Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е: Възможно ли е да се оторизират два компютъра да ползват един и същи акаунт регистриран към интернет доставчик, чрез преписване на физически адрес от компютър имащ достъп до i-нет към компютър нямащ достъп? Говоря за  Lan картите и техните Mac адреси свързвайки се през кабел RJ45?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен какво точно искаш да направиш.Имаш 2 компютъра. Имаш една връзка с интернет. Искаш двата компютъра едновременно да се възползват от връзката ли?Ако това питаш, то да, има начини.1. Използване на маршрутизатор2. Споделяне на връзката чрез 2-ра, допълнителна LAN карта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е: Възможно ли е да се оторизират два компютъра да ползват един и същи акаунт регистриран към интернет доставчик, чрез преписване на физически адрес от компютър имащ достъп до i-нет към компютър нямащ достъп? Говоря за  Lan картите и техните Mac адреси свързвайки се през кабел RJ45?!

не. защото комутатора как ще знае на коя кой пакет да прати. Толкова ли ви е скъпо да си купите маршрутизатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ми е на село а другия е в града (несвързания), но мерси capnemo така или иначе ще пробвам и ще споделя какво съм направил утре.QuickJo, благодаря, че попита! Искам да препиша Mac адреса на регистрираната карта на латопа  на картата на PC-тo, за да мога да имам и-нет и в града (да мога да се свързвам като потребител и от там на вече платения ми за селото).Мисля, че ще стане но не искам да давам (мъгливи) предположения, преди да съм пробвал (единия компютър ще бъде изкл. докато се свързва другия).

Редактирано от ST305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

QuickJo Искам да препиша Mac адреса на регистрираната карта на латопа  на картата на PC-тo, за да мога да имам и-нет и в града (да мога да се свързвам като потребител и от там на вече платения ми за селото).

Това няма как да стане!!!Има един много силно теоретичен начин, ако и на селото и в града ти имаш връзка с един и същ доставчик на PPPoE интернет.Но това е една такава фантасмагория, че нямам думи, съществува само във филмите.Забрави!

Толкова ли ви е скъпо да си купите маршрутизатор?

Маршрутизатор, ако не знаете какво е, това е рутер за безжична интернет връзка.Има обхват в теоретични лабораторни условия около 150 метра, реално е около 50 метра, защото зависи от инфраструктурата.Ако селото и града са на 50 метра, то може да стане, ако се сещаш какво искам да намекна............

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но нямa просто как да стане щото са 15км (мога единствено да си нося wifi модем или пък dial-up  USB Виваком). Познати са ми до болка тези машрутизатори и Switch-ве които споменахте двамата. А и да те поправя село и град няма такова разстояние в радиус 50-150 метра най-много някой квартал :D (Извинявай ако има ок)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за село-град на 100 метра го казах с насмешка, с цел да олицетворя невъзможността за Wi-Fi сигнал с домашен маршрутизатор.Преди време мислеха да ползват свободните честоти и телевизионните антени за градско покритие с Wi-Fi. Естествено няма развитие по този въпрос :)Спомена Виваком. Я уточни и на двете места каква ти е връзката (като вид), кой ти е доставчика, дай ни някаква ясна представа!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NetSurf  е обикновено имат мрежа и офиси из цяла западна България вкл. и София. И на двете места съм с оптична връзка кабели и  кутии по стълбовете това е инфраструктурата та заради това питам защото те взимат Mac Physical Adress на картата та я регистрират на компютъра (server-a) който ми дава пакети когато съм платил за месец мисля че регистрацията и при другите доставчици на мрежови услуги е същата перспектива. Та заради това питам дали някой е имал опит с такава конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да препиша Mac адреса на регистрираната карта на латопа  на картата на PC-тo, за да мога да имам и-нет и в града (да мога да се свързвам като потребител и от там на вече платения ми за селото). 

Не съм сигурен, какво точно искаш.За това ще предложа това.

http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/System/System-Enhancements/Windows-Portable-Applications-Portable-K-MAC.shtml

Можеш първо да прочетеш упътването, преди да тръгнеш да го сваляш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, какво точно искаш.За това ще предложа това.http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/System/System-Enhancements/Windows-Portable-Applications-Portable-K-MAC.shtmlМожеш първо да прочетеш упътването, преди да тръгнеш да го сваляш.

