Премини към съдържанието
Jkal

Как да скрия диск C и ДИСК D за друг потребител ?

Препоръчан отговор

Имам втори потребител.. как да направя така, че да не ми се рови по личните неща.. т.е. да ги скрия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам втори потребител.. как да направя така, че да не ми се рови по личните неща.. т.е. да ги скрия ?

Като ползвате програми от рода на truecrypt

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам от този вид програми. 

Ако не разбираш как работят този тип програми, по-добре не ги и използвай за да не направиш беля. Ако толкоз ти е безценна информацията съхранявай я на отделен хард диск например или просто не пускай друг да сяда на компютъра както съм направил аз.( в смисъл нямам някаква скрита и тайна информация, но съм си свалил маериали и клипчета и не ми се ще някой да ги изтрие или да ме кара да преинсталирам Windows поради глупости).

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести личните си неща в отделна папка, на която дай права само за твоя потребител.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не се е родил научен!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди бях задал на диск D да се вижда само от мен, но  после и дори за мен - Администратора .. не можех да влизам и докато го оправя - голяма олелия ...;x

Но някак си го оправих. Няма ли програми за родителски контрол, с които да забраня достъпа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно 15 минути четене (всъщност по-малко) и три цъкания е с TrueCrypt. Tака беше за мен поне - а се вижда над аватара ми как съм с техниката... не съм го сложил от суета... ок, де точките са от...  :) Пробвайте първо с една папка как е, ако ви е страх преди целия дял. Разбира се, че има и други програми - Тruecrypt e безплатен и е бързо с него.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На външен преносим харддиск, който да си го криеш на сигурно място.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TrueCrypt е прекрасна криптираща програма за съхранение от най-восока сигурност но не мисля ,че е най-подходящата за начинаещи home users . Автора спокоино може да сложи информацията в някоя папка и да я направи невидима (hidden folder) или да ги заключи с парола чрез Winrar .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си заключиш просто някоя папка с лични файлове с парола може да ползваш WinRaR - става много бързо и лесно!

ПП.С колегата по-горе сме се ,,сблъскали,, :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с Уиндоус 7 има опция, която се казва BitLocker и е вградена в самата операционна ситема. Цъкаш дясно копче примерно на Локален диск Д и ти изписва в падащото меню "Включване на BitLocker"  и си решаваш проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с Уиндоус 7 има опция, която се казва BitLocker и е вградена в самата операционна ситема. Цъкаш дясно копче примерно на Локален диск Д и ти изписва в падащото меню "Включване на BitLocker"  и си решаваш проблема. 

Подобрената за Windows 7 и налична в изданията Ultimate и Enterprise функция BitLocker помага за по-безопасното съхраняване на всичко - от документи до пароли - чрез шифроване на цялото устройство, на което се намират Windows и данните ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да го добавя. Благодаря, колега, че ме поправяш и допълваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.