Премини към съдържанието
Anne

Дали ще се открие начин да се връща зрение?

Препоръчан отговор

Как мислите? Дали ще се открие начин да се връща зрение и да се лекуват адекватно всички очни заболявания? Моля Ви, нека тази тема да я направим дискусионна и без глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че в един период това ще бъде възможно, също както до преди 50-60 години хората не са си помисляли, че ще съществува технология като LASIK (въпреки всичките и минуси, future-proof неефективност и рискове, и това изобщо не са митове, ако някой реши да опонира с това - има достатъчно доказателствен материал из мрежата, просто клиниките не искат да научавате някои неща за това медицински неизучено технологично недоносче и да бъде подбиван бизнес за милиарди от отчаяни хора), а до XIII-XIV век (всъщност, оптиката като дял на физиката, дори ако я разгледаме като наука, е една от най-ранно развилите се до степен на открития, които използваме и подобряваме в съвремието от патенти още от времето на Да Винчи, например контактните лещи), когато се появяват първите признаци за откриването на оптиката като начин за коригиране на зрението, дори са приемали късогледството за наказание от Бог.

Като съпоставиш тази хронология с темповете на развитието на оптиката и технологиите, може да си отговориш на въпроса.

Дали обаче ще е на 100 % възстановяване, като на новородено - никой не може да знае. За човек с 10 диоптъра, дори 45 % възстановяване на зрението би било невиждана радост, при все ежедневните мъчения с които се живее при такава висока рефракционна аномалия да речем. Напредък обаче е сигурно, че ще има, както има във всяка една сфера на технологията, и другият момент обаче е дали ние ще доживеем тези времена...

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=cG_e4Ixq3qI

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Изтрит е клипа, но това Норбеков ли е? Пробвах - резултат няма, а и мистика в медицината също няма. Куца му и логиката за това как тези упражнения, съчетани забележи с мислене в правилната посока помагат от медицинска гледна точка за лекуване на вече възникнала аномалия. За превенция не говорим. Диагнозата си е диагноза, късогледството си е късогледство, и когато е вече на лице, то да се пробваш да го лекуваш с подобни методи е все едно да искаш да регенерираш мъртви неврони с по една кофичка кисело мляко на вечер.

Това е и причината, когато те хване свински грип, да те пращат в болница на системи с антибиотик, вместо да те лекуват вкъщи с корени, докато не умреш от пневмония.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мислите? Дали ще се открие начин да се връща зрение и да се лекуват адекватно всички очни заболявания? Моля Ви, нека тази тема да я направим дискусионна и без глупости.

Е добре де Анке кажи как може да е без глупости. Тук форум за академици профилирани в очни заболявания с по няколко нобелови награди ли е че си задаваш въпросите? Ми един ден ще измислят и безсмъртието ама ние дали ще го доживеем не се знае.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, все го мисля...................Така ми се иска да се открие лечение на очните заболявания и на възможността за връщане на зрение..............

Хрумна ми, че трябва да гледаме на окото като на елекнрическа крушка.  В крушката има жички, и когато включим лампата, тя свети, когато я изключим - угасва.  Трябва да си представим очните нерви като жички. Какво им трябва, какво трябва,за да бъдат стимулирании да работят,  да може човек да вижда отново?  Трябва нещо да се измисли, да се направи така, че да може да се въздейства на зоната в мозъка, отговорна за зрението, на очните нерви и на самото око, но как?  Не може да е трудно и невъзможно............. Щом откриха импланти за връщане на слуха, трябва нещо и за зрението, но не лазер.  Нещо, което да стимулира нервите, да ги регенерира, нервите на окото да започнат да приемат и изпращат импулси,  но и още нещо трябва, но какво............... А има и случаи, при които слепотата се дължи на унищожена ретина........... Трябва да се измисли нещо, което да регенерира сама ретина, някакво вещество, което да се вкарва с игла или капки............ Трябва да се заменят увредени клетки с нови.........Както е при кожата.........Трябва да може да се измисли начин да се отглежда ретина...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах го!

Всъщност клипа,който бе изтрит и който исках първоначално да постна беше на професор Владимир Георгиевич Жданов,а не на Норбеков!

