Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Предстои ми да си ъпгрейдвам машината защото вече е стара и бавна. От сегашната конфигурация ще използвам захранването (400W), кутията, Хард диска Western Digital 1TB, вентилатор и периферните устройства. Компонентите които ще се сменят са дъно, процесор, рам и видеокарта. Предпочитам отделна видеокарта отколкото вградена в процесора. Компютърът ще се използва за игри (новите), 3D филми (20-30GB) и сърфиране. Понеже съм нов в форума,а и не разбирам много много от хардуер имам нужда от вашата помощ. Конфигурацията трябва да е така устроена ,че да е актуална (следващите 2 години), а и да има възможност да се надгражда при нужда в бъдеще. Бюджетът с който разполагам е 500лв. В момента съм със следните характеристики:Дъно: Gigabyte GA-MA74GM-S2H AM2 (AM3 Ready)Процесор: AMD Athlon II 64 X2 3800+ 2.0GhzРАМ: Kingston 2x1GB DDR2Видеокарта: Palit GeForce 9600GT 512MB DDR3Надявам се ,че за около 500лв. ще получа добри предложения които да задоволят нуждите ми. От тук нататък сте вие. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ти препоръчвам да почнеш конфигурацията с качествено захранване.Вероятно твоето е някакво жълто.За тоя бюджет ще се радваш и на вградено видео в процесора,но като за начало докато вземеш друго видео.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То само 128 битова карта и i3 или FX са 500 лв...малко е парата за дъно,проц,рам и отделно видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдели още около 100-тина лева и евентуално нещо може да се измисли (за около 600 лева примерно може да вземеш FX-6300, HD7770, 4 GB RAM и някакво дъно). Затова е хубаво да се замислиш върху съветите на SLI>Ti и johny01 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдели още около 100-тина лева и евентуално нещо може да се измисли (за около 600 лева примерно може да вземеш FX-6300, HD7770, 4 GB RAM и някакво дъно). Затова е хубаво да се замислиш върху съветите на SLI>Ti и johny01 :)

Стига сте изнудвали хората, той ако можел да отдели още 100лв. на този етап, щеше да каже.

Ето едно предложение, на което може да добави видео на по късен етап.

Ако не, някакво предложение с АПУ което ще свърши работа, но игрите ще вървят на ниски детайли.
Не си казал какъв ти е монитора и какво ти е захранването, ако захранването е добро може да се вмести i5 в бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте изнудвали хората, той ако можел да отдели още 100лв. на този етап, щеше да каже.

Ето едно предложение, на което може да добави видео на по късен етап.

Ако не, някакво предложение с АПУ което ще свърши работа, но игрите ще вървят на ниски детайли.
Не си казал какъв ти е монитора и какво ти е захранването, ако захранването е добро може да се вмести i5 в бюджета.

Колега те не го изнудват, но просто изискваниата му не покриват бюджета. Аз поне не съм видял геймърска машина за 5 стотака. Може и да се измисли нещо на тоя етап, но ще е компромисно решение и ще подлежи 100% на ъпгрейд след време като събере още някой лев. Та тези 5 стотака стигат за хубав проц, що годе и видео карта.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега те не го изнудват, но просто изискваниата му не покриват бюджета. Аз поне не съм видял геймърска машина за 5 стотака. Може и да се измисли нещо на тоя етап, но ще е компромисно решение и ще подлежи 100% на ъпгрейд след време като събере още някой лев. Та тези 5 стотака стигат за хубав проц, що годе и видео карта.... 

Може да му се обясни, както ти си направил какво може да се вмести в бюджета и за гейм машина какво му трябва.

Но дай още 100, 200лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да му се обясни, както ти си направил какво може да се вмести в бюджета и за гейм машина какво му трябва.

Но дай още 100, 200лв. 

