Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
nemo_5

Проблеми след подмяна на батерия на дъното

Препоръчан отговор

Здравейте!

Известно време карах с изтощена батерия на дъното. Така сверявах часа и датата, които се връщаха към 2004 г.

Впоследствие датата започна да се връща с един ден назад. Накрая купих и смених батерията, всичко се оправи, но компютъра започна да бави много, бавно отваря интернет страници, програми и файлове. Компютъра е старичък

AMD Duron 1,41 GHz

992 MB RAM DDR1

твърд диск 18,6 GB

Дайте някакви насоки, ако може, какво да опитам?  Настройките на Биоса не съм пипал, т.е. те са по подразбиране, може ли да е от това? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто компютъра вече си е за боклука. Освен изтощената батерия може да имаш проблеми със захранването, хард диска, може да имаш вируси. Всичко вече може да се очаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е написал колегата Емо , системата е доста остаряла като всичко . Проблеми като описаните могат да се решат в някаква степен с преглед на системата . Възможности  за настоящите проблеми колкото иска човек . Може пък една преинсталация да съживи нещата що се отнася за бавното зареждане и цялостна работа .

Въпрос на желание от страна на автора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както е написал колегата Емо , системата е доста остаряла като всичко . Проблеми като описаните могат да се решат в някаква степен с преглед на системата . Възможности  за настоящите проблеми колкото иска човек . Може пък една преинсталация да съживи нещата що се отнася за бавното зареждане и цялостна работа .

Въпрос на желание от страна на автора

20 Gb хард. То това е предостатъчно да бави ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такива характеристики само Линукс, ще свърши работа! :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак да се провери в какъв режим работи харда. Иначе да. Всичко може да е, особено така описано.  Не е ясно колко се бави сега и колко е бързал преди, за да се даде някакъв конкретен съвет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20 Gb хард. То това е предостатъчно да бави ОС.

Прав си , диска  е малък , но за нова инсталация на XP SP3 и за няколко програми необходими си е достатъчен . Tук аз виждам нещата като инсталирана ОС XP SP3 , необходимите драйвери , браузър , Скайп, плеър и евентуално нещо за текстови файлове, примерно Оpen Office . До толкова тази система може да понесе и ще си работи що годе нормално . Ще има проблем някакъв  единствено при гледането на флаш клипове поради остарелия и слаб процесор  , всичко друго може да бъде наред .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, това е сигурно петата тема за една седмица, при която XP  бави. Нека питащия прегледа и останалите теми, в които коментирахме възможните причини. За целта обаче най-напред трябва да се погледне натоварването на процесора дали е нормално или е хвръкнало в небесата в idle  режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си , диска  е малък , но за нова инсталация на XP SP3 и за няколко програми необходими си е достатъчен . Tук аз виждам нещата като инсталирана ОС XP SP3 , необходимите драйвери , браузър , Скайп, плеър и евентуално нещо за текстови файлове, примерно Оpen Office . До толкова тази система може да понесе и ще си работи що годе нормално . Ще има проблем някакъв  единствено при гледането на флаш клипове поради остарелия и слаб процесор  , всичко друго може да бъде наред .

Да, но само слагаш една антовирусна програма и си дотам. Това вече са антики. Към постващия: Мисли за нова машина или поне нещо приемливо втора употреба. В момента с този компютър единствено си тестваш нервите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но само слагаш една антовирусна програма и си дотам. Това вече са антики. Към постващия: Мисли за нова машина или поне нещо приемливо втора употреба. В момента с този компютър единствено си тестваш нервите.

За нервите ми хареса ..... :)  За другото - при процесор от 1.4 (макар слаб и стар ) и при 1 Гб рам  с антивирусна примерно Avira няма да има никакви проблеми  . Все пак не говорим за 600 Мхз процесор и 256 РАМ .

