Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам въпрос относно процесора или по точно пластмасата под него която го прикрепя към дъното.Има ли начин тази пластмасова пластинка да се смени с нова понеже в един сервиз ми казаха ,че това било невъзможно бла бла.. и ми се струва ,че просто наглеят за пари.Та може ли това да се подмени с ново и ако някой може да обясни как? Благодаря на хората отделили време да помогнат :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може.

Сигурен ли си? :cant believe:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си? :cant believe:

Не обичам да разчитам на хора гледащи да ти вземат парите за това въпроса ми е тук и гледам има колебания така ,че надявам се да има начин . Благодаря за бързите отговори,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено начин има, но ти сам няма как да извършиш операцията. Трябва си читав сервиз с подходящата апаратура(която всъщност не е скъпа).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено начин има, но ти сам няма как да извършиш операцията. Трябва си читав сервиз с подходящата апаратура(която всъщност не е скъпа).

Именно това предположих и аз защото е много по-лесно да вземеш парите на някого вместо да помогнеш.Явно трябва да се поразходя за читав сервиз където биха помогнали с удоволствие както тук бързо и ефикасно.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че е възможно да се подмени планката на сокета, а и дори да е възможно, то сигурно по-евтино би излязло ново дъно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че е възможно да се подмени планката на сокета, а и дори да е възможно, то сигурно по-евтино би излязло нов

Нямах предвид платката е пластнасовата подвижна част захващаща самия процесор с едно лостче.Не мога да го обсня може би. Съжалявм :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса към процесора защо го отправяш към нас? Отправи го към процесора. А то че може да бъде сменено - може. Щом е запоено веднъж, може и втори път. Друг е въпроса, че операцията е трудоемка и направо си купи ново дъно втора ръка. Ако става въпрос за планката за охладителя пластмасовата - тя се сменя лесно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може.

Недей така категорично да го режеш човека.

Може, дъното вероятно е сокет AM2 или AM2+ има охладители които се закрепят за дъното и тази пластмаса не им трябва.

Намира се старо не работещо дъно сваля се от него и се монтира работа за 5мин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей така категорично да го режеш човека.

Може, дъното вероятно е сокет AM2 или AM2+ има охладители които се закрепят за дъното и тази пластмаса не им трябва.

Намира се старо не работещо дъно сваля се от него и се монтира работа за 5мин.

Е да така е. Ама все пак цената не знам дали ще оправдае целта. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да така е. Ама все пак цената не знам дали ще оправдае целта. :)

Сокет АМ2 е имам абсолютно същия на друго дъно и точно така исках да направят в сервиза но ми казаха ,че било невъзможно сменянето на тази планка .. и реших все пак аз да си държа на моето ,че не е направено от извънземни и всичко е възможно при желание.Та някой да ми обясни на кратко как да я подменя след като взема компютрите от сервиза ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко,ако говориш за зъбчетата на AMD процесор-има начин и не е скъп.

http://www.dekada.com/catalog/retention-universal-775-cooler-on-amd-ati775-p-746.html

Обаче това държи охладителя,не процесора.

P.S.Сокет имах предвид,не AMD процесор.

Редактирано от мики маус (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко,ако говориш за зъбчетата на AMD процесор-има начин и не е скъп.

http://www.dekada.com/catalog/retention-universal-775-cooler-on-amd-ati775-p-746.html

Обаче това държи охладителя,не процесора.

P.S.Сокет имах предвид,не AMD процесор.

Не.Ето това имах в предвид намерих изображение току що.За това ми е въпросът само ,че е АМ2 .http://www.referati.org/ufiles/2010-11-11/40383/mikroprocesorite-istoriq-i-syshtnost_html_5594a5ea.jpg . Това искам да знам дали е сменяемо понеже се разби от другия ми комп.,а имам втори който искам да "прехвърля" на стария понеже е с доста проблеми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.Ето това имах в предвид намерих изображение току що.За това ми е въпросът само ,че е АМ2 .http://www.referati.org/ufiles/2010-11-11/40383/mikroprocesorite-istoriq-i-syshtnost_html_5594a5ea.jpg . Това искам да знам дали е сменяемо понеже се разби от другия ми комп.,а имам втори който искам да "прехвърля" на стария понеже е с доста проблеми .

Ами не мога да помогна,съжалявам.Бих се замислил за смяна на сокет на дъно само ако дъното е фамилна реликва.

Отговорих само защото нещата са явно важни за теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заблудих се че си изкъртил пластмасата на която се закача охладителя на процесора, понеже най-често тя се чупи.

Не подлежи на смяна. Патката е финна многослойна и това в средно статистически сервиз няма как да се пре запои.

Ако все пак някои се навие да извърши ремонта цената никак ама никак няма да ви хареса.

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.