Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Мисля да си закупя този Windows -  http://www.senetic.bg/product/GLC-01836 Вие какво ще кажете? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си закупя този Windows -  http://www.senetic.bg/product/GLC-01836 Вие какво ще кажете? 

Много пари за нищо!Препоръчвам ти това

Можеш и на нещо друго да се спреш при това напълно безплатно.Въпрос на личен избор, със сигурност Уиндоуса е грешен!

Успех! :clown:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амии... колегата luckyboy ти предложи най-добрия възможен избор - LINUX ! Без вируси, досадни реклами, и не ти трябва антивирусна която да ти дърпа ресурс, ако си с Windows антивирусната е повече от задължителна освен ако не искаш да преинсталираш през ден. 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Linux_Distribution_Timeline.svgЕто ти повече информация за Линукс: 

https://www.youtube.com/watch?v=ZJ8i7Wuk0xghttps://www.youtube.com/watch?v=we2qfzvVh8Q

Успех! :clown:

Аз си търкалям Fedora 20 :-)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безумие е човек да хвърли толкоз пари и в замяна на това да получи ниска производителност, редовни сини екрани, и вечен all inclusive пакет за всевъзможни бацили щъкащи из интернет. :whist:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи основно за какво ще сядаш пред компютъра, защото мнението на  luckyboy може да се окаже правилния избор. Не е необходимо да се наливат пари, ако специфика не го изисква. Иначе относно версиите на Windows, ако не ти трябват някакви разширени функции от към мрежови възможности основно, може и да се спреш на по-евтиния Home premium, да речем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си M$ сектант, и не искаш да ти се смеят, че си си купил Window$ в България, ползваш Линукс, а другият вариант (строго непрепоръчителен, ако искаш да запазиш умственият си багаж неувреден от използването на Window$ 24/7/365, и да не се превърнеш в руса секретарка, запаметяваща графично обекти по монитора без да използва мозъка си при боравене с компютър, за това - сваляш, инсталираш и ползваш Линукс) започва със З, и предлага богат набор от пипани и непипани издания на това, което искаш да си купиш, но без частта с двамата Алеко-вци и един Славейков.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът поиска едно, вие веднага скочихте на друго...Аз лично бих взел 8.1, не 7.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8.1...

Ей това пък вече ще го превърне не просто в руса секретарка, а в double-руса-секретарка-фейсшит юзер с тенденция за придобиване на сексуален фетиш към банерчета и бъркане на мишката и клавиатурата с тъчскрийн играчката от която фейсшитва и хваща мазоли на пръстите от мазане по стъклото.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът поиска едно, вие веднага скочихте на друго...Аз лично бих взел 8.1, не 7.

Да имаш известно право в забележката си, но ние просто се опитваме да го ориентираме във възможностите. Понякога, човек е нужно да бъде насочен. Както казах в предното си мнение, ако не го изисква някаква специфика на работата му не е необходимо да дава безумни пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От самото заглавие на темата и въпроса на автора се разбира моментално за какво ще се ползва операционната система. Та Линукс може и да не му се понрави, а вие го засипахте с предложения в тази насока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви сини екрани, какви реклами, какви проблеми ...

Windows 8.1 е анй новата версия, купи си нея. Имаш повече функционалност за по малко пари. Например Bitlocker :).

Не ги слушай тия шматки за Линукс :), има много хора които се опитват на инат да ползват нещо алтернативно за да са по хард кор :).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човекът поиска едно, вие веднага скочихте на друго... 

Точно като гладни хиени върху малка газелка :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правим му услуга, като го информираме и му предлагаме нещо доказано по-добро.Разбира се избора е негов!

Windows 8.1 е анй новата версия, купи си нея. Имаш повече функционалност за по малко пари. Например Bitlocker :).

Анатема на win 8.1

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека пита за WIndows и линуксжиите веднага скочиха...Аз бих взел 8.1 също като сега много хора ще кажат колко е зле и прочие, но сигурно са пробвали само някви версийки теглени от тракерите !

ПП: До колкото човека от по-горните клипчета - gatakka - много добър програмист според мен, но болен на тема Linux и PHP. Гледал съм му доста клипчета като във всички тях се чуди как само да похейти малко Microsoft, което е доста тъпо. Ползвам и двете ОС и смятам, че и двете си имат хубавите и лоши черти и няма смисъл да се хейти толкова много.

