Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам проблем с една видеокарта (Galaxy GeForce 8800GT 512mb 256bit) - прочетох, че изисква 400w-ово захранване.

Реших да подменя видео картата си (GeForce 8400GS 512mb 64bit) с горепосочената.

Сложих "новата" видео карта, втора употреба. Работеше си перфектно две седмици. След това се появиха червени и зелени черти, а при зареждането на BIOS-а бели черти (по форуми ги наричат артефакти). Разрових се из форуми и там пишеше за метод на изпичане във фурна. Направих го този метод няколко пъти, понеже се появяваха и изчезваха артефактите. В някакъв форум прочетох, че трябва да се вдихне voltage-а на cpu-то.

Въпросът ми е какво да направя за да не ми излизат тези артефакти? Писна ми от печене :D

Захранването ми е: Rexpower PL-400.

Към захранвамето съм включил:

HDD-120GB /ATA/

HDD-160GB /ATA/

HDD-160GB /SATA/

Видеокартата

+ двуядрен процесор и 2GB+1GB RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора употреба видеокарта + няколко печенета във фурна = хвърляй на боклука. Просто картата си е била повредена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента целия ми екран е в син цвят. Възможно ли е с по-мощтно захранване, видеокартата да работи без дефекти понеже и захранването ми е "оправяно"? Другата видеокарта (8400GS) си работи перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще и 1200 вата захранване да  и сложиш картата е  мъртвец . Дет се вика е приключила състезанието .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата си заминава, може след няколко месеца вече хич да не ще да запали.

И аз имах една NVIDIA MX400 със артефакти, печенето във фурната не помогна, показваше си пак артефактите, а след няколко дена вече изобщо не тръгваше машинарията.

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако са му е продали такава дефектна ? 

Почти съм сигурен че е така, или е била на път да дефектира. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен че е така, или е била на път да дефектира. :)

Едно от двете може да е !

И аз си развалих картата преди време и се наложи да си купувам и за сега нямам проблем - моята е  ATI Radeon 9550 ! 

Мене направо ме досрамя да е напиша  :shy11: .

То преди колко време беше ! Само да почна работа, и да събера някои лев, ще е подновя аз  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от двете може да е !

И аз си развалих картата преди време и се наложи да си купувам и за сега нямам проблем - моята е  ATI Radeon 9550 ! 

Мене направо ме досрамя да е напиша  :shy11: .

То преди колко време беше ! Само да почна работа, и да събера някои лев, ще е подновя аз  :D

Аз пък съм с вградено видео, и хич не ме е срам ! :clown:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи картата не може да се оправи по никакъв начин?

Дайте ми идея за видеокарта /512mb, 256bit/. Ще я купя втора употреба пак. Не ми се дават пари за upgrade на този компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи картата не може да се оправи по никакъв начин?

Дайте ми идея за видеокарта /512mb, 256bit/. Ще я купя втора употреба пак. Не ми се дават пари за upgrade на този компютър.

Ако искаш пак да хвърляш пари на вятъра , по-добре отиди и ги дари някъде ... Втора употреба видео карта и захранване никога не се вземат ... освен ако не е от някой приятел де... та да знаеш ,че са в ред ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора употреба видео карта и захранване никога не се вземат ... освен ако не е от някой приятел де... та да знаеш ,че са в ред ;)

Пак не е гаранция де, ама вие си знаете. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих клип в youtube, където един пич е показал как оправя такъв модел. Последвах стъпките му и вече 1ч. картата работи без проблеми.

Благодаря за съветите и информацията.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих клип в youtube, където един пич е показал как оправя такъв модел. Последвах стъпките му и вече 1ч. картата работи без проблеми.

Благодаря за съветите и информацията.  :)

Щеше да е добре да пейстнеш клипчето в темата, за да може и други с твоя проблем да си помогнат. Иначе се радвам за теб !

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш пак да хвърляш пари на вятъра , по-добре отиди и ги дари някъде ... Втора употреба видео карта и захранване никога не се вземат ... освен ако не е от някой приятел де... та да знаеш ,че са в ред  ;)

Знам за риска от втората употреба.

Щеше да е добре да пейстнеш клипчето в темата, за да може и други с твоя проблем да си помогнат. Иначе се радвам за теб !

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.