за 170-180 лева, ако мислиш само за филми да я ползваш. 

Защо да не оправи нещата видео картата, колеги?! Аз имам един комп с Intel Pentium 4 3.0ghz с 1 гб рам и видео Ati Radeon Hd 5470 1гб ддр3 и видеотата си ми вървят перфе, че даже и тия HD...Даже бях пускал тема преди да се допитам до Вас за същия проблем и пак ми казахте да сменя процесор да добавя рам и т.н. но сложих видео картата и нещата заспаха...

С P4 вървят 720p. но офлайн. В YouTube  малък проблем :P Не знам кой те е посъветвал да сменяш процесора. Аз също съм в тая манджа, с  карта подобна на твоята като бързина + клокнат P4  и знам за какво иде реч.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш за s.754. Аз имам такъв Athlon 64 3000+, но пък нямам дъно и всъщност търся дъно :) Сега прегледах продавалника и гледам, се продават главно Семпрони за тоя сокет, но пък тук таме има и по някой Athlon  без цена, както и един продаден за 12 лева. Ако питаш мен, си на далавера да купиш такъв и да продадеш твоя. Поне доставката ще ти излезе безплатна.  Аз преди време си взех P4  вместо моя Celeron  и да ти кажа, щайгата се прероди. А P4  и тия Athlon-и са долу горе на едно ниво. Въпреки всичко са слаби едноядрени процесори и на повече от 720p.  не бива да се надяваш. За повече сменяш платформата, а това може да стане дори за 170-180 лева, ако мислиш само за филми да я ползваш. 

С P4 вървят 720p. Не знам кой те е посъветвал да сменяш процесора. Аз също съм в тая манджа, с  карта подобна на твоята като бързина + клокнат P4  и знам за какво иде реч.

Аз така или иначе смених процесора с Intel Pentium Dual CPU 2.8ghz заради игрите и да ти кажа Фифа 13 и тем подобни на медиум и low си вървят перфе. Но със стария, когато нямах видео картата беше голяма мъка неможех да гледам клипове... Сложих новата и край родих се, а като смених и процесора стана нов кашона....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така или иначе смених процесора с Intel Pentium Dual CPU 2.8ghz заради игрите и да ти кажа Фифа 13 и тем подобни на медиум и low си вървят перфе. Но със стария, когато нямах видео картата беше голяма мъка неможех да гледам клипове... Сложих новата и край родих се, а като смених и процесора стана нов кашона....

Ти си бил вероятно с Prescott , а там говорим за доста по-добър процесор от Northwood  и тоя Sempron  за който иде реч. Няма да споря, а само ще кажа, че тук говорим за хардуер от някъде 2004 година и назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си бил вероятно с Prescott , а там говорим за доста по-добър процесор от Northwood  и тоя Sempron  за който иде реч. Няма да споря, а само ще кажа, че тук говорим за хардуер от някъде 2004 година.

Моя е от 2001 година, ако става на въпрос! И да беше Prescott, но пак имах доста проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набелязах този http://prodavalnik.com/protsesor-amd-athlon64-3200-2-2ghz-socket-754-i41416251 процесор, но дали ще има някаква разлика, моя Sempron e 1,8Mhz, а този 2,2Мhz. А дали ще се наложи да сменям и охлаждането?

Редактирано от Dtonchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набелязах този процесор, но дали ще има някаква разлика, моя Sempron e 1,8Mhz, а този 2,2Мhz. А дали ще се наложи да сменям и охлаждането?

Кой процесор? Няма линк, нито име. За Sempron  ли става въпрос или за Athlon? Но послушай и колегата. Все пак няма да загубиш нищо, ако смениш Sempron  с Athlon. Ако не бъркам модела на твоя процесор, то вероятно става въпрос за този? Разполага със 128 KB L2 кеш, което е доста малко.  

Моя е от 2001 година, ако става на въпрос! И да беше Prescott, но пак имах доста проблеми.

2001 няма Prescott. Kрая на 2002  се появява първия Northwood с HT  на честота 3.06 GHz,  какъвто търсех и търся под дърво и камък, но няма.Едва след това се появяват Prescott.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой процесор? Няма линк, нито име. За Sempron  ли става въпрос или за Athlon? Но послушай и колегата. Все пак няма да загубиш нищо, ако смениш Sempron  с Athlon. Ако не бъркам модела на твоя процесор, то вероятно става въпрос за този? Разполага със 128 KB L2 кеш, което е доста малко. 

редактирах пост-а с линк:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2001 няма Prescott. Kрая на 2002  се появява първия Northwood с HT  на честота 3.06 GHz,  какъвто търсех и търся под дърво и камък, но няма.Едва след това се появяват Prescott.

Брато имам такъв, чакай да го потърся!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

редактирах пост-а с линк :)

Да, по-добър е, но цената ми се струва висока. Тоя е с 512 KB L2  кеш,  а има и варианти за твоето дъно с 1 MB. Ако ти чупи от цената, нищо не пречи да го вземеш. Лично аз не бих дал повече от 10-12 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8NF6G-VSTA/?cat=CPU

Това са поддържаните процесори от дъното ти. Желателно е да обновиш биоса ако е стар преди да монтираш новия процесор.

Няма да има нужда от ъпдейт на биос. Аз имах Sempron 3100+ 1.8GHz смених го с Athlon64 3200+ 2.2GHz и нямах проблеми.

Набелязах този http://prodavalnik.com/protsesor-amd-athlon64-3200-2-2ghz-socket-754-i41416251 процесор, но дали ще има някаква разлика, моя Sempron e 1,8Mhz, а този 2,2Мhz. А дали ще се наложи да сменям и охлаждането?

За разлика в производителността не мога да кажа нищо, но няма да се налага да сменяш охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.