Премини към съдържанието
tovasito

Проблем при гледане на 1440p видео в YouTube

Препоръчан отговор

Като гледам клип в ютюб например на 1080p всичко е ОК. Като вдигна резолюцията на 1440p изведнъж компютъра замръзва(мишката, клавиатурата, нищо не работи) и същевременно за около 3-4 секунди се чува слабо бръмчене откъм видеокартата може би, не съм сигурен откъде точно идва звука. Какъв е проблема, да не би видеокартата ми да не може да поддържа такава резолюция за видео файлове??

Монитора ми е http://www.asus.com/Commercial_Monitors_Projectors/VH222D/

Видеото ми е http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2907#ov

Процесора ми е Athlon 64 x2 Dual Core 4600+ (2,4GHz Real)

P.S. Между другото сега се сещам, че и с тази видеокарта като гледам клипове на цял екран отново в YouTube(но само в ютюб го има този проблем), най-долните няколко реда на дисплея(може би около 5-6) са изцяло размазани, като на моменти много рядко се оправя и не са размазани. Като мина на вградената ми видео карта този проблем изчезва напълно. Видеокартата ми е с изгорели HDMI и DVI порт вследствие на токов удар. Сега само VGA порта ми работи. Да не би да й има нещо на видеокартата ми?

Редактирано от tovasito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проц-а също играе съществена роля в изпълнението на видео с висока рез, кажи какъв е????

Пробвай ли с различен браузър?

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проц-а също играе съществена роля в изпълнението на видео с висока рез, кажи какъв е????

Пробвай ли с различен браузър?

Athlon 64 X2 Dual Core 4600+

Приятел, няма начин да е нещо софтуерно след като чувам това бръмчене(пращене) идващо най-вероятно от видеокартата ми, хардуерно е 100% и мисля, че е от видео картата най-вероятно, просто искам мнения и от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon 64 X2 Dual Core 4600+

Чува се пукане и бръмчене или се усилва леко вентилатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни колко се товари процесора при пускането на видео, може и от него да е. С моята старата щайга зацикляше още на 720p :help wanted4:

Редактирано от kvkkvk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чува се пукане и бръмчене или се усилва леко вентилатора?

Не пукане, а бръмчене или по-точно пращене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пукане, а бръмчене или по-точно пращене.

Виж тогава как се товари процесора или има ли процес от Task Manager, от който може да е този проблем, когато избереш тази резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни колко се товари процесора при пускането на видео, може и от него да е. С моята старата щайга зацикляше още на 720p :help wanted4:

И как точно да погледна при положение, че стане ли на 1440p компа забива моментално и тотално? Не съм имал никога проблеми на 1080p, а твоя процесор е някаква антика щом се затруднява даже на 720p.

Процесора ми е предостатъчно мощен и за най-тежките видео файлове, няма начин да е от него според мен. Пък и това пращене няма как да е от процесора.

Да не би видеокартата ми да не може да поддържа такава резолюция за видео файлове?

Виж тогава как се товари процесора или има ли процес от Task Manager, от който може да е този проблем, когато избереш тази резолюция.

Процесора си е перфектен, товари си се нормално в таск мениджъра, в момента cpu usage варира от 0 до 15%. Няколко пъти вече пиша, че след като зареди резолюцията 1440p компа забива тотално и моментално и единствено мога да натисна копчето на кутията и да рестартирам компа, друго не мога да направя нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Да не би видеокартата ми да не може да поддържа такава резолюция за видео файлове?

Би трябвало да поддържа без проблем. Моята е GTS250 от времето на твоята и току-що плейнах без проблем 1440p.

Твоето ATI е с UVC2, не знам дали от там не идва проблемът с хардуерното ускорение на резолюция >1080p...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как точно да погледна при положение, че стане ли на 1440p компа забива моментално и тотално? Не съм имал никога проблеми на 1080p, а твоя процесор е някаква антика щом се затруднява даже на 720p.

Процесора ми е предостатъчно мощен и за най-тежките видео файлове, няма начин да е от него според мен. Пък и това пращене няма как да е от процесора.

Процесора си е перфектен, товари си се нормално в таск мениджъра, в момента cpu usage варира от 3 до 15%. Няколко пъти вече пиша, че след като зареди резолюцията 1440p компа забива тотално и моментално и единствено мога да натисна копчето на кутията и да рестартирам компа, друго не мога да направя нищо!

Аз не съм ти прочел PS. Видеокартата ти си е заминала. Направо я сменияй с друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм ти прочел PS. Видеокартата ти си е заминала. Направо я сменияй с друга.

