Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Търся драйвери за лаптопа ми (toshiba satellite a75-s125) за windows 7, трябва ми най-вече драйвер за видеото. Знам стар е, но ми върши чудесна работа, просто като спре поддръжката на XP, трябва да мина към windows 7. Благодаря за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте. Търся драйвери за лаптопа ми (toshiba satellite a75-s125) за windows 7, трябва ми най-вече драйвер за видеото. Знам стар е, но ми върши чудесна работа, просто като спре поддръжката на XP, трябва да мина към windows 7. Благодаря за отделеното време.

Дано това ти свърши работа:  http://support.toshiba.com/support/modelHome?freeText=1042105

http://support.toshiba.com/support/staticContentDetail?contentId=1059660&isFromTOCLink=false

Manual - PDF

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а какво общо има това със спирането на подръжката на хп ? това спиране просто означава че няма да има повече кръпки за нея,а не че ще спре да работи

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви са параметрите на лаптопа ? Имам чувството ,че са под минималните изисквания на Windows 7 .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А какви са параметрите на лаптопа ? Имам чувството ,че са под минималните изисквания на Windows 7 .

Аз намирам това като инфо, което не е радостно:

Quick Specifications See all specs

[*]Processor Intel Mobile Pentium 4 538 / 3.2 GHz

[*]RAM installed size 256.0 MB

[*]Hard Drive 60.0 GB - 5400.0 rpm

[*]Operating System Microsoft Windows XP Home Edition

[*]Display Type 15.4 in TFT active matrix

[*]Max Resolution 1280 x 800 ( WXGA )

[*]Graphics Processor ATI Mobility Radeon 9000 IGP Shared video memory (UMA)

[*]Optical Drive CD-RW / DVD-ROM combo - Integrated

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да инсталирате Windows 7 на вашия компютър, той трябва да отговаря на следните изисквания:

• [*]

Процесор с тактова честота 1 гигахерц (ГХц) или по-бърз и 32-битова (x86) или 64-битова (x64) архитектура

[*]

1 гигабайт (ГБ) RAM памет (32 бита) или 2 ГБ RAM памет (64 бита)

[*]

16 ГБ свободно пространство на твърдия диск (32 бита) или 20 ГБ (64 бита)

[*]

DirectX 9 графично устройство с WDDM 1.0 или по-нова версия драйвер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В подписа ми има параметрите. Windows 7 си върви прекрасно без засечки и лагове, просто нямам драйвери.

Lz4jw - преглеждал съм тази страница на тошиба и от там си изтеглих драйверите за windows xp, но няма за windows 7.

Евгени, след спирането на поддръжката на XP се почва и бъкането й с вируси. Поне така знам.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В подписа ми има параметрите. Windows 7 си върви прекрасно без засечки и лагове, просто нямам драйвери.

Е щом няма засечки и лагове за какво са ви драйвери тогава :)

По същество , не напразно  минималното изисквание за  РАМ е 1 GB ! При стартирана седмица х32 се черпят околу 700 MB RAM и само при отваряне на мозила с начална страница google  разхода скача на 900 MB ! Така ,че ако ще слушате музика на него и сърфирате в саитове с минимално количество флаш приложения то става и с 7 . А и от опита си знам ,че когато се инсталира 7 на слаби машини системата "скъсва" харда от дефрагментация за да компенсира  и до 6 месеца харда заминава .

A не знам какво се притеснявате от спиране на кръпките за XP при условие ,че 80 % от юзерите му не ползват ъпдейтите и са ги спрели ( по разбираеми причини) и пак нямат проблеми . При добра защитна стена комбинирана с читава антивирусна и задклавиатурно устроиство вероятноста да се заразите с вируси е много, много малка  .

Ако все пак държите на 7 може да пробвате с някой от драйверните пакети -примерно http://drp.su/download.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато се инсталира 7 на слаби машини системата "скъсва" харда от дефрагментация за да компенсира  и до 6 месеца харда заминава .

Тра-ла-ла-ла,ку-куууу......де го чете туй нещо,а?Няма такива работи,или му разрешавам ,или не,пък и кво лошо има на месеца веднъж да се дефрагментира автоматично.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.