...

Изключително интересно! Благодаря!

Ох, все го мисля...................

...

Ани, вместо да се занимаваш с глупости, престани да мислиш толкова, щото явно не ти се отразява добре и изгледай видеото на професор Владимир Георгиевич Жданов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам руски, а и не чувам. Ако разкажете накратко................. Макар че опитвах гимнастиката на Норбеков и нищо. НИЩО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам руски, а и не чувам. Ако разкажете накратко................. Макар че опитвах гимнастиката на Норбеков и нищо. НИЩО!

Annе познавам лично човек,който с късогледство (0,5 диоптъра на едното око и 0.75 на другото установени при преглед) с тези ,,гимнастики на Норбеков,, си оправи зрението.Не носеше очила,но каза,че е ходил дори на преглед и зрението му е OK.Сега-лично нямам опит-това са негови думи,но съм склонен да му вярвам.Не знам за колко точно време,как,по колко време и т.н.т. ,но твърди,че зрението му се е оправило.Много личен приятел ми е,бивш колега и не вярвам да ме лъже. 

А ти каквито и гимнастики да правиш стоиш ли по 12 часа на компа ме съмнява дали ще имаш ефект от подобни неща.Вземи се малко в ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професор Мулдашев е създател на ново направление в медицината – регенеративната хирургия и откривател на повече от 50 вида чудодейни биоматериали – алопланти. Разработил е над 100 принципно нови очни и пластични операции. Той има над триста научни публикации и годишно прави около четиристотин сложни операции в 53 страни от цял свят, включително Италия, Германия, Франция... Първата трансплантация на око в света е извършена от него през януари 2000 г. на Тамара Горбачова. 35-годишната украинка ослепява като ученичка в резултат на нетърпимост на организма към собствените й очи. Хирургът вече е открил чудодейния алоплант за присаждане на око от мъртъв донор и успява да възвърне 5% от зрението й.

Алоплантът се изготвя от тъкани на починали хора до 36 часа след настъпването на смъртта. Обработва се по секретна технология и се трансплантира на подходящ пациент. „Тъканта на умрелите обладава необяснима сила. Какво точно лекува? На Изток винаги са твърдели, че съществува легендарната сила на мъртвите. Мисля, че тя е двойник на петия елемент, т.е. на човек, който се отделя от мъртвото тяло и душата му отива в Космоса след смъртта“, обяснява проф. Мулдашев. Тези негови мистични теории предизвикват резерви и критично отношение у много офталмолози, но прогледналите пациенти в клиниката в Уфа са най-силният му аргумент.

„Когато в нашите лаборатории изучаваме процеса на регенерация на болния орган - споделя професорът - ние ползваме апаратура за 25 млн. долара и следим промените дори на ниво микрон. Именно в тези мигове разбирам, че науката още не може да обясни действието на алопланта. Самият аз, не съм изцяло наясно, но интуицията ми подсказва, че това е легендарната сила на мъртвите. При трансплантация сляпото око започва да регенерира по същия начин, както окото на човешкия ембрион в утробата на майката. Аз не съм съвсем наясно кое лекува, но усещам, че това е Бог. Затова работя с ръце, но и с чиста душа. Тогава чудото се получава. В мъртвите е Богът. Това ми разкриха лами и свами при експедициите в Хималаите с моя научен екип.“

Професорът убедено изповядва връзката между мистиката на Изтока и целебното действие на алопланта. Хималайските му походи го прочуват сред българската публика с шестте му книги бестселъри за изчезналите цивилизации на атлантите, на лемурийците и др..

http://dostoenzivot.hit.bg/mdl/broi26-0110/Muldashev.htm

http://vrach-ufa.ru/kliniki/respublikanskie-uchrezhdeniya-zdravoohraneniya-6/vserossiiskii-tsentr-glaznoi-i-plasticheskoi-hirurgii-federalnogo-agentstva-po-zdravoohraneniyu-i-sotsialnomu-razvitiyu-92/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само 5 процента, това нищо не е! Трябва да се измисли нещо за 100 процентово връщане на зрението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, все го мисля...................Така ми се иска да се открие лечение на очните заболявания и на възможността за връщане на зрение..............

Хрумна ми, че трябва да гледаме на окото като на елекнрическа крушка.  В крушката има жички, и когато включим лампата, тя свети, когато я изключим - угасва.  Трябва да си представим очните нерви като жички. Какво им трябва, какво трябва,за да бъдат стимулирании да работят,  да може човек да вижда отново?  Трябва нещо да се измисли, да се направи така, че да може да се въздейства на зоната в мозъка, отговорна за зрението, на очните нерви и на самото око, но как?  Не може да е трудно и невъзможно............. Щом откриха импланти за връщане на слуха, трябва нещо и за зрението, но не лазер.  Нещо, което да стимулира нервите, да ги регенерира, нервите на окото да започнат да приемат и изпращат импулси,  но и още нещо трябва, но какво............... А има и случаи, при които слепотата се дължи на унищожена ретина........... Трябва да се измисли нещо, което да регенерира сама ретина, някакво вещество, което да се вкарва с игла или капки............ Трябва да се заменят увредени клетки с нови.........Както е при кожата.........Трябва да може да се измисли начин да се отглежда ретина...........

Anne, Куца ти логиката. Ами че аз не съм чул досега да се ремонтира електрическа крушка. По същество окото не е крушка, а един вид датчик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако за напред ти хрумват по малко неща определено ще има подобрение. Чудя се как на модераторите още не им е хрумнало едно нещо ...

Не е истина отстрани човек как дава идеи на други за да измислят нещата. Жички, калчища, бравата, мамата и готово.  Трябва мозъци да почнат да сменят не увредени клетки.

Ако за напред ти хрумват по малко неща определено ще има подобрение. Чудя се как на модераторите още не им е хрумнало едно нещо ...

Не е истина отстрани човек как дава идеи на други за да измислят нещата. Жички, калчища, бравата, мамата и готово.  Трябва мозъци да почнат да сменят не увредени клетки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам, знам само, че искам  медицината по - бързо да открие начин да помогне на хората да виждат, защото е ужасно да си сляп. Вместо науката да работи за бизнеса и за елита, трябва да работи за хората. Някога толкова много хора мечтаеха да са лекари, учители, учени, адвокати, полицаи, пожарникари, инженери, а сега искат да са само шефове! Не е честно, че се откриха слухови импланти,  чрез които хората отново чуват, а за хората с проблеми в зрението да няма нищо! Още сме на ниво средновековие и това ме вбесява! Искам да виждам, а не да се чувствам виновна, че чета книги, вестници и списания, че чета новини в нета и гледам телевизия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само 5 процента, това нищо не е! Трябва да се измисли нещо за 100 процентово връщане на зрението!

Това може да стане само по Божията воля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Бог явно не съществува, щом не праща на всеки чудеса, щом не лекува всеки, който му се помоли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Бог явно не съществува, щом не праща на всеки чудеса, щом не лекува всеки, който му се помоли.

Бог съществува.

А чудесата всеки трябва да си ги заслужи сам.

Те не са дар.

Те са победа, твоя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог съществува! ;)

Интересното при теб е,че имаш очаквания да станат чудеса,а ти самата не вярваш в Бога,е питам аз накъде отива логиката тук?! ;)

Щом искаш чудеса,довери се на Бога ;) , виж това:

http://www.youtube.com/watch?v=8l3SxW0EgJ0

или оригинала на английски ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=eAM2-hg7xJs

виж и това ;) :

http://www.youtube.com/watch?v=9ar0zHuEj5o

Успех! ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би един ден очните заболявания ще бъдат лекувани на 100%, а там, където лечението не помага ще бъдат присаждани очи?

А засега трябва да се задоволим с лечението, което ни предлага съвременната медицина.

Но съществуват и чудодейни изцеления, така че...

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една обнадеждаваща новина.

само за глаукомата става дума.

при нея се нарушава дренажа на окото, налягане се повишава , уврежда се зрителният нерв и човекът ослепява.

понякога глаукома обаче се получава и при нормални стойности на вътреочното налягане, поради което заобляването се счита общо на очния нерв, не само на дренажа на окото.

Та  в статията става дума само за случаите, протичащи с повишено вътреочно налягане ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.