Премини към съдържанието
bakottv

Добра ли е тази комбинация на компоненти?

Препоръчан отговор

Става дума за един колега, който е в много затруднено положение (жена му е болна от рак и е на легло). Има договор с Виваком за нет + тв, но сега остана без компютър, защото е изгорял от токов удар (така предполага той). От всички части, които търсих из нета намерих тези като най-евтиния вариант, но не знам дали са добра комбинация.
Дънна платка: Asrock H81M-VG4, Socket 1150 - 86,99лв.

Процесор: Intel® CeleronTM G1820, 2700MHz, Haswell, 2MB, socket 1150, Box - 68,99лв.

И RAM памет: Kingmax 4GB, DDR3, 1333MHz, PC10600 - 63,99лв.

Хард диска и захранването са му здрави. Трябва му само за скайп, за да се чуе с дъщеря си, която е в чужбина.
Надявам се на вашите съвети, за да можем взаимно да помогнем на човека! Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало може да споделиш модела на захранването и хард диска с които разполага за да може хората от форума да ти помогнат.

Редактирано от lqlq94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 209.19 лв. с ДДС
Излиза с 10 кинта по-евтино. Захранването колкото и да е зле, консумацията на конфигурацията ще е смешна тая е все тая какво е, но пък стария компютър може да е изгорял именно заради захранването, та няма да е лоша идея да се смени. Харда единствено трябва да е Sata и да е в добро състояние. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало може да споделиш модела на захранването и хард диска с които разполага за да може хората от форума да ти помогнат.

Захранването не е от особено значение, само диска да е SATA. Подобна система консумира нищожно количество енергия.

Ето какво сглобих:

ASROCK H81M-DGS /1150 G3220 3GHZ/3M/BOX/1150 4GB DDR3 1333 A-DATA Обща стойност - 232.44 лв. с ДДС

Резнах от дъното, и налях в малко по-добър процесор. Така ще е малко по-производителна машината. Ако излизаме извън бюджета, то може да се резне от RAM, и да се сложи една плочка от 2GB. Ето така - Цък.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите! Хард диска му е Sata 500 гигабайта хитачи. Старото му дъно е Gigabyte GA-G41MT-S2P, а захранването е Delux ATX 500W. Записвачката му е LG също Sata. Между другото само харда и захранването са тествани дали са здрави на друг компютър (в сервиз), но RAM паметта не е, и е възможно да си му е здрава (и въпреки това я включвам за всеки случай в комбинацията).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично на мен това захранване никак не ми харесва. Да не стане така, че при следващия токов удар да купувате нова конфигурация? За Skype  стигат и 2 GB RAM  с 32 битова ОС. Пестят се пари и могат да се пренасочат към по-сносно захранване. От толкова скъпи дъна нужда няма. не знам какво се търси в тая тема, но ако е цена, направо се минава с H61 дъно, Celeron  и 2 GB RAM  със сносно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е БОМБА! В лошия смисъл! Да се засилва по най-краткия път в посока навън и да се купи например това - PSU FORTRON HE-400 / 400WДаже и по някаква причина да работи (след като е отнесен цял компютър след него), като нищо би могло да помете още части, и хайде след един месец същата тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Утре ще споделя с колегата за предложенията ви, и каквото той си реши (все пак парите са си негови).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.