Премини към съдържанието
diorgiothiol

Проблем с компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем от вчера компютъра ми постоянно забива и се рестартира сам. Обикновено това се получава когато пусна да играя игри или гледам филм, но вчера докато свалях новите драйвери за видеокартата пак се рестартира. Чудя се дали ще има ефект ако преинсталирам уиндоса вчера смених антивирусната и 2-3 часа играх на 2 игри и не заби докато не го изключих днес сутринта (бях заспал докато гледах филм и е работил до 6 сутринта без да забие). Компонентите на компютъра са: захранване сеасоник 530 в. бронз, видеокарта сапфире 5750 1 гб. дрр5, дъно 1155 процесор г2120 памет 2х4 гб кингстон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и виж, какви са температурите на процесора и дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно да се сещаш, че проблема може да е хардуерен. Защо веднага всеки скача на преинсталация? Трябва да се направи профилактика на компютъра, за да е сигурно, че хардуерно всичко е ок и чак тогава ще преинсталираш Windows. Като забива излиза ли някаква грешка?

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А случайно да се сещаш, че проблема може да е хардуерен. Защо веднага всеки скача на преинсталация? Трябва да се направи профилактика на компютъра, за да е сигурно, че хардуерно всичко е ок и чак тогава ще преинсталираш Windows. Като забива излиза ли някаква грешка?

Емо точно обратното се прави приятелю. Преди да търсиш хардуерен проблем се уверяваш, че не е софтуерен и може да се направи и без преинсталация. Някъв смотан вирус може да те накара по твоята схема да смениш целия хардуер и да го тестваш което ще ти отнеме дни. За това едно лайв СД а някой като мене имат няколко диска с различни чисти ОС точно за тази цел и когато си сигурен че ОС е ок тогава почваш да дириш хардуерен проблем. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо точно обратното се прави приятелю. Преди да търсиш хардуерен проблем се уверяваш, че не е софтуерен и може да се направи и без преинсталация. Някъв смотан вирус може да те накара по твоята схема да смениш целия хардуер и да го тестваш което ще ти отнеме дни. За това едно лайв СД а някой като мене имат няколко диска с различни чисти ОС точно за тази цел и когато си сигурен че ОС е ок тогава почваш да дириш хардуерен проблем. 

Да, но ти казваш" Вземаш едно LiveCD и правиш тестове", а не преинсталираш Windows няколко пъти макар, че дава грешки и не ще да се инсталира". Освен това дори и при софтуерен тест програмата с която го правиш може да даде грешни резултати. Постващия няма възможност да направи нито хардуерен, нито софтуерен тест, а и можеше да попита вместо да прави подобни изпълнения. Затова и аз така отговорих на поста. Така или иначе съм подчертавал и в други теми, че не съм хардерен специалист. ДАвам съвети въз основа на опит и проблеми с които съм се сблъсквал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но ти казваш" Вземаш едно LiveCD и правиш тестове".........

Емо пропуснал си следващата част :)

Аз слагам диск с чиста инсталация което е равносилно на преинсталация и ако тогава вече дава грешки е ясно че проблема е хардуерен. Една преинсталаци отнема час а когато нямаш 100% работещ хардеур откриването на хардуерен проблем може да е доста дълга процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо пропуснал си следващата част :)

Аз слагам диск с чиста инсталация което е равносилно на преинсталация и ако тогава вече дава грешки е ясно че проблема е хардуерен. Една преинсталаци отнема час а когато нямаш 100% работещ хардеур откриването на хардуерен проблем може да е доста дълга процедура.

Знам какво искаш да кажеш. Проблема е, че постващия не е запознат. Както и да е, целта е да се реши проблема. А и всеки си има начин на работа нали ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо си виж температурите в биос или ако успееш да инсталираш аида, еверест направи тест за стабилност и покажи статистиката тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.