Не съм пуснал аз темата и не търся аз геймърска машина, че да давам 100-200лв. Просто обясних за какво иде реч, както и ти го знаеш много добре. Аз предлагам на автора да изчака още малко да посъбере още някой лев и тогава да пуска теми, а и то има достатъчно де....Но ако толкова бърза, ще се задоволи на първо време с по-слаб процесор с вградена видео карта, малко рам и така след време като ги събере паричките, ще пуска тема за нов процесор + рам + видео карта, а и можеше да сподели какво е захранването и кутията също.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но дай още 100, 200лв. 

Според описанието трябва да се сглоби нещо, да е актуално 2-3 години, да вървят новите игри и 3D-филми и прочее, а с твоето предложение какво ъпгрейдва толкова? Никой никого не изнудва, опитваме се да помогнем, не да се плюем един друг кой колко разбира от компютри. Виждал съм GTA4 на процесор 4440 да насича, какво да кажем тогава за вграденото видео? Играй на LOW, и ще си актуален 2-3 години? Може да се сглоби и конфигурация за по-малко пари, но не и за тези изисквания, които е поставил k0brABG :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен което мисля че ще бъде достатъчно за новите игри :)

Обща стойност - 496.56 лв. с ДДС 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм .че няма как за 500лв. да сглобя геймърска машина с най-мощния и най-нов хардуер. Бюджета ми е ограничен доста затова и изборът ми е доста ограничен. Просто искам най-доброто за тези пари, а и да може в бъдеще (2 години) ако вече идва прекалено слаб процесора примерно да си го заменя без да се налага да купувам ново дъно, т.е. Сокетът да е актуален в бъдеще. С това вградено видео според мен съм за никъде. Гледах FX6300 ,но ще гълта много ток.  Захранването е реални 400W. Мониторът е с резолюция 1440x900 19 инча, а филмите ще се гледат през HDMI на телевизор с резолюция 1920x1080 32 инча. Първоначално си бях замислил FM2 конфигурация, но по-късно разбрах ,че е приключено с този сокет и няма да имам възможност за ъпгрейд в бъдеще.AMD A10 X4 6800K 4.1Ghz FM2

Kingston 2x4GB (8GB) Kit 1600Mhz HyperX BluGigabyte F2A88X-D3H FM2+Тук процесора е с вградено видео като спестените пари от видео се наливат в РАМ и Процесор, но нещо не ме устройва с вградено видео. След това разбрах ,че и с FM2 e приключено и изборът ми е AM3+ или Интел ,но подходящ за ъпгрейд.С клокване на процесори няма да се занимавам.Сега измислих и една Intel конфигурация която малко надхвърля бюджета ми.Intel Core i3 4130 3,40Ghz 3MB LGA1155 или Intel Core i3 4330 3,50Ghz 4MB LGA1155Kingston 2x2GB DDR3 1600Mhz HyperXAsrock H77 PRO4/MVP LGA1155Sapphire R7 250 1GB DDR5 With Boost.Чакам и вашите предложения. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм .че няма как за 500лв. да сглобя геймърска машина с най-мощния и най-нов хардуер. Бюджета ми е ограничен доста затова и изборът ми е доста ограничен. Просто искам най-доброто за тези пари, а и да може в бъдеще (2 години) ако вече идва прекалено слаб процесора примерно да си го заменя без да се налага да купувам ново дъно, т.е. Сокетът да е актуален в бъдеще. С това вградено видео според мен съм за никъде. Гледах FX6300 ,но ще гълта много ток.  Захранването е реални 400W. Мониторът е с резолюция 1440x900 19 инча, а филмите ще се гледат през HDMI на телевизор с резолюция 1920x1080 32 инча. Първоначално си бях замислил FM2 конфигурация, но по-късно разбрах ,че е приключено с този сокет и няма да имам възможност за ъпгрейд в бъдеще.AMD A10 X4 6800K 4.1Ghz FM2

