Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
asd22

Не мога да влезна в Setup-а на BIOS-а.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам проблем с включването на компютърът.

Проблемът ми е следния и ето как дойде: реших да увелича volgate-а на cpu-то в BIOS-а. Увличих го с 0,8V. След като се рестартира компютърът, BIOS-а ми зарежд до мястото където изписва параметрите на компютърът /първоначалната картина така да я наречем/. Показва ми видът на процесорът и RAM паметта, стига до Hard disk-а, но не зарежда информация за него. Не мога да влезна в Setup чрез Del бутона.

Много ще се радвам да ми помогнете за този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам проблем с включването на компютърът.

Проблемът ми е следния и ето как дойде: реших да увелича volgate-а на cpu-то в BIOS-а. Увличих го с 0,8V. След като се рестартира компютърът, BIOS-а ми зарежд до мястото където изписва параметрите на компютърът /първоначалната картина така да я наречем/. Показва ми видът на процесорът и RAM паметта, стига до Hard disk-а, но не зарежда информация за него. Не мога да влезна в Setup чрез Del бутона.

Много ще се радвам да ми помогнете за този проблем.

Reset на BIOS чрез сваляне на батерията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих видео картата от PCI-E слота (понеже вградената не работи), след което свалих батерийката, изчаках 5-10 секунди, сложий батерията и видео картата на местата им. Няма ефект.

P.S.: Модела на дъното е: M68SM-S2L F5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

батерия за 5,10 секунди ли се маха :X да не би да е нещо с клавиатурата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих видео картата от PCI-E слота (понеже вградената не работи), след което свалих батерийката, изчаках 5-10 секунди, сложий батерията и видео картата на местата им. Няма ефект.

P.S.: Модела на дъното е: M68SM-S2L F5.

http://www.wikihow.com/Reset-Your-BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колко време да махна батерията и трябва ли да е включено захранването до като махам батерията?

Клавиатурата ми е с USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колко време да махна батерията и трябва ли да е включено захранването до като махам батерията?

Клавиатурата ми е с USB.

При изключено захранване го направи и след като я махнеш натисни бутона за включване на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах батерията при изключено захранване за 5 секунди, след което включих захранването и сложих батерията. Включих компютърът, няма ефект. Махнах батерията, включих компютърът без нея, няма ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах батерията при изключено захранване за 5 секунди, след което включих захранването и сложих батерията. Включих компютърът, няма ефект. Махнах батерията, включих компютърът без нея, няма ефект.

Не за 5 сек. , за 5 мин. я махни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клавиатурата ми е с USB.

Виж да не би да дъбото да имаш джъмпер за ресет на биос. С батерията някой път не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не за 5 сек. , за 5 мин. я махни.

Благодаря за информацията, след като бях махнал батерията за 5 минути и я сложих обрахтно след това, BIOS-а се рестартира.

:wors:

Вече съм готов да пусна нова тема с нов проблем. :)

Благодаря много за помоща. :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече съм готов да пусна нова тема с нов проблем. :)

Дано не ти се налага скоро... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не ти се налага скоро... :rolleyes:

Щом се занимава с клокване, без да има необходимите познания със сигурност ще има нова тема. Дано и аз да бъркам колега!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.