Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте /мястото на темата може да не е тук но/ неразбирам много какво да направя за да инсталирам уиндоус 7 на новия ми лаптоп http://www.toshiba.bg/laptops/satellite ... 50d-a-139/ които е без ос защо неми излиза флашката на лаптопа инст. на нея win 7 чрез Windows7-USB-DVD-tool на наст. комп ми излизат фаиловете а на лаптора защо не излиза нещо трябва да натиснали като сложих я в лаптопа натискам произволен клавиш и нищо не става да неби да е защото като дадох на windows 7 накрая не пишеше исо фаи свалих от зам. беше 3,2гб и пишеше че не е исо и аз чъкъх там и накрая написах .исо и тръгна да се запаметява на флашката и накрая излезе 4ервена линия и се беше запаметила на флашката

post-338203-0-77497400-1392057048_thumb.

Редактирано от nasko999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си биоса да бутва от флашката, и си поправи темата, че на нищо не прилича.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си биоса да бутва от флашката, и си поправи темата, че на нищо не прилича.

е какво да натисна/направя не разбирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е какво да натисна/направя не разбирам

Влез във настройките на биоса, и намери опцията за първо бутващо устройство. Там задай на първа позиция флаш устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора след като не знае елементарни неща по добре да му се помогне персонално . Тук с съвети явно няма да стане .

Авторе , ще ти пиша на ЛС , ще ти дам координати за връзка . Мисля че обяснения сега какво и от къде да влезеш в БИОС , къде и какво да "натискаш" при самата инсталация и т.н . няма да са ти от голяма полза , най-много да оплескаш нещата . Можеше да изгледаш сума ти клипчета как и какво се прави , но не си си направил труда явно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го карай на сервиз, че така като гледам хал хабер си нямаш какво правиш.... И си оправи темата, щото наистина на нищо не прилича.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече всичко е ок има си Windows 7 много ми помогна PC doctor и сам му много благодарен ,а това направих

чрез Windows7-USB-DVD-tool  и после на лаптопа се натиска F2 биоса се прави да бутва от флашката и се рестарита и се натиска произволен клавиш и почва да се инсталира Windows задават се настроики и  после от сайта на тошиба се свалят нужните драивери /блутот,усб,видео карта/ и се търси за подходящия защото са дадени по няколко драивера на сайта за лаптопа а  за блутота е по сложна работата докато се направи.  SATELLITE C50D-A-139

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече всичко е ок има си Windows 7 много ми помогна PC doctor и сам му много благодарен ,а това направих

чрез Windows7-USB-DVD-tool  и после на лаптопа се натиска F2 биоса се прави да бутва от флашката и се рестарита ............

При Тошиба за по-кратко може и чрез F12 - избор на бутващо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа на момчето беше инсталиран успешно въпреки препятствието на разстоянието от Пловдив до София . Всичко се случи по телефон , скайп , програма за отдалечен достъп и най -вече желание .

Да , проблем възникна с инсталирането на блутут-а и USB3 драйвера , тъй като за блутут-а има процедура никъде официално неописана как се правят нещата . Пуснах тема по този въпрос тук във форума. Решението дойде след запитване до Тошиба и следване на техните указания , който за съжаление по техните думи  не са универсални дори за всички машини от модела . Проблем с USB 3 се появи поради факта че драйвера за това устройство е в комплекта драйвери  на ADM видео картата , но е неразпознаваем от устройството . На сайта има и отделен USB драйвер за целта , който също не работи . От официалния сайт на AMD драйвер за видеокарта Radeon HD 8210 ...няма , за USB 3 устройство -също . Някой съвети от тук -от там бяха да се използват драйвери за 4-та серия , но опита и  с тях беше неудачен .  Наложи се използването на такъв от сайта на Lenovo  за един от моделите им лаптоп оборудван с същото USB 3 устройство на AMD .

Отправил съм въпросите си( те не са един и два )  към Тошиба в писмо . Техния отговор( когато и ако се получи )  ще публикувам тук във форума за информация на всички посещаващи форума  с такива проблеми. Има уникални неща по отношение на драйверите за този лаптоп  и близките до него модели . Само за пример - При Windows 7 x 64 са дадени драйвери за блутут 3 броя -Atheros, Bluetooth stack на  AMD и Bluetooth Monitor , нито един от тях не работи самостоятелно , нещата тръгват с процедура - първо драйвера на Atheros и върху него инсталация на Bluetooth stack на AMD . Ако бъде избрана ОС Windows 8 х 64 и за Windows8.1 x 64 то посочения драйвер е само на Atheros и съответно нещата не работят (изпробвано вчера в късния следобед ) трябва да се търси отделно стека на Тошиба версия 9 и пак по вече описаната процедура . Уникалното пък е че има посочени драйвери с наименование Bluetooth stack на AMD , и такива на Тошиба . То е ясно че стека е на Тошиба , какво е това да е посочен драйвер с производител ADM и след неговото означение сложено "T" , вероятно да се знае че е по някакви договорки с Тошиба. На мое запитване защо няма официални  указания за инсталиране на устройствата след като има процедура по това действие изискваща следване на определени повече от една стъпки , отговора беше - Тошиба не публикува официални инструкции за инсталации на драйвери .

Малки , на пръв поглед несъществени неща , но в състояние да ти скъсат нервите . Всичко опира до желание и търпение да се рови , пита и чете какво и как .

Хубав и спокоен ден на всички желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за туй(де на майтап,де на истина) бягам от Toshiba като дявол от тамян.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за туй(де на майтап,де на истина) бягам от Toshiba като дявол от тамян.....

Ами то като машини са корави , но особено по-новите им модели са проблемни и то много по отношение на драйвери и работа на някой устройства . Все нещо трябва , все нещо не е това което е и т.н . През миналата година попадах на 5-6 лаптопа от тази марка , и на всеки за съжаление все имаше по някакъв проблем със устройствата . На един микрофона му при разговори в Скайп почти не се чуваше , въпреки всевъзможни усилия по инсталиране на драйвер, настройки на какво ли не , проработи само с уиндоуския драйвер за звук , ако сложиш фирмения софтуер - край . При друг проблем с fn клавиши - каквото и да се направи все не работят-решението дойде след инсталиране на драйвери за hotkey  за един от моделите на .... Аcer . При този модел разглеждан в тази тема проблем пък с блутута и USB 3 - решенията дойдоха както съм описал от инструкции който ги няма официални , и драйвери за други марки компютри . 

При старите модели такива проблеми нямаше . Ползвам една такава Toshiba Satelite L-30  на не знам колко години вече може би 7 вече . Проблем не е имало никога с нищо . Работи и до ден днешен отлично , купих я с Виста , когато се появи Уин 7 я преинсталирах след като и добавих 1Гб Рам и толкова .

Това е . Прав си отвсякъде за съжаление .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.