Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам въпрос относно батерията на лаптопа ми.Машината е Леново Тинкпад Т61  процесор интел коре  дуо Т7700 3 ГБ рам ДДР 2.Лаптопа е втора ръка закупен от магазин ,според Еверест батерията е износена на 23% .Проблема е ,като  не е ползван 2-3 дена лаптопа батерията се изтощава с около 20-30%.Когато е на батерия в икономичен режим издържа около 1,30 часа.Лаптопа е почистен със сменена паста (лично от мен) инсталиран с Уиндоус 7 Професионал СП1 ,сложени са последните драйвери от сайта на Леново .Инсталиран РМклок за намаляване волтажа на процесора.Това ми е първия лаптоп не съм наясно дали това поведение на батерията е нормално при изключен и не използван лаптоп 2-3 дена.Благодаря предварително за отговорите.

Редактирано от artilerist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам въпрос относно батерията на лаптопа ми.Машината е Леново Тинкпад Т61  процесор интел коре  дуо Т7700 3 ГБ рам ДДР 2.Лаптопа е втора ръка закупен от магазин ,според Еверест батерията е износена на 23% .Проблема е ,като  не е ползван 2-3 дена лаптопа батерията се изтощава с около 20-30%.Когато е на батерия в икономичен режим издържа около 1,30 часа.Лаптопа е почистен със сменена паста (лично от мен) инсталиран с Уиндоус 7 Професионал СП1 ,сложени са последните драйвери от сайта на Леново .Инсталиран РМклок за намаляване волтажа на процесора.Това ми е първия лаптоп не съм наясно дали това поведение на батерията е нормално при изключен и не използван лаптоп 2-3 дена.Благодаря предварително за отговорите.

Да не би да слагате машината в режим sleep? Тогава е нормално да се консумира от батерията. И това е относително стара машина, нормално е батерията да е към края на живота си

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да слагате машината в режим sleep? Тогава е нормално да се консумира от батерията. И това е относително стара машина, нормално е батерията да е към края на живота си

Тц, Кап.

Дори и да не е в спящ режим, машината пак черпи енергия от батерията. Моя  лаптоп по същия начин изтощава батерията ако не се ползва известно време (да речем 2-3 седмици), и не бутва докато не сложа зарядното. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,винаги изключвам лаптопа ,самия лаптоп има индикатор на капака ако е сложен в режим заспиване,но не свети.Батерията е сменяна в Англия в сервиз на ИБМ.Проверих сервизната история в сайта .Лаптопа е претърпял сериозен ъпгрейт ,първоначално е бил с процесор Т7100 и 2 х 512 рам ,100гб хард.Сега е със 160 гб и 3гб Рам процесора също е най-мощния който може да се сложи.Това е първия модел на Т 61 2007 година произведен и за 7 годишна машина изглежда като нов .Клавиатурата като нова няма никакво износване на тъчпада

Тц, Кап.

Дори и да не е в спящ режим, машината пак черпи енергия от батерията. Моя  лаптоп по същия начин изтощава батерията ако не се ползва известно време (да речем 2-3 седмици), и не бутва докато не сложа зарядното. :)

Тц, Кап.

Каква е причината ,аз имам резервна батерия на мобилния си телефон която е същата технология (литиево-йонна) може да стой със дни у мен и ако ми се наложи като я сложа е пълна до-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално държане на батерия. Въобще да не те учудва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.