Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,някакви препоръки за компютър , които ще се ползва основно за нормална употреба имам предвид сваляне и гледане на филми и някоя игра от типа на виртуал тенис 4 , НХЛ 12-13-14.В момента имам компютър на 7-8 години които страшно много дрънчи особенно като се свалят филми,но какво има в тази кутия идея си нямам , просто не разбирам . монитора е Sync master 923 nw, ако това има някакво значение. Ако може някаква орентировачна цена и дали има нещо такова в магазите които продават онлине , а може и от разните вериги за техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,някакви препоръки за компютър , които ще се ползва основно за нормална употреба имам предвид сваляне и гледане на филми и някоя игра от типа на виртуал тенис 4 , НХЛ 12-13-14.В момента имам компютър на 7-8 години които страшно много дрънчи особенно като се свалят филми,но какво има в тази кутия идея си нямам , просто не разбирам . монитора е Sync master 923 nw, ако това има някакво значение. Ако може някаква орентировачна цена и дали има нещо такова в магазите които продават онлине , а може и от разните вериги за техника.

От веригите за техника не ти препоръчвам да закупуваш компютър, защото често са с морално остарели и залежали части. Кажи един ориентировъчен бюджет който можеш да отделиш, и ще ти сглобим нещо прилично. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От веригите за техника не ти препоръчвам да закупуваш компютър, защото често са с морално остарели и залежали части. Кажи един ориентировъчен бюджет който можеш да отделиш, и ще ти сглобим нещо прилично. :)

ами незнам тея игри ако изискват компютър за 1000лв просто игрите отпадат , ами примерно 400 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами незнам тея игри ако изискват компютър за 1000лв просто игрите отпадат , ами примерно 400 

А можеш ли да ползваш някоя част от стар компютър ? Поне твърдия диск и кутията ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай малко и колегите от Hardware Team ще ти предложат конфигурация. Може да се направи и нещо втора употреба, но вече зависи от теб. Не ти препоръчвам да вземаш нищо от стария. Дори и хард диска ти да е здрав ще е прекалено бавен. Ще може обаче да го използваш като втори хард диск ако се налага.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай малко и колегите от Hardware Team ще ти предложат конфигурация. Може да се направи и нещо втора употреба, но вече зависи от теб. Не ти препоръчвам да вземаш нищо от стария. Дори и хард диска ти да е здрав ще е прекалено бавен. Ще може обаче да го използваш като втори хард диск ако се налага.

Не Емо, ако може да ползва нещо от старите части, то с парите които ще спести от това ще може да се налее в по-хубави части ! Стига диска да е SATA, кутията и захранването що-годе читави, едва ли ще е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не Емо, ако може да ползва нещо от старите части, то с парите които ще спести от това ще може да се налее в по-хубави части ! Стига диска да е SATA, кутията и захранването що-годе читави, едва ли ще е проблем.

За да не спорим, нека постващия да иснталира една AIDA или Speccy. Те ще покажат с какъв хардуер разполага. Тогава ще можем да му дадем съвети.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора, ако може да отдели още поне стотина лева, за да му се изготви конфигурация с бъдещ ъпгрейд. Поне с 5 стотака, ще се изготви на първо лице, нещо що горе добро с вградено видео и горе доло читав процесор. Предполагам, че за тези пари, ще се изготви нещо на АМД, но поне ще стигне бюджета за горе-доло добра машинка за тези изисквания и макар да не играеш тези игри от рода на НХЛ на ултра все пак, ще имаш възможност да играеш добре. Прегледай тази тема, а има и още дузина такива и може сам да си конфигурираш нещо, но естественно ще се допиташ и до колегите тук. Стига обаче да може да отделиш дадения бюджет. Поздрави.

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами специално за кутията и диска нямам никаква идея , знам че диска е 160 гб . относно това да вдигнем със 100лв парите , ми е ясно че щом станат 500 някои ше предложи да вдигнем цената със още 100 , (един вид щом ще даваш 500 даи по добре 600 за да може еди се какво) и така ще се стигне до 1000 . Мисълта ми е ако не си заслужава компютър за 400 да изчакам примерно  още 2 месеца или момента в които мога да си позволя 800-1000 и тогава да се вземе, 7 години карам със тоя не е проблем да се изчака ( но много взе да шуми и бавно зарежда)а това дразни адски много . Кажете вашето мнение 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска ако е SATA спокойно можеш да го ползваш на първо време. Може да вземеш нещо такова:

Обща стойност - 417.95 лв. с ДДС
Това е при положение, ако си ползваш стария хард диск. Иначе взимаш нещо подобно на това, което е предложил ganio. След време като събереш пари можеш да смениш процесора с някой i3/i5 или i7, да добавиш още РАМ и някоя видеокарта. Можеш и да изчакаш 2-3 месеца и да вземеш нещо по-сносно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Ако говорим за цялостна конфигурация аз така я виждам. Пентиума е с по-слабо видео та го изключвам щом искаш да разцъкваш по-някоя игра колкото и малки изисквания да има.

Разбира се ако стария хард е сата и ти е достатъчен като обем може да спестиш 80 лв. Ако старата записвачка е сата също не ти трябва нова. Всъщност може да ползваш флашка та и без нея минаваш.

