Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Blue_Hulk

Увеличаване на обхваа на TP-Link TL-WR841ND

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди месец си купих този рутер с две антени и сега си мисля как да разширя обхвата на wifi-то. Рутера е свързан директно с компютър, а безжичната връзка използвам за различни устройства като смартофон и така нататък.Значи рутера седи до прозореца и също така е свързан към някакво устройство (викат му майка), което доставчиците донесоха вкъщи. Така вместо да плащам всеки месец интернет по 20 лв. ще плащам всеки месец малко повече ток от обикновеното +20 лв.Сега да се връщаме към същината на темата.Когато отивам до кухнята, която се намира на около 30-40 метра от рутера, сигнала на безжичната връзка е много слаб, а когато мърдам насам натам из кухнята сигнала дори изчезва. Потърсих в интернет за това как да направя сигнала по-силен и много хора споменават за някакви картони с алуминиево фолио и така нататък. Сигурно работи този трик щом се споменава често.Аз имам едно устройство, което беше монтирано вътре в една кръгла антена, за да се осигури безжична връзка към някакъв сателит, а интернета беше ужасно бавен, но това време отмина и сега използвам по-нормален интернет.Мисълта ми е дали има начин тва устройство което ще ви покажа на снимки да се свърже някак си с рутер и посредством кръглата антена да разширя обхвата на wifi-то.http://store.picbg.net/pubpic/71/59/b461ed76e6537159.jpghttp://store.picbg.net/pubpic/6D/A7/0ac2d33462bb6da7.jpghttp://store.picbg.net/pubpic/CF/56/02b33e36c83ecf56.jpg

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

40 метра от рутера. Няма как да се свързваш осоебно ако има доста стомата в стените. Не ти препоръчвам да си играеш с увеличаване сигнала на рутера. Най-много да го изгориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това устройство на снимката е аксес поинт, и можеш да го вържеш с етернет кабел към маршрутизатора. Какъв ефект ще има относно обхвата не знам обаче. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

40 метра от рутера. Няма как да се свързваш осоебно ако има доста стомата в стените. Не ти препоръчвам да си играеш с увеличаване сигнала на рутера. Най-много да го изгориш.

По-скоро са около 30 метра. Стените са от тухли с дебелина около 20-25 см. Иначе това е вярно за прегряването на рутера.

Това устройство на снимката е аксес поинт, и можеш да го вържеш с етернет кабел към маршрутизатора. Какъв ефект ще има относно обхвата не знам обаче. :)

Аксес пойнт какво точно прави? и предполагам рутера е маршутизатор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аксес пойнт какво точно прави? и предполагам рутера е маршутизатор ?

Най-общо казано ти осигурява достъп до мрежата като се свързва с друго устройство от нея.

ЦЪК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето малко информация за AP. Нали затова е този Google

линк1

линк2

PS: Techmaniac пак се е разработил. Много активен днес ;)

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако съм разбрал правилно, то аксес пойнт приема сигнал  отдалече и по кабелен път предава интернета на компютъра ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако съм разбрал правилно, то аксес пойнт приема сигнал  отдалече и по кабелен път предава интернета на компютъра ми.

Не с етернет кабела се връзва към твоята мрежа, и споделя чрез точка за достъп. Един вид имаш втори маршрутизатор, т.е. действа като повторител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега вместо да експериментираш с такива неща вземи на старо или нов рутер купи си едни 10м. кабел и си сложи рутерчето по към кухнята и ще си решиш проблема. Няма смисъл от излишни главоболия и главоблъсканици. Това го казвам ако имаш естественно финансовата възможност. Иначе в тубата има доста "матрял" как да си направиш тази чинийка от картон и фолио и да я сложиш на антенките на твоя маршрутизатор.

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с етернет кабела се връзва към твоята мрежа, и споделя чрез точка за достъп. Един вид имаш втори маршрутизатор, т.е. действа като повторител.

Значи, чрез аксес пойнт мога да хващам безжичен интернет дори към настолен компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, чрез аксес пойнт мога да хващам безжичен интернет дори към настолен компютър?

Стига да има безжичен адаптер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно!

Радвам се че схвана.

Нима някаква тенекия ще помогне със силата на сигнала? Не ми се вярва...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се че схвана.

Нима някаква тенекия ще помогне със силата на сигнала? Не ми се вярва...

Аз лично го бях пробвал преди 2 години, е имаше си ефект! Стига да се изпълни както трябва :). Нека пробва всичко е с подръчни материали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично го бях пробвал преди 2 години, е имаше си ефект! Стига да се изпълни както трябва :). Нека пробва всичко е с подръчни материали.

Ами щом казваш, ще ти се доверя ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега вместо да експериментираш с такива неща вземи на старо или нов рутер купи си едни 10м. кабел и си сложи рутерчето по към кухнята и ще си решиш проблема. Няма смисъл от излишни главоболия и главоблъсканици. Това го казвам ако имаш естественно финансовата възможност. Иначе в тубата има доста "матрял" как да си направиш тази чинийка от картон и фолио и да я сложиш на антенките на твоя маршрутизатор.

Е защо нов рутер? Знам, че нормалните рутери струват над 100 лв. от средния клас, но аз ако имах тази възможност нямаше да се занимавам с евтини рутери. Между другото ако си вземам кабела (не знам как се нарича) които се използва за интернет колко ще ми струва за около 10 метра дължина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е защо нов рутер? Знам, че нормалните рутери струват над 100 лв. от средния клас, но аз ако имах тази възможност нямаше да се занимавам с евтини рутери. Между другото ако си вземам кабела (не знам как се нарича) които се използва за интернет колко ще ми струва за около 10 метра дължина?

10 метра етернет кабел ще ти излезе около 5 левчета. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 метра етернет кабел ще ти излезе около 5 левчета. :)

Еми евтино е или поне така изглежда. По принцип такива кабели къде се продават или пък може да си купя такъв и от доставчика ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми евтино е или поне така изглежда. По принцип такива кабели къде се продават или пък може да си купя такъв и от доставчика ми?

Във почти всеки магазин за техника се продават готови кримпнати кабели. Отиваш казваш трябват ми еди колко си метра, и това е. Вече ако ти трябва по нестандартна дължина, да кажем некръгло число  на място ти го кримпват.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във почти всеки магазин за техника се продават готови кримпнати кабели. Отиваш казваш трябват ми еди колко си метра, и това е. Вече ако ти трябва по нестандартна дължина, да кажем некръгло число  на място ти го кримпват.

Ясно! но имам друг проблем. Главния кабел за интернет е малко къс и няма да стигне до стаята в която желая да поставя рутера, понеже стаята се намира към по-централно място, а и е по-близо до кухнята.Дали да си взема още +10-тина метра кабел с които да разширя главния кабел та да стигне до рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.