Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

здравейте /мястото на темата може да не е тук но/ неразбирам много какво да направя за да инсталирам уиндоус 7 на новия ми лаптоп http://www.toshiba.bg/laptops/satellite ... 50d-a-139/ които е без ос защо неми излиза флашката на лаптопа инст. на нея win 7 чрез Windows7-USB-DVD-tool на наст. комп ми излизат фаиловете а на лаптора защо не излиза нещо трябва да натиснали като сложих я в лаптопа натискам произволен клавиш и нищо не става да неби да е защото като дадох на windows 7 накрая не пишеше исо фаи свалих от зам. беше 3,2гб и пишеше че не е исо и аз чъкъх там и накрая написах .исо и тръгна да се запаметява на флашката и накрая излезе 4ервена линия и се беше запаметила на флашката

post-338203-0-77497400-1392057048_thumb.

Редактирано от nasko999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си биоса да бутва от флашката, и си поправи темата, че на нищо не прилича.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си биоса да бутва от флашката, и си поправи темата, че на нищо не прилича.

е какво да натисна/направя не разбирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е какво да натисна/направя не разбирам

Влез във настройките на биоса, и намери опцията за първо бутващо устройство. Там задай на първа позиция флаш устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора след като не знае елементарни неща по добре да му се помогне персонално . Тук с съвети явно няма да стане .

Авторе , ще ти пиша на ЛС , ще ти дам координати за връзка . Мисля че обяснения сега какво и от къде да влезеш в БИОС , къде и какво да "натискаш" при самата инсталация и т.н . няма да са ти от голяма полза , най-много да оплескаш нещата . Можеше да изгледаш сума ти клипчета как и какво се прави , но не си си направил труда явно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го карай на сервиз, че така като гледам хал хабер си нямаш какво правиш.... И си оправи темата, щото наистина на нищо не прилича.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече всичко е ок има си Windows 7 много ми помогна PC doctor и сам му много благодарен ,а това направих

чрез Windows7-USB-DVD-tool  и после на лаптопа се натиска F2 биоса се прави да бутва от флашката и се рестарита и се натиска произволен клавиш и почва да се инсталира Windows задават се настроики и  после от сайта на тошиба се свалят нужните драивери /блутот,усб,видео карта/ и се търси за подходящия защото са дадени по няколко драивера на сайта за лаптопа а  за блутота е по сложна работата докато се направи.  SATELLITE C50D-A-139

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вече всичко е ок има си Windows 7 много ми помогна PC doctor и сам му много благодарен ,а това направих

чрез Windows7-USB-DVD-tool  и после на лаптопа се натиска F2 биоса се прави да бутва от флашката и се рестарита ............

При Тошиба за по-кратко може и чрез F12 - избор на бутващо устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа на момчето беше инсталиран успешно въпреки препятствието на разстоянието от Пловдив до София . Всичко се случи по телефон , скайп , програма за отдалечен достъп и най -вече желание .

Да , проблем възникна с инсталирането на блутут-а и USB3 драйвера , тъй като за блутут-а има процедура никъде официално неописана как се правят нещата . Пуснах тема по този въпрос тук във форума. Решението дойде след запитване до Тошиба и следване на техните указания , който за съжаление по техните думи  не са универсални дори за всички машини от модела . Проблем с USB 3 се появи поради факта че драйвера за това устройство е в комплекта драйвери  на ADM видео картата , но е неразпознаваем от устройството . На сайта има и отделен USB драйвер за целта , който също не работи . От официалния сайт на AMD драйвер за видеокарта Radeon HD 8210 ...няма , за USB 3 устройство -също . Някой съвети от тук -от там бяха да се използват драйвери за 4-та серия , но опита и  с тях беше неудачен .  Наложи се използването на такъв от сайта на Lenovo  за един от моделите им лаптоп оборудван с същото USB 3 устройство на AMD .

Отправил съм въпросите си( те не са един и два )  към Тошиба в писмо . Техния отговор( когато и ако се получи )  ще публикувам тук във форума за информация на всички посещаващи форума  с такива проблеми. Има уникални неща по отношение на драйверите за този лаптоп  и близките до него модели . Само за пример - При Windows 7 x 64 са дадени драйвери за блутут 3 броя -Atheros, Bluetooth stack на  AMD и Bluetooth Monitor , нито един от тях не работи самостоятелно , нещата тръгват с процедура - първо драйвера на Atheros и върху него инсталация на Bluetooth stack на AMD . Ако бъде избрана ОС Windows 8 х 64 и за Windows8.1 x 64 то посочения драйвер е само на Atheros и съответно нещата не работят (изпробвано вчера в късния следобед ) трябва да се търси отделно стека на Тошиба версия 9 и пак по вече описаната процедура . Уникалното пък е че има посочени драйвери с наименование Bluetooth stack на AMD , и такива на Тошиба . То е ясно че стека е на Тошиба , какво е това да е посочен драйвер с производител ADM и след неговото означение сложено "T" , вероятно да се знае че е по някакви договорки с Тошиба. На мое запитване защо няма официални  указания за инсталиране на устройствата след като има процедура по това действие изискваща следване на определени повече от една стъпки , отговора беше - Тошиба не публикува официални инструкции за инсталации на драйвери .

Малки , на пръв поглед несъществени неща , но в състояние да ти скъсат нервите . Всичко опира до желание и търпение да се рови , пита и чете какво и как .

Хубав и спокоен ден на всички желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за туй(де на майтап,де на истина) бягам от Toshiba като дявол от тамян.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То за туй(де на майтап,де на истина) бягам от Toshiba като дявол от тамян.....

Ами то като машини са корави , но особено по-новите им модели са проблемни и то много по отношение на драйвери и работа на някой устройства . Все нещо трябва , все нещо не е това което е и т.н . През миналата година попадах на 5-6 лаптопа от тази марка , и на всеки за съжаление все имаше по някакъв проблем със устройствата . На един микрофона му при разговори в Скайп почти не се чуваше , въпреки всевъзможни усилия по инсталиране на драйвер, настройки на какво ли не , проработи само с уиндоуския драйвер за звук , ако сложиш фирмения софтуер - край . При друг проблем с fn клавиши - каквото и да се направи все не работят-решението дойде след инсталиране на драйвери за hotkey  за един от моделите на .... Аcer . При този модел разглеждан в тази тема проблем пък с блутута и USB 3 - решенията дойдоха както съм описал от инструкции който ги няма официални , и драйвери за други марки компютри . 

При старите модели такива проблеми нямаше . Ползвам една такава Toshiba Satelite L-30  на не знам колко години вече може би 7 вече . Проблем не е имало никога с нищо . Работи и до ден днешен отлично , купих я с Виста , когато се появи Уин 7 я преинсталирах след като и добавих 1Гб Рам и толкова .

Това е . Прав си отвсякъде за съжаление .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
    • от SilentSword
      Здравейте! Специално се регистрирах за да получа вашето мнение относно моят проблем свързан с лаптопа ми. Купих лаптоп Асус преди четири месеца, наложи се да ми го преинсталират още на първия месец, защото взе да забива. След преинсталацията всичко беше наред, вече не забиваше, но ми изникна друг проблем. Когато пусна някое клипче  след няколко минути звука сякаш се проваля, не знам как по друг начин да го опиша. Пускам клипа някъде към средата се чува "тррр" за няколко секунди и после се оправя. Помислих си, че е от самия уиндоус и го дадох на друг човек да ми го преинсталира, но това нещо си продължава, вече не толкова често, но си продължава. Днес го носих на сервиз уж ми го били тествали нямало проблем за тях, но проблема все си стои.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.