Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Бисер Петков

Съвет за закупуване на LED LCD "без 3D" но с DVB-S2 на най-ниска цена?

Препоръчан отговор

Решил съм да си сменям телевизора с нов. Сега съм с 32" кинескоп на сони (цели 85кг. е тоя туч). Имам чувството, че ми гори много ток, въпреки добрата картина и мощния звук, които има. Не знам обаче, дали избора ми си заслужава, че нещо няма начин в момента да събера повече пари, понеже ни намаля драстично работата, и в момента бачкам за по 5-10лв. на ден. Събрал съм 500лв., но мога да събера още около 200лв. от една сделка. За сега съм се спрял на LG 32LN575S защото не намирам по-евтин от него с DVB-S2 тунер. Ще се гледат предимно цифровите ефирни програми, и от сателит сръбските от 16°Е за които вече имам монтирана сателитна антена. Ако има по-добър избор от това LG моля споделете го. Надявам се, че ще ми помогнете в избора! Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

определено няма да чуваш на плоското тв свука както е на стария тв /като сила и качество на баса с някои изключения/

на 32" освен ако не гледаш от 3 метра няма да разбереш нищо от качеството 

инвестирай поне в 37" и нагоре вярвай ще ти се изплати във времето

инак вивателските дилъри дават и CI модул за гледане от 45 градуса и гледаш без яд

ако имаш някаква видимост към Сърбия /понеже споменаваш за тях/

търси телевизор с Т2 тунер защото това ще е техния стандарт

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посоченият модел на LG e много добър за парите си, но не мисля, че е разумно да се сменя 32" кинескоп за 32" панел, вторият определено ще ти малее доста дразнещо. Та затова и ще подкрепя колегата saentist - ако не си на зор, събери по-голяма сума и се ориентирай поне към 42-46-47", инак няма никакъв смисъл от промяната. Само че ще се наложи да влезеш "в дебрите на 3Д", защото поне в момента не намирам (без претенции за изчерпателност) модел с S2, който да не предлага триизмерност.

Казано иначе, ще се наложи поне да удвоиш бюджета. Ето ти едно предложение със S2- Philips 42PFL6008K за 1249 лв, но ми се струва, че ще малее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърбите ги споменах защото имам сателитна антена от бившите iTV/Total/SatelitBG която е монтирана за 16°Е и 19°ЕЗа това търся телевизор с DVB-S2 тунер, пък и по-голям от 32" първо бюджета не го позволява, и второ мястото където ще бъде поставен телевизора (сегашния едвам съм го заклещил). Само над него е свободно. Иначе да, от около 3м. ще се гледа. Другото, което ме интересува е дали може да работи с Disecq за да ползвам програмите и от двата спътника. Хубаво е наистина да е и с DVB-T2 тунер, но това ще го оскъпи допълнително. По-важен ми е в момента DVB-S2 тунера. А този за който питам дали е с ips матрица, че не видях в инфото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, матрицата е IPS на LG. Що се отнася до мястото, не е нужно телевизорът да напъхан в секцията, спокойно може да стои и по-напред, защото стойката в доста модели не е симетрична. А за бюджета - може винаги да се увеличи, но ти си знаеш най-добре. Само дето от 3 м да се гледа 32" панел не е най-добрата идея, за това разстояние си минимум за 42", оптимално за 47-50" при HD сигнал.

Не смесвай възприемането на 32" кинескоп с 32" панел, различават се драстично!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и съветите ви! Остава само да разбера телевизорите с DVB-S2 тунер дали могат да работят с Disecq за да мога да ползвам антената си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципа за гледане на телевизор е да се гледа от разстояние равняващо се на 4-7 пъти диагонал му

инак имат Disecq но не поддържат мотор /в твоя случай не те закача това/

по голям дефект е че нямат описани транспондерите и ще трябва на ръка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да те е яд за драстичното падане на качеството на картината. Аз на твое място бих си взел един що годе хубав сателитен приемник-лично мнение. Дори и само HD канали да гледаш пак се предполага, че сонито ще се справя по-добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека не го интересува качеството :) както е споменал по горе

и от сателит сръбските от 16°Е

Ако не знаете , въпросните " програми " са със качеството на К3 :) че и по лошо , въртят се някакви архивни VHS касети :ph34r:

http://www.lyngsat.com/tvchannels/ba/BN-Music.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека не го интересува качеството :) както е споменал по горе

Ако не знаете , въпросните " програми " са със качеството на К3 :) че и по лошо , въртят се някакви архивни VHS касети :ph34r:

http://www.lyngsat.com/tvchannels/ba/BN-Music.html

Абе то за тия пари а и изискването с тоя тунер няма кой знае какъв, да не кажа почти никакъв избор,та.....LG-то от първия му пост си е баш в десетката ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа ще остане напълно разочарован :no-no: тия ТВ си искат качествен сигнал а въпросните сръбски телевизии не предлагат такова - мазнята се вижда и на 21 инчов кинескоп :D

Според мен е по добре да купи един DVB-C/T2/S2 приемник  и да си кара със старото кино .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли да те е яд за драстичното падане на качеството на картината. Аз на твое място бих си взел един що годе хубав сателитен приемник-лично мнение. Дори и само HD канали да гледаш пак се предполага, че сонито ще се справя по-добре. 