Дъното може да се ореже като се вземе такова без HDMI изход (лично за мен много лош вариант) и само с два слота за рам - GB F2A88XM-DS2. Както и да се вземе една плочка рам (по-евтино е) вместо кит.

Като последен вариант може да се вземе захранване-бомбичка и кутия-ковчег ама така съвсем на нищо няма да прилича и ще е същият боклук като в Техното но по-евтин.

пс. Дъното поддържа и новите АПУ-та та не е проблем в бъдеще да се мине на A10-7850К. Белким цените им паднат с поне 50 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска ако е SATA спокойно можеш да го ползваш на първо време. Може да вземеш нещо такова:

...

Ами колегата в първия пост още спомена, че нещо дрънчи, особено при сваляне на филми. Според теб какво може да дрънчи?

Занимавах се с един такъв диск от 160 GB. Проблемът бе, че се бяха появили доста лоши сектори, които предизвикваха сини екрани на Windows. Та от тая гледна точка, неговия хард едва ли е стока. А и ако той трака, по-добре да го разкара на момента, преди да е загубил всичката информация. Между другото, оправих тоя хард от 160 GB  и вече работи година и половина, но въпросът е в това, че някой трябва да се захване с тия неща. Едва ли пусналия темата ще се наеме, щом си няма понятие какво има в кутията. 

И едно предложение от мен, но не за конфигурация. Вземи си сега що годе добра платформа, а след това като събереш пари си вземи и добра видеокарта. Сам казваш, че може да изчакаш. А и вграденото Интелско видео ще е доста по-добро (предполагам) от това в сегашната ти конфигурация. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колегата в първия пост още спомена, че нещо дрънчи, особено при сваляне на филми. Според теб какво може да дрънчи?

И какво като дрънчи? Това непременно значи, че диска е неизползваем и че има лоши сектори? И моя Samsung дрънчи и е на 7 години ама си е в отлично състояние. А и бюджета е 400 кинта, а не 500.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като дрънчи? Това непременно значи, че диска е неизползваем и че има лоши сектори? И моя Samsung дрънчи и е на 7 години ама си е в отлично състояние. А и бюджета е 400 кинта, а не 500.

Е не се засягай. Не го казах със зла умисъл. Просто споделих и моя опит от стари дискове, които почти винаги имат по някой лош сектор. А дрънченето е лош признак. Най-малкото питащият доколкото разбрах го дразни това. 

Бюджета доколкото разбрах е леко разтеглив. При една добра схема, човека ще има възможност за постепенни ъпгрейди, включително на процесор. Пример давам. LGA1155, Celeron G1620, H61 или айде, B75 дъно за без пари, 4 гъби, хард за 85 лева, сносно захранване. После купува другото - кутия, видеокарта, нов процесор, друга памет и така нататък.Не съм го смятал, ама това е под 400 лева. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами специално за кутията и диска нямам никаква идея , знам че диска е 160 гб . относно това да вдигнем със 100лв парите , ми е ясно че щом станат 500 някои ше предложи да вдигнем цената със още 100 , (един вид щом ще даваш 500 даи по добре 600 за да може еди се какво) и така ще се стигне до 1000 . Мисълта ми е ако не си заслужава компютър за 400 да изчакам примерно  още 2 месеца или момента в които мога да си позволя 800-1000 и тогава да се вземе, 7 години карам със тоя не е проблем да се изчака ( но много взе да шуми и бавно зарежда)а това дразни адски много . Кажете вашето мнение 

Направо изчакай 2 месеца и за 800-900 лева наистина ще си вземеш хубав компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това което ми предложихте реших аз да избера нещо с по завишен бюджет , сега е момента вие да кажете дали става или не става. Видях , че никой не е предложил видео карта и аз също не сам сложил ,явно няма нужда от нея за моите изисквания или може да се сложи след време и все пак без видео карта ще варвят ли игрите които сам споменал ще има ли проблеми със засичане при отваряне и затваряне на сайтове (който в момента имам ) ще работи ли по тихичко при сваляне на филми и отваряне на сайтове и какав windows бихте ми препоръчали.    За съжеление не мога да го направя така като вас да стане синио и да влизате направо и за това съм копирал всичко.Ако нещо трябва да се сменя от изброените компоненти ще ви помоля да избирате от speed kompiuter там цените са по скъпи , но дават на изплащане . Благодаря ви предварително                                                                                                                                           

ТВЪРД ДИСК SEAGATE BARRACUDA 7200.12 500GB SATA III                                                                                                      ЗАХРАНВАЩ БЛОК FORTRON FSP400-60APN 400W ACTIVE PFC                                                                                                  ПАМЕТ GEIL 4GB DDR3 1600MHZ EVO LEGGERA                                                                                                                      ДЪННА ПЛАТКА ASROCK B85 PRO4 S.1150                                                                                                                       КУТИЯ COOLER MASTER N300 BLACK БЕЗ ЗАХРАНВАНЕ                                                                                                              INTEL CORE I3-4340 (3.60GHZ,512KB,4MB,54 W,1150) BOX                                                                                                                                

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става ясно колко е бюджета ви.Дискът,който