С тази програма променяш MAC адреса на мрежовата карта. Ама то това си го има като опция, та за какво ти е нова карта.А питащият има съвсем друго намерение, което няма как да стане.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NetSurf  е обикновено имат мрежа и офиси из цяла западна България вкл. и София. И на двете места съм с оптична връзка кабели и  кутии по стълбовете това е инфраструктурата та заради това питам защото те взимат Mac Physical Adress на картата та я регистрират на компютъра (server-a) който ми дава пакети когато съм платил за месец мисля че регистрацията и при другите доставчици на мрежови услуги е същата перспектива. Та заради това питам дали някой е имал опит с такава конфигурация.

Така, както сте го намислил няма да стане. Абонамент за някоя от услугите на мобилен оператор или доставчик в селото е решението

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, както сте го намислил няма да стане. Абонамент за някоя от услугите на мобилен оператор или доставчик в селото е решението

Стига обаче да има 3G покритие и на двете места... Защото аз като си отида на вилата и моментално минавам в GPRS...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига обаче да има 3G покритие и на двете места... Защото аз като си отида на вилата и моментално минавам в GPRS...

Е, няма пълно щастие :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво направих днес смених физическия адрес на ПЦ-то както е същия на лаптопа инсталирах TCP/IP v6 протокол и ми излезе pop-up  съобщение,че може да повлияе настройката за протокол в/у другия компютър който е със същия физически адрес (Лаптопа). Стартирам User-a и Pasword Уви НЕСТАНА бяхте прави  особено Джо беше конкретен. Излезна 681 грешка, че не може да се свърже с тази мрежа. Върнах всичко по старому на ПЦ-то. Така, че който реши да прави такива експерименти нека да прочете последния ми пост, както се казва няма такъв Hack :)Благодаря, че помагахте темата вече може да се архивира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво направих днес смених физическия адрес на ПЦ-то както е същия на лаптопа инсталирах TCP/IP v6 протокол и ми излезе pop-up  съобщение,че може да повлияе настройката за протокол в/у другия компютър който е със същия физически адрес (Лаптопа). Стартирам User-a и Pasword Уви НЕСТАНА бяхте прави  особено Джо беше конкретен. Излезна 681 грешка, че не може да се свърже с тази мрежа. Върнах всичко по старому на ПЦ-то. Така, че който реши да прави такива експерименти нека да прочете последния ми пост, както се казва няма такъв Hack :)Благодаря, че помагахте темата вече може да се архивира!

не. защото комутатора как ще знае на коя кой пакет да прати. Толкова ли ви е скъпо да си купите маршрутизатор?

Това че няма да стане ви го написах още вчера :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо, само да пробвах, тази тема ще бъде полезна информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от Stoyannnov
      При опит за преинсталация MAC OS X LION 10.7.5 зависна на съобщението, че трябва да направи verification с apple, за да продължи инсталацията и така върти 5 часа вече. Wi fi има..... Има ли начин да се инсталира от външен носител?
    • от ErethoroN
      Здравейте,
      Ще карам накратко - търся кутия от Apple Power Mac G5, която ще използвам за модинг проект, който планирам от дълго време.
      Приемам всичко - само кутия, цяла работеща или неработеща система, система с липсващи части - всичко съдържащо кутия в прилично състояние на разумна цена.
      Приемам предложения и оферти.
      Предварително благодаря!

• от George Zaprev
      Здравейте.В офиса имаме 6 PC & 6 iMac компютри. Трябва ми програма, която да записва всичко (facebook,skype,programs....абе всичко) на някой клауд сървър и да може да се логваш през браузера на всеки компютър или телефон за да проверяваш инфото.Изрових интернет, но намирам или твърде скъпи програми, или такива,които работят само с Уиндоус или само с Мак.Изчерпан съм откъм идеи...помагайте Благодаря ви
    • от nitz
      при натискане на бутона за старт изписва това 
      /etc/master.passwd: No such file or directory
      /etc/master.passwd: No such file or directory
      -sh-2.05b#
      пробвах вече с ALT, CMD + S, CMD +R ....
      все изписва това
      компа е стар и мой приятел ми го подари, но имаше много снимки къде ми не и при триенето им може нещо да е отишло ....

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.