А това че човека трябва да мисли за нова машина си напълно прав . То нали знаеш , и ти ,и аз  и други мислим за еди какви си нови неща , но накрая всичко става не с мислене , а с пари .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нервите ми хареса ..... :)  За другото - при процесор от 1.4 (макар слаб и стар ) и при 1 Гб рам  с антивирусна примерно Avira няма да има никакви проблеми  . Все пак не говорим за 600 Мхз процесор и 256 РАМ .

А това че човека трябва да мисли за нова машина си напълно прав . То нали знаеш , и ти ,и аз  и други мислим за еди какви си нови неща , но накрая всичко става не с мислене , а с пари .

Не искам да спорим за това колега, а и няма смисъл. Отдавна съм се отказал от компютърни конфигурации, дето трябва да орязвам програми или да карам на ръба на възможностите на хардуера. За прилични пари винаги може да се намери машина втора употреба, която да работи перфектно. Да не говорим , че не всеки знае и може да пипа където трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да спорим за това колега, а и няма смисъл. Отдавна съм се отказал от компютърни конфигурации, дето трябва да орязвам програми или да карам на ръба на възможностите на хардуера. За прилични пари винаги може да се намери машина втора употреба, която да работи перфектно. Да не говорим , че не всеки знае и може да пипа където трябва.

Няма спор никакъв . Просто понякога хората нямат възможност дори и 100 лева да отделят за такива неща . Това е .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма спор никакъв . Просто понякога хората нямат възможност дори и 100 лева да отделят за такива неща . Това е .

При тази ветеранска конфигурация просто ще му се наложи да извади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да огледа сайтовете със втора ръка офис компютри.

Пример:

Процесор: Intel Core 2 Duo 1.8GHz E4300
Дъно: Intel Q965 ICH8
HDD: 80 GB Sata 7200rpm
Оперативна памет: 2048 MB DDR2 PC667
Видео карта: Intel GMA 3000, 256MB+PCI-E слот
Други: DVD, LAN, звук   Цена: 155лв.

Линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е стар, но имам и един по-стар, работата на който е относително търпима. Да се види какво натоварва процесора, като подозирам, че това е процес на заден план и по-специално антивирусна програма. Смяната на батерията няма нищо общо с проблемите след това, освен ако не е разместен охладителя при обикновена смяна на батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите, особено за по-позитивната част от тях! Решението на проблема не мина без намесата на специалист :)  В общи линии се касаеше за настройки в Биоса, много временни файлове, които трябваше да се затрият, вируси няколко десетки и такива работи. Компютъра е стар и не е единствената машина, която имаме, но разчитаме на него за скромна офис работа и интернет,  доколкото може. Сега работи прилично за възможностите си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема е примера че една система е толкова добра , колкото може да изпълнява  поставените й задачи . Това дали е стара или последна модификация , дали е на 10 г. или на 1 месец , има ли конкретика в използването всякакви такива критерии отпадат . Остава единствено критерия " Цел на използване " . Това важи за всякакви типове системи и съоръжения , не само са компютърната техника . Всяко нещо с техническо изпълнение се нуждае от поддръжка , но не и непременно от цялостна подмяна . Такава се извършва ако има новопоявили се обстоятелства или нови изисквания за дадените дейности .

Лек и хубав ден на всички !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са прави намерете си нова конфигурация! Ако все още искате да си направите "антиката" да работи почистете радиатора на CPU, сменете термалната паста, Duron процесорите са много стари и дори и недобри ненадеждни имал съм един 1,43гхз отдавна. Сложете му процесор от типа Sempron 2000, 2200+ AthonXp 2800+, 3200+ (Времето е такова, че едва ли ще намерите такива 462 soket A). разгледайте хубаво и вижте какъв размер е батерията и на колко волта е обикновено като всяка плоска е 3 волта 2025 размер. Следващото форматирайте целия хард-диск. Това не може да бави така ХП-то на такъв хард е невъзможно имал съм същия тип хардове 20гб и WinXp SP2. WinXP SP3 е горе долу като sp2 2002.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.