Ха-Ха-Ха-Ха , чак пък да си е заминала?  :D (rofl) Че тя иначе други проблеми не ми прави никакви. Освен тези 2 незначителни забележки(размазване на няколко реда пиксели най-долу при гледане на клипове на цял екран в ютюб и забиването на компа при 1440p клипове) други проблеми няма никакви, игрите си ми работят добре, клипове, филми, всичко, доволен съм си като цяло. Защо да я сменям, затова че не ще да възпроизведе 1440p и ми забива компа ли? Че на мен не ми и трябва да възпроизвеждам видео с 1440p резолюция, тъй като монитора ми поддържа максимално 1080p(1920х1080) резолюция и няма да има никаква разлика между това дали гледам 1080p видео или 1440p видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.........................Че на мен не ми и трябва да възпроизвеждам видео с 1440p резолюция, тъй като монитора ми поддържа максимално 1080p(1920х1080) резолюция и няма да има никаква разлика между това дали гледам 1080p видео или 1440p видео.

Пич а ти какво всъщност питаш ?????

Що компютъра ти се дъни на резолюция която никога няма да ползваш щото няма къде да я видиш !!!!!!!!!!!

Просто немам думи.

Analog max resolution 2048 x 1536 ако вземеш да провериш какъв е размера на 1440р има голяма вероятност да откриеш че леко излиза извън параметрите на аналоговия изход на видеото който е останал единствено жив.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що компютъра ти се дъни на резолюция която никога няма да ползваш щото няма къде да я видиш !!!!!!!!!!!

Нищо не разбрах от това! Не е зле да си оправиш словореда в това изречение :no-no:

Analog max resolution 2048 x 1536 ако вземеш да провериш какъв е размера на 1440р има голяма вероятност да откриеш че леко излиза извън параметрите на аналоговия изход на видеото който е останал единствено жив.

2560x1440 (1440p) >

Освен да е тази резолюция? Макар по вертикала да е по-малко(1440<1536), по хоризонтала наистина е доста повече - 2560>2048

Мерси братле, май наистина си прав. Не бях погледнал максималната поддържана от видеокартата резолюция, но предполагах че е точно това проблема и така и се оказа.

Интересно ми е обаче защо при възпроизвеждане на видео с тази резолюция компютъра забива, а в същото време снимки с много по-висока от тази резолюция ги показва без никакви проблеми(например JPEG с резолюция 7360 х 4912 ми го показва на цял екран безпроблемно)??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах от това! Не е зле да си оправиш словореда в това изречение :no-no:

2560x1440 (1440p) >

Освен да е тази резолюция? Макар по вертикала да е по-малко(1440<1536), по хоризонтала наистина е доста повече - 2560>2048

Мерси братле, май наистина си прав. Не бях погледнал максималната поддържана от видеокартата резолюция, но предполагах че е точно това проблема и така и се оказа.

Интересно ми е обаче защо при възпроизвеждане на видео с тази резолюция компютъра забива, а в същото време снимки с много по-висока от тази резолюция ги показва без никакви проблеми(например JPEG с резолюция 7360 х 4912 ми го показва на цял екран безпроблемно)??

Малко си говорите и двамата наизуст колега. Това, че видеото ти е 1440р, а мониторът ти е 1080р не значи, че не може да се декодира 1440р и да се скалира до 1080р! Ами, че аз как го плейвам на монитор 1080р? Или как си пускам клипче 4к? Според мен проблемът е в НЕподдръжката на резолюция >1080р от UVC2 (хардуерния декодер на AMD/ATI).

Аз миналата година бях решил да си вземам AMD 7770 и се оказа, че забивал на видео над 1080р при включено хардуерно ускорение (това според разни форуми, в които четох за тая карта)..

Редактирано от Audio Jedy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Audio Jedy, братле, не говори неверни работи - никъде не съм писал че не мога да плейвам 1440р видео на Full HD монитор (1080р)!!! Писал съм, че не мога да го плейвам на моята видеокарта и вече се разбра защо - защото видеокартата ми не поддържа толкова висока аналогова резолюция и вероятно затова видеото пищи за 4-5 секунди и компа ми забива. Ти можеш да плейваш 1440p видео на монитор 1080р защото видеокаратата ти поддържа тази резолюция, било аналогово или цифрово. Писах също, че е безсмислено да се възпроизвежда 1440 видео на 1080p монитор, точно поради това че няма да се вижда като 1440p, а ще се свие(скалира) до 1080p(нещо елементарно, което и всяка баба го знае) и съответно няма никаква разлика като качество на картината между това дали гледаш 1080 или 1440p видео!

Тази тема е приключена.

Интересно ми е обаче защо при възпроизвеждане на видео с тази резолюция компютъра ми забива, а в същото време снимки с много по-висока от тази резолюция ги показва без никакви проблеми(например JPEG с резолюция 7360 х 4912 ми го показва на цял екран безпроблемно)??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.