Kingston 2x4GB (8GB) Kit 1600Mhz HyperX BluGigabyte F2A88X-D3H FM2+Тук процесора е с вградено видео като спестените пари от видео се наливат в РАМ и Процесор, но нещо не ме устройва с вградено видео. След това разбрах ,че и с FM2 e приключено и изборът ми е AM3+ или Интел ,но подходящ за ъпгрейд.С клокване на процесори няма да се занимавам.Сега измислих и една Intel конфигурация която малко надхвърля бюджета ми.Intel Core i3 4130 3,40Ghz 3MB LGA1155 или Intel Core i3 4330 3,50Ghz 4MB LGA1155Kingston 2x2GB DDR3 1600Mhz HyperXAsrock H77 PRO4/MVP LGA1155Sapphire R7 250 1GB DDR5 With Boost.Чакам и вашите предложения. :) 

Я кажи/снимай захранването си :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е Power ATX РЕАЛНИ 400W. Преди бях с някакво Tasco 400W ,но го смених с това защото не беше с реални ватове.Хард диска е WD 1TB/7200/SATA2/64MB Caviar Green

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е Power ATX РЕАЛНИ 400W. Преди бях с някакво Tasco 400W ,но го смених с това защото не беше с реални ватове.Хард диска е WD 1TB/7200/SATA2/64MB Caviar Green

Докато не кажеш точни марка и модел на захранването няма как да преценим дали е добро! А да ти предлагаме компоненти, които в последствие могат да дадат фира заради старото ти захранване не е удачно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Гаранционната карта пише Power ATX 400W Linkworld. Ватовете са реални затова съм сменил старото 400W с това. Кутията си нямам на идея каква марка и модел е защото не мога да я намеря в гаранционната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ''Linkworld'' имат много модели - някои са добри, но повечето са посредствени. Както и да е. Моят съвет е да посъбереш още малко парички за да си вземеш нещо сносно. Съвсем скоро ще излязат и нови модели графични карти от двата лагара, които ще са с прилична производителност на добра цена, а именно GTX 750/Ti и Radeon R7 250x. Но засега бюджета не позволява да се вземе добър процесор с графична карта, дъно и рам. Ето нещо примерно:

Обща стойност - 381.53 лв. с ДДС

като остава да се вземе графичната карта, а за 120лв. няма какво да се избере. И според мен и захранването ще трябва да се смени та си прави сметката за какво иде реч.

Ето и с Интел:

Обща стойност - 411.12 лв. с ДДС

Ако много бързаш взимаш предложението на MachineZZ_BG с малко по-добро дъно и така.

Едит: или нещо такова:

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за предложенията! Бюджетът повече няма да мога да го увелича, но не бързам и много, така че мога да го отложа до лятото.Гледах клипове в YouTube как се държи AMD A10 6800K в тежки игри. Останах изумен. Игрите вървят доста мазно и гладко без насичания. Наистина ли вече няма да излизат нови процесори за FM2 сокетът ? Защото именно това ме спира да се ориентирам към FM2.Това мисля ,че е най-доброто с FM2 за тези пари:AMD A10 6800K 4,1GHZ FM2 или AMD A10 7850K 3,7GHz FM2+ ако си заслужава, но ще трябва да се направи компромис с другите компоненти.Gigabyte F2A88X-D3H FM2+Kingston 2x4GB Kit 1600Mhz HyperX Blu 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен има няколко варианта. пробвал съм ги, но лично аз не мога да преценя кой е по-добрия и дали изобщо е добър. Единия вариант е да се зареже ъпгрейда на дъно, процесор и РАМ и да се купи направо една добра видеокарта+ захранване. Процесора е слаб и с клок не искаш да се занимаваш, но това е единствения начин да се ползва по-пълноценно новата видеокарта. Недостатъкът е, че тая видеокарта на практика би работила под 30-40 % от възможностите си с тоя процесор. А от това следва и неприятен дроп при процесорнозависими игри. Втория вариант е да се обърне внимание на добрия процесор, а след това като се съберат поне 250 лева и се продаде старата видеокарта (9600GT) + каквото е останало от старите части, да се купи видеокарта+ захранване ако е необходимо.  Тук недостатъкът е, че на практика няма да има промяна при игрите, но пък като имаш базата, лесно може да правиш всичко след това. Има и един междинен вариант - купува се дъно, способно да поме и най-бързите процесори. Взема се един процесор средна работа като i3 ( дори може нещо второ ръка, но не се намират твърде), 4 GB RAM   на първо време и една видеокарта, поне два пъти по-бърза от твоята - HD7750. За тая резолюция няма да е толкова слаба. След това като посъбереш малко пари, продаваш процесора и вземаш поне i5. Сменяш и видеокартата. Ами това според мен са вариантите. Ако се рискува със захранването, ето например как аз виждам нещата до 500 лева. Все пак компонентите са много икономични и ако захранването не е проблемно вече, няма да имаш проблеми:

Публикувано изображение

Платформата е по-старата, но това не е от особено значение, защото и за тая платформа има достатъчно бързи( и по-евтини) процесори за да подкарат 3-4 GTX 780 :) не на това дъно разбира се.  А за да закръглиш 500 лева, може да се вземе и малко по-добро дъно или тия 14 лева да останат за доставка.

ПП: Има и още един вариант, при който няма да имаш никакви проблеми при твоята резолюция, но цената е малко над 500 лева и пак с уговорката, че рискуваш със захранването. 

Публикувано изображение

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашните ми дъно,рам,процесор и видео ще бъдат изкупени, към тях ще бъдат добавени още пари и с тях ще бъдат закупени новите компоненти. Затова наведнъж ще сменям всички компоненти. Твоето предложение е добро, но дали ще се справя по-добре от компонентите които съм изброил в постът над твоя ? Ако избера AMD A10 6800K ще се вместя в бюджета като го увелича с 50лв. Ако сложа 7850K който в момента е най-доброто APU от AMD излизам извън бюджета и ще трябва да правя компромис с другите компоненти. 8GB мисля ,че е минимума за конфигурация с APU защото видеото дърпа от RAM-та. С кои компоненти мога да направя компромис и кои да избера ? Отворен съм за вашите предложения и мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за предложенията! Бюджетът повече няма да мога да го увелича, но не бързам и много, така че мога да го отложа до лятото.Гледах клипове в YouTube как се държи AMD A10 6800K в тежки игри. Останах изумен. Игрите вървят доста мазно и гладко без насичания. Наистина ли вече няма да излизат нови процесори за FM2 сокетът ? Защото именно това ме спира да се ориентирам към FM2.Това мисля ,че е най-доброто с FM2 за тези пари:AMD A10 6800K 4,1GHZ FM2 или AMD A10 7850K 3,7GHz FM2+ ако си заслужава, но ще трябва да се направи компромис с другите компоненти.Gigabyte F2A88X-D3H FM2+Kingston 2x4GB Kit 1600Mhz HyperX Blu 

Мазно вървят игри по няколко причини. Първо, клиповеете в You Tube  ги показват мазно, но на практика може да не са "мазни". Второ, при конфигурациите с по-силен процесор и слаба видеокарта е така. Насичания както ги наричаш, може да има главно от тиъринг на монитора  и това се избягва обикновено с включване на вертикална синхронизация или ползването на по-специални монитори. Трето, една игра може да върви мазно или да изглежда мазно, ако е на по-ниска резолюция и с кадри, кратни на 60. Тоест, ако тя върви с 30 фпс, тиъринг няма да се забелязва, а при по-ниска резолюция и детайли, дефектите също намаляват видимо. Тия дни си правих експерименти с една много стара видеокарта GF6600. Например при GTR2  се оказа, че на практика 25 фпс не се забелязват или са поносими за игра, че на всичко отгоре и мазна както казваш. Само дето лага е малко по-голям. Но над 30-35 фпс  е идеално. Мазна е картината, защото на практика не мога да играя на повече от 800x600 или максимум 1024х768. Но колкото повече се вдига резолюцията, толкова недостатъците в картината във вид на тиъринг или насичания (щото ползвах и слаб процесор) са по-видими.