Имам си такъв приемник Ariva 252 е модела. Би ли обяснил защо според теб външен DVB-S2 приемник, на който му е необходимо свързване с HDMI кабел с телевизор ще даде по-добра картина от вградения DVB-S2 тунер? И за кое сони говориш? Ако е за моето сони, то не мисля, че кинескоп ще даде по-добра картина от LED LCD, и то като се има в предвид, че бялото вече му е станало розово.

Абе то за тия пари а и изискването с тоя тунер няма кой знае какъв, да не кажа почти никакъв избор,та.....LG-то от първия му пост си е баш в десетката ;)

Благодаря за мнението ти. Все пак първото нещо, което гледам в момента е бюджета, а не виждам начин той да се увеличи в скоро време. За това и заглавието на темата е за възможно най-евтиния вариант. 3D не харесвам изобщо, та било то и на кино, за това вместо него търся вграден DVB-S2 тунер. Иначе филипса, който преложихте ми харесва, но за сега по разбираеми причини няма начин да успея да събера толкова пари. Както казах в първия си пост имам само 500лв., но очаквам да се осъществи сделката за още 200лв и за това избрах това LG, и онова което ме интересуваше вече го разбрах. Ако беше за по-скъп е ясно, че ще има повече предложения, но уви, ние в провинцията сме много ощетени откъм работа и заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... за това вместо него търся вграден DVB-S2 тунер. Иначе филипса, който преложихте ми харесва, но за сега по разбираеми причини няма начин да успея да събера толкова пари. Както казах в първия си пост имам само 500лв., но очаквам да се осъществи сделката за още 200лв и за това избрах това LG,...

Именно-за тази сума и изисквания мисля вече си направил правилния избор още с първия си пост!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цялата работа ще остане напълно разочарован :no-no: тия ТВ си искат качествен сигнал а въпросните сръбски телевизии не предлагат такова - мазнята се вижда и на 21 инчов кинескоп :D

Според мен е по добре да купи един DVB-C/T2/S2 приемник  и да си кара със старото кино .

Те по-скоро ще се слушат, когато сме на маса с прители :) Но освен тях споменах и немските от 19°Е където има доста HD програми, а те са добро качество до колкото знам. Пък и мисля, че приемника, който имам сега си е доста добър ;)

Редактирано от zazvida (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам си такъв приемник Ariva 252 е модела. Би ли обяснил защо според теб външен DVB-S2 приемник, на който му е необходимо свързване с HDMI кабел с телевизор ще даде по-добра картина от вградения DVB-S2 тунер? И за кое сони говориш? Ако е за моето сони, то не мисля, че кинескоп ще даде по-добра картина от LED LCD, и то като се има в предвид, че бялото вече му е станало розово.

Благодаря за мнението ти. Все пак първото нещо, което гледам в момента е бюджета, а не виждам начин той да се увеличи в скоро време. За това и заглавието на темата е за възможно най-евтиния вариант. 3D не харесвам изобщо, та било то и на кино, за това вместо него търся вграден DVB-S2 тунер. Иначе филипса, който преложихте ми харесва, но за сега по разбираеми причини няма начин да успея да събера толкова пари. Както казах в първия си пост имам само 500лв., но очаквам да се осъществи сделката за още 200лв и за това избрах това LG, и онова което ме интересуваше вече го разбрах. Ако беше за по-скъп е ясно, че ще има повече предложения, но уви, ние в провинцията сме много ощетени откъм работа и заплащане.

Имах предвид, че няма Led на пазара( ако ще и над 5000 лв да е) който може да се мери с добър кинескоп на Сони(не знам какъв е точно твоя модел) като качество на картинта, според мен топ кинескопите на Сони се нареждат на трето място по качество на изображението, което аз съм тествал, особено когато става въпрос за SD телевизия. При HD телевизия е друго там Лед-а е с по-добрата резолюция, но пък остъпва по много други показатели.

Това разбира се ако тв-то е в изправност щом вече е заминал кинескопа е резонно да купиш нов телевизор.

А за приемниците предполагам ще вършат една и съща работа. 

Просто го вметнах, да не останеш разочерован, много хора сменят хубави CRT tv-та с надеждата едва ли не, че че ще гледат по-качествена телевизия, след което се чудят, защо изображението е толкова зле, нашите телевизии са много далеч от това, което трябва да бъдат. 

Инче ти отиди сравни това, което си набелязал и избери, което ти хареса най- много, все пак ти ще го ползваш.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че няма Led на пазара( ако ще и над 5000 лв да е) който може да се мери с добър кинескоп на Сони(не знам какъв е точно твоя модел) като качество на картинта, според мен топ кинескопите на Сони се нареждат на трето място по качество на изображението, което аз съм тествал, особено когато става въпрос за SD телевизия. При HD телевизия е друго там Лед-а е с по-добрата резолюция, но пък остъпва по много други показатели.

Това разбира се ако тв-то е в изправност щом вече е заминал кинескопа е резонно да купиш нов телевизор.

