Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам външен хард диск Transcend 500GB. Преди няколко седмици ми подариха един компютър и като тръгна да го включвам в някое от предните USB-та постоянно ми губи връзка с компютъра. Пробвах го на друг компютър и нямаше проблем, докато един път не искаше да ми зареди и го извадих от компа и пак го включих, но компютъра започна да издава много странен шум и замириса на изгоряло, затова дръпнах кабела на захранването. Първо си помислихме като видяхме дъното, че е от някой кондензатор, защото имаше протекли, но после видяхме, че чипа на южния мост се е опекъл.

Пробвах си пак харда на новия компютър и започна да работи без проблем до днес. Бях включила мишката на горния порт, а харда на долния. Леко се размести кабела и се рестартира компа. Въпроса ми е може ли външен хард диск да повреди дъно?

Х-ки на новия компютър:

Дъно - Asus K8V-X SE  (4 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Процесор - AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Ram - 2GB

HDD - 160GB

Видеокарта - NVIDIA GeForce 6600  (128 MB)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е може ли външен хард диск да повреди дъно?

Може, но всичко е строго индивидуално. Някои дъна имат usb защита и други защити, други не. Как е състоянието на SMART ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB портовете на предният панел не винаги са правилно свързани, нито кадърно изпълнени като изработка. Възможно е поради подобни причини да има прекъсване. Възможно е и такова да има поради късо съединение или лоша връзка/прокъсване по кабела.Възможно е USB да изгори. Новият компютър всъщност ти е доста стар. А ако има проблеми с USB, за 10лв може да се купи PCI карта с 4+2 броя USB - 4 на заден панел и с още 2 с конектори отвътре, за връзка с преден панел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.