Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
thebestfool

Свързване на телевизор с усилвател

Препоръчан отговор

Притежавам телевизор, на който забелязах че пише DIgital Out. Искам по някакъв начин да го свържа като входен сигнал за усилвателя който има два женски чинча. Тоест има ли вероятност от цифровия изход да го вкарам в усивателя . Модели в момента на устройства не мога да посоча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас дали двата чинча са цифров интерфейс? Малка подсказка - според мен не е така.Има голяма вероятност обаче телевизорът да има изход за слушалки. От там нататък е лесно - кабел с 3.5-милиметров стерео жак в единия край и чинчове в другия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас дали двата чинча са цифров интерфейс? Малка подсказка - според мен не е така.Има голяма вероятност обаче телевизорът да има изход за слушалки. От там нататък е лесно - кабел с 3.5-милиметров стерео жак в единия край и чинчове в другия.

Ясно ми е че не е! Мисълта ми е има ли нещо като преобразувател кутиика знам ли , и не няма изход за слушалки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ясно ми е че не е! Мисълта ми е има ли нещо като преобразувател кутиика знам ли , и не няма изход за слушалки

При положение, че телевизорът има скарт куплунг, няма никакъв проблем да се свържи с усилвателя. Когато се пита, се посочват точните модели на изделията, за които става въпрос /телевизор и усилвател/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам не са пред мен точно сега. Това за скарт-а малко трудно ми се вижда ... тоест гледам някой канал свързвам усилвателя към скарт-а и искате да ми кажете че ще има звук... силно се съмнявам. Със слушалките добра идеято но няма..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам не са пред мен точно сега. Това за скарт-а малко трудно ми се вижда ... тоест гледам някой канал свързвам усилвателя към скарт-а и искате да ми кажете че ще има звук... силно се съмнявам. Със слушалките добра идеято но няма..

Не знам какво му е трудното да "ръгнеш" скарт буксата в телевизора и аудиочинчовете в усилвателя и няма какво силно да се съмняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тогава, след като знаеш, не ми е ясно защо питаш! Ако няма да стане, аз не съм този, който ще се излага да ти пише глупости. На краче 2 и краче 6 на скарта винаги ще имаш входен сигнал, който теб не те интересува. За да имаш звук от скарта, ти трябва краче номер 1 и краче номер 3 като ляв и десен канал, а "масата" е краче номер 4.От другата страна на кабела в зависимост от входовете на усилвателя ще го присъединиш примерно към "лине инпут" и натискаш бутончето на усилвателя, комутиращо тази ти позиция на усилвателя. От това по разбрано, едва ли ще намериш някой да ти го напише. Защо се въздържах да ти напиша тези неща в първият пост? Просто е - нямам никаква представа какъв ти е телевизора и какъв модел усилвател имаш. Затова не пиша поинерция, както ти говориш!А изхода за слушалки на телевизора си е направен за - СЛУШАЛКИ а не за каквото на теб ти се иска!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че има кабели SCART към SCART и чинчове - интерфейсът носи и аналогов звук освен видеото. Има и ей такива преходници:

Публикувано изображение

Чичо Стефане, изхода за слушалки технически погледнато може да не е линеен изход, но го препоръчах за това, защото нивото му може да се докара до това на линеен изход (тъй като по принцип се предвижда като за нискоомови слушалки) и на практика да върши същата работа, нали? На някои по-стари телевизори изобщо няма друг вариант за изход на звук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мисля, че има кабели SCART към SCART и чинчове - интерфейсът носи и аналогов звук освен видеото. Има и ей такива преходници:

Публикувано изображение

Чичо Стефане, изхода за слушалки технически погледнато може да не е линеен изход, но го препоръчах за това, защото нивото му може да се докара до това на линеен изход (тъй като по принцип се предвижда като за нискоомови слушалки) и на практика да върши същата работа, нали? На някои по-стари телевизори изобщо няма друг вариант за изход на звук.

Да! Прав си приятелю и изхода е удобен много за тази цел по простата причина, че е много НИСКООМЕН, което е удобно да си направиш доста дълъг кабел при положение че не ти стига до мястото. Неудобното при този изход е може би само това - ако си оставил потенциометъра или регулатора на звука на МАКСИМУМ, на този изход има амплитуда, много по голяма от задължителната на всеки усилвател /0 децибела или 0,775 миливолта/ което ще е една гаранция за евентуално много силно натоварване на усилвателя и в крайна сметка на тонколоните, защото последният ще "свирне" на пълна мощност. Като използвам тази презумция на изходния сигнал от слушалките/ който винаги се регулира/ товса ще рече, че човек трябва винаги да си оставя потенциометъра за силата на звука на телевизора или от самото дистанционно - тя да е много намалена. Ето това е една съществена причина, за да го напиша, защото много хора именно този изход ползват, без да знаят за това.А представи си един усилвател с реални 100-150 вата, какво може да направи в първият момент на озвучителните тела - да ги повреди. Ако действително човек не забравя да намали нивото, то тогава съм съгласен, но такива хора обикновено са само тонрежисьорите в студиото. Често и при мен се е случвало, макар че го зная и се занимавам вече 45 годин с аудиотехника!Иначе съм съгласен с теб!

За старите телевизори - те трябва наистина да са много стари, което мисля, че вече се е променило. Или поне не се ползват.

Най доброто решение при положение , че усилвателят има дигитален вход за звука, е кабел между двете изделия  в този им изход/телевизор/ вход/усилвател/ но не знаем модела на усилвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има кутийки, които се наричат аналогово-цифрови или цифрово-аналогови преобразуватели. Защо си мислиш, че по този начин ще изкараш цифров звук? В крайна сметка звукът ще бъде аналогов освен, ако усилвателя няма Digital In.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да, има кутийки, които се наричат аналогово-цифрови или цифрово-аналогови преобразуватели. Защо си мислиш, че по този начин ще изкараш цифров звук? В крайна сметка звукът ще бъде аналогов освен, ако усилвателя няма Digital In.

Но той наистина няма "Digital In." Този вход го имат усилватели от среден и висок клас. Ето:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но той наистина няма "Digital In." Този вход го имат усилватели от среден и висок клас. Ето:

Кой е казал че иска цифров звук исках просто звук макар и аналогов... Благодаря за изчерпателните отговори ... Не съм ценител за качествен цифров звук така че "онова" на скарта ми се вижда добра идея има превключвател... само че не съм виждал да ги продават бихте ли ми насочили къде мога да го намеря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.