А за приемниците предполагам ще вършат една и съща работа. 

Просто го вметнах, да не останеш разочерован, много хора сменят хубави CRT tv-та с надеждата едва ли не, че че ще гледат по-качествена телевизия, след което се чудят, защо изображението е толкова зле, нашите телевизии са много далеч от това, което трябва да бъдат. 

Инче ти отиди сравни това, което си набелязал и избери, което ти хареса най- много, все пак ти ще го ползваш.

Модела му е KV-32FX60B но това розово вместо бяло ми казаха в сервиза, че трябвало да си сменя телевизора т.е., че и след като го настроят пак след време ще си стане розово. За това се замислих за LED LCD. Иначе освен това розово е и леко замъглена карнтината като цяло, даже и на надписите и логотата на телевизиите. Нямам оригинално дистанционно, но си купих специално за него модел RM-EA006 който ми върши работа, но не знам дали няма някакви опции, които се губят с него за настройка на топла, студена и нормална картина. Пък и нали LCD-тата са нещо по-съвременно все пак, та за това реших да си подновя техниката т.е. телевизора.

Редактирано от zazvida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно щом е заминал го сменяй, бъдещето (за добро или за лошо) е в LCD-ta, ще видим до къде ще го докарат с OLED, по-вманиячените като мен в тях ни е надеждата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом киното е умрело , новия ТВ ще ти хареса . Аз имам Sony Trinitron модел KV-2184 . работи без грешка , дори мисля че няма навършени 22 години :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...но не знам дали няма някакви опции, които се губят с него за настройка на топла, студена и нормална картина. ...

Ако не се лъжа тук в подраздела (понеже освен друго чета и много инфо и от други форуми)имаше една тема в която коментираха мисля даже беше точно за SONY ,че с ,,неоригинално,,дистанционно не излизат всички опции за настройки на телевизора! Ако искаш се разрови и потърси тук  в темите.

Това информативно да си знаеш,а иначе (по принцип) не се плаши от LCD технологията. Сега тук не искам по никакъв начин да опонирам на spielberg на когото мненията винаги са на място и ценя,но да се заклеймяваме със старата CRT технология не съм съгласен.

Не съм и съгласен ,че LCD за 5000+ лв ще изостане по качество на SD сигнал от един CRT телевизор (който в повечето случаи е с малък диагонал и оттам може би идва заблудата за по доброто качество)....CRT са друга бира и прочее епитети съм чел и слушал,но за мене си съм се убедил,че има LCD-та ,които се справят не по зле от CRT-тата на SD сигнал!Но... това си е мое мнение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то го купих от бит пазара за 100лв. сонито преди 4 или 5 години някъде. Но това розово дето почна да дава ме дразни, и за това се замислих за LED LCD, пък и защо да ми стои неизползваема антената от бившите ITV. А приемника, който имам го ползвам за свободните български програми от 39°Е; 45°Е и 0,8°W (макар, че тук остана само една свободна), както и за останалите свободни от другите спътници с моторизирана антена 150см. с линеен мотор. Гадно е завъртането и, понеже позиционера е вграден в стария аналогов приемник стронг, но се справям някак, когято искам да я завъртя. Още веднъж благодаря на всички за мненията и съветите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен.прочетох доста от коментрарите за ,,какъв телевизор да си взема,,Истината е такава,че нямаме място за по-голям от 39''.,та ще трябва да се задоволим с този размер.Имам нужда от съвет на коя марка и модел да се спрем.цената няма значение,като гледам всички са о/о 1000лв,по конкретно ме интересува матрица,качество на модела,а дали ще има 3д не е от значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...цената няма значение,като гледам всички са о/о 1000лв,по конкретно ме интересува матрица,качество на модела,а дали ще има 3д не е от значение...

Напротив, има значение! Ами ако ти предложим най-скъпия телевизор, ще си го купиш ли? Странно е, но всеки път трябва да се задава един и същ въпрос - какъв е бюджета? За останалите неща, за които питаш има доста инфо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, има значение! Ами ако ти предложим най-скъпия телевизор, ще си го купиш ли? Странно е, но всеки път трябва да се задава един и същ въпрос - какъв е бюджета? За останалите неща, за които питаш има доста инфо ;)

Ако освен да пишеш беше и чел малко из темите щеше да видиш,че дамата има отговор!Не че нещо-пишете си на воля ,ма едни и същи въпроси !?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само защото ти си и дал отговор, не значи, че съм длъжен да тичам след питащия/та в другите теми! Принципа е, когато си питал в една тема, да не пускаш същия въпрос (въпроси) в други теми! А това, че никой не го прави не ме прави длъжен да чета всичко ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Принципа е, когато си питал в една тема, да не пускаш същия въпрос (въпроси) в други теми!...

Принципно и ти си прав и не те цитирах за да се заяждам,ами защото ти като потребител който чете и пише в раздела за Телевизия и фото техника се си мислех,че все пак си прочел тъй като темата в която писа (тази) беше по-надолу! 

Просто ми се ще да си остане раздела читав и без излишни писаници-както Вие си коментирате малко по-горе за фотоапаратите.

Нищо лично! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.