Сегашните ми дъно,рам,процесор и видео ще бъдат изкупени, към тях ще бъдат добавени още пари и с тях ще бъдат закупени новите компоненти. Затова наведнъж ще сменям всички компоненти. Твоето предложение е добро, но дали ще се справя по-добре от компонентите които съм изброил в постът над твоя ? Ако избера AMD A10 6800K ще се вместя в бюджета като го увелича с 50лв. Ако сложа 7850K който в момента е най-доброто APU от AMD излизам извън бюджета и ще трябва да правя компромис с другите компоненти. 8GB мисля ,че е минимума за конфигурация с APU защото видеото дърпа от RAM-та. С кои компоненти мога да направя компромис и кои да избера ? Отворен съм за вашите предложения и мнения.

А нали искаш ъпгрейд? Това APU  добре, но то става за ъпгрейд със силна видеокарта, единствено с клок. И тогава пак не настига процесорите на Intel  над i5.  И още нещо. HD8670D  е с бързината на твоята видеокарта 9600GT и то с условности, защото ще ти трябва и бърза RAM памет. Какъв е смисълът да вземаш APU,  след като кадрите ти при игри ще бъдат около сегашните ти? Същото може да постигнеш и ползвайки сегашната си видеокарта, която за колко мислиш да продадеш? 30-40-50 лева?

ПП: Виж, така както ми обясняваш нещата, варианта със HD7770  е най-добрия. Ще играеш всичко ново на по-ниска резолюция и то с максимални или почти максимални детайли.  И дано захранването издържи. HD7770  не е лакома видеокарта, нито i3. Няма и да клокваш така, че едва ли ще имаш проблеми.  В бъдеще може да стигнеш до Xeon E3-1230V2  като моя от подписа ми, който е много над тия APU-та, към които се насочваш. Може да сложиш и каквато искаш видеокарта. Тоест, за в бъдеще имаш възможности за ъпгрейд. Какво имаш с APU-то? Проблеми с паметта отначало, а в последствие ако купиш бърза видеокарта и с консумацията на енергия. Освен това това APU  може и да става за по-бързи видеокарти след клок, но не може да стъпи на малкия пръст на един i5,  дори работещ на ниска честота.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли вече няма да излизат нови процесори за FM2 сокетът ? Защото именно това ме спира да се ориентирам към FM2.

След това разбрах ,че и с FM2 e приключено и изборът ми е AM3+ или Интел ,но подходящ за ъпгрейд. 

FM2 e по-нов сокет от AM3+ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови процесори вече излезнаха за с.FM2+. Цените им обаче са около 300 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих увеличил бюджета на 550лв. защото виждам ,че за 500лв. мога да взема само една непълна конфигурация и да се налага отново да отделям пари за нови компоненти. Няма ли как за 550лв. да се изберат едни компоненти и в поне следващите 2 години да не се налага да барам нищо повече ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първия си пост говориш за новите игри така че отговора е не. Бюджета ти стига общо взето само за видеокарта особено щом не искаш да пипаш нищо в скоро време.Сложи още 300 лв. за процесор и 100 лв. за дъно и стават 900 лв. Виж ако оставим игрите на страна не е проблем да вземеш каквото и да е та и пари ще останат.Иначе вече имаше няколко предложения за I3/760K + 7770 с които новите игри ще се играят. Това е един минимум по-които може да се водиш като избираш останалото.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи най-доброто което мога да получа за тези пари е:http://nikem-bg.net/cart/46923p1r2003p1r47891p1r49579p1rf.htmlВероятно няма по-добро възможно предложение от AMD.4GB достатъчни ли са ? И ще трябва ли да се изключва вграденото видео в процесора или ще се получи нещо като Crossfire защото тогава ще имам нужда от повече RAM.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.