Редактирано от cappie (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук 8.1 си работи жестоко :) и с уефи и с всичко алабала :). Ест че е легално купена версия. Ако ползвате някакви кракнати и пълни с глупсоти свалени от някъде версии ще имате проблеми. Това се дължи на факта че сте крадливи мишки :П.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги слушай тия шматки за Линукс :),

Ти си шматка или по-точно заблудена овца ! ;) Сървърите по света работят с Линукс. Международната космическа станция също мина на Линукс. Маршрутизатори, смартфони (андроид) също работят с Линукс така, че си изкарай главата от тъмните части и се огледай малко ! Шматка !!!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днешно време са малко хората който биха си позволили да си купят windows взимай 7-мица че 8-мицата е ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги слушай тия шматки за Линукс :), има много хора които се опитват на инат да ползват нещо алтернативно за да са по хард кор :).

Шеговитото ти мнение е ок, но защо си мислиш, че Линукс се ползва само защото е по... как беше "хард кор". Има случай в които Windows e безумно решение и е направо излишен. Аз лично ползвам win, да налага се понякога, но вече все по рядко. 99 % съм пред Линукса, а и вече почти всички домашни, роднини и много приятели също. Инсталвам, настройвам една десктоп дистрибуция и с месеци да не кажа години не се сещам. Пример е на баща ми компа, от как съм му сложил Линукс вече повече от година не съм барал, за разлика от преди когато беше с Windows през 2 седмици чопках нещо. Той си играе онлайн шахове, скайп, сваля си някакви записи от камера, презаписва на CD и ей такива. Така, че пари за Windows само, (както вече за трети път казвам) ако специфика на работа го изисква в противен случай за к'ъв чеп ми е?

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престанете да осирате темата на човека. Ако е искал Линукс едва ли не е видял, че форума предлага такъв раздел. А относно някой доводи, защо Линукс е по-добър и как WIndоws все се развалял ми е смешно да коментирам. Оставете темата на човека и нека той реши какво да ползва. Никъде не е упоменато за какво използва компютъра си, защото не всеки път Линукс е алтернатива...да не давам много такива примери, защото ще се разприказвате за виртуалки и подобни такива.

Редактирано от cappie (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя само тази да е осрана... с мед да я поръсиш. Ако погледнеш мненията на luckyboy ще забележиш, че няма нова тема без той да се исходи с голямо линуксово ако.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя само тази да е осрана... с мед да я поръсиш. Ако погледнеш мненията на luckyboy ще забележиш, че няма нова тема без той да се исходи с голямо линуксово ако.

И ти що все вървиш след мен и газиш в него? :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си шматка или по-точно заблудена овца ! ;) Сървърите по света работят с Линукс. Международната космическа станция също мина на Линукс. Маршрутизатори, смартфони (андроид) също работят с Линукс така, че си изкарай главата от тъмните части и се огледай малко ! Шматка !!!

Хех душко .... дори това да е така в твоят свят :), не ме засяга много. Аз искам без да се занимавам с глупости, нещата които са ми важни да вървят без проблем, без да трябва да бутам и настройвам всичко и да си губя времето. :), и точно това ми доставя Майкрософт и точно за това аз им плащам :).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престанете да осирате темата на човека. Ако е искал Линукс едва ли не е видял, че форума предлага такъв раздел. А относно някой доводи, защо Линукс е по-добър и как WIndоws все се развалял ми е смешно да коментирам. Оставете темата на човека и нека той реши какво да ползва. Никъде не е упоменато за какво използва компютъра си, защото не всеки път Линукс е алтернатива...да не давам много такива примери, защото ще се разприказвате за виртуалки и подобни такива.

Пичаго, нали правиш разлика м/у осиране на тема, тотален спам и насочване. Я скролни нагоре и се зачети в пост #5. Още там съм казал на човека, че ако спецификата на работа не му го изисква не му трябва. Много хора от това, че не знаят за друга алтернатива се набутват с тъпия Windows, защото е гнусно комерсиален и всички комерсиални разработчици бълват продукция за тази недодялана ОС с цел печалба и нищо повече, освен това имат безумни пари поради същата си гнусна алчност да рекламират, ей за това мн обикновени хора не знаят, че съществува алтернатива. Не виждам вие пък тоталните заклети Windows потребители, с какво се дразните и подскачате, когато стане дума за Линукс. С какво тази свободна ОС е по-назад от windows? Вече е нито по-сложна, нито по-неудобна десктоп среда. Ама друго си е next>next>finish, което съвсем не е по-лесно от това да инсталираш софтуер с един клик + въвеждане на парола и получаваш  проверен пакет, вместо next>next и накрая софтуера + още 5 тулбара и нежелани допълнения, които точат ресурси. Нищо лошо, но е хубаво човек понякога да си извади главата от пясъка.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво против next->next имаш. Какво очакваш да оставиш на потребителя да си копира файловете сам ли, или да настройва разни глупости по разни скриптове??? 

Твоето време явно нищо не струва, иначе щеше да мислиш по друг начин :).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво против next->next имаш. Какво очакваш да оставиш на потребителя да си копира файловете сам ли, или да настройва разни глупости по разни скриптове??? 

Твоето време явно нищо не струва, иначе щеше да мислиш по друг начин :).

Много си далеч от някои неща и изобщо нямаш дори елементарна представа за какво говорим тук и по-конкретно в предното ми мнение. За един обикновен средностатистически донор, който ползва компютъра основно за фейсбук, какъвто вероятно потребител си и ти, хич не му трябва "скриптове", мн време и чудесии, които си изброил. Една съвременна десктоп дистрибуция е елементарно лесна за настройка и инсталацията на софтуер става точно с един клик на мишката и въвеждането на парола, а не с next>next и т.н.

Що се отнася до времето ми, повярвай обеден съм струва много повече от твоето, ама не е тук мястото да си мерим пишките. Ако искаш мога да те поканя на гости и да те разведа ден-два с мен, тогава ще разбереш дали времето ми струва или не и дали ми трябва Windows в 99% от него. Или пък да разбереш, че точно Linux/Unix са в основата на това дори и ти да имаш възможността да драскаш глупостите си в този форум, в този момент, както и да ползваш куп други услуги без дори да си имаш и капка идея как те достигат до теб. Та с две думи, моите уважение, но ти е много, много рано още да се изказваш така остро поради простата причина, че все още има много да дялаш.

едит: Така и така сме оспамили темата ще взема да ти отворя очите за някои тенденции, които се виждат в близко бъдеще и какво може да им се случи на любимците ти от M$, ако продължат с гнусния си краен комерсиализъм, политика и слабо представяне при разработка на последните си операционни системи. Оня ден чета ей това : Sony Corp. Info и направо почва да се замислям, как един по един основните големи партньори на M$ започнаха леко, леко да се отказват от PC бизнеса или да се пренасочват по една или друга причина. Визирам слуховете, че Samsung планират да се преориентират към хромбуци. HP сериозно започнаха да поглеждат към разработки на телефони, таблети т.н. Asus във все по тясно сътрудничество с Google. Lenovo клъвнаха Motorola. От големите останаха Dell и Acer. Делл обаче напоследък нещо се позагубиха покрай трансформациите си, а Acer като че ли са в застой. Таааа предвид заформената ситуация май "големия приятелски джам" - Майкрософт, ще трябва скоро, да си преразгледат политиките относно софтуера и дали ще продължават да се правят, че другите не съществуват и да не са толерантни. Лошото, е че имат голям пазарен дял, натрупан от годините, но и това лесно ще се погуби. Май нямат много алтернативи. Или променят политиката или стават самци, като гнилите Apple. Скоро гледах статистики и Windows xp все още е с пазарен дял от 29%, в същото време Vista, 8.0 и 8.1 сумарно са около 14%, е прави си изводи и си спомни, че XP се спира от поддръжка през април. Честито M$ с нетърпение чакаме развитие...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
    • от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
    • от Lubo00
      Здравейте, рових се в биос-а и натиснах f9 и след това f10 и излезнах от биос-а ми излезна това http://prikachi.com/images/782/9254782x.jpg и вече всеки път като го включа ми илиза преди да ми излезе се показва логото на марката на лаптопа и след това се показва това и не мога да то оправя някой ако може да ми помогнете много ще съм му благодарен! 
    • от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от NixNaxSnacks
      Добър вечер.Обмислям да си взема Revo Zoom.Но като гледам цената спрямо параметрите надушвам уловка.Ако някой го има,може ли да сподели мнение дали въобще го бива този телефон или е порения китайски боклук.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.