Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ScD

Два лаптопа - Nvidia 9800M GS vs. ATI 4650М

Препоръчан отговор

Към момента притежавам една тошиба L500 със следните параметри:P8700 - 2,56GHz, 3MB L2, 1066 FSB4GB 800mhz DDR2500GB HDD 7200RPMATI Radeon 4650M - 128bit 1GB GDDR3хвърлих око на един АСУС ROG със следните параметри:P7450 - 2,13GHz, 3MB L2, 1066 FSB4GB 800mhz DDR2320 GB HDDNvidia GeForce 9800GS - 256bit 512MB GDDR3Отделно от това си намерих един P9700 - 2,8GHz, 6MB L2, 1066 FSB за 60 кинта.При положение че горните два лаптопа са горе/долу на една цена (+/- 50лв)Чудя се, дали си заслужава да взема Асуса, да му ръгна по-мощен процесор (P8700/P9700), като разбира се си запазя 500ГБ хард и да продам тошибата.Притесненията са ми от гледна точка на това, че нвидията макар и по-мощна в игрите, е малко по-стара като карта и ѝ липсват някои екстри на новите нвидии.Мнения и коментари са добре дошли.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ти е бюджета защото аз смятам да продавам моя и да доплатя и да си взема Asus Rog

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ти е бюджета защото аз смятам да продавам моя и да доплатя и да си взема Asus Rog

Не ти схващам идеята, но Асуса, на който съм хвърлил око струва 350 кинта. Смятам, че Тошибата е в диапазона 300-350, заради някои забележки. Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти схващам идеята, но Асуса, на който съм хвърлил око струва 350 кинта. Смятам, че Тошибата е в диапазона 300-350, заради някои забележки.

Идеята беше ако бюджета ти се доближава до това което ще искам за лаптопа си, да ти го продам, а аз да си взема Asus Rog, но е доооста далеч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята беше ако бюджета ти се доближава до това което ще искам за лаптопа си, да ти го продам, а аз да си взема Asus Rog, но е доооста далеч.

Идеята е без да влагам кой-знае-какви пари да премина на по-мощна конфигурация... Ако си си пуснал някъде лаптопа за продажба, прати един линк на лични да му хвърля един поглед.Някой друг с мнения и предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой друг с мнения и предложения?

За игри не се набутвай с лаптоп втора ръка. Събирай си за една настолна машина. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри не се набутвай с лаптоп втора ръка. Събирай си за една настолна машина. :)

Игри играя радко, а за да събера пълна конфигурация със сходна производителност като настолен компютър, ще се изискват доста повече средства, място където да го сложа тоя компютър, сметка за ток ще се увеличи значително и не на последно място, губя преносимостта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игри играя радко, а за да събера пълна конфигурация със сходна производителност като настолен компютър, ще се изискват доста повече средства, място където да го сложа тоя компютър, сметка за ток ще се увеличи значително и не на последно място, губя преносимостта.

Ами в такъв случай ти си знаеш, но за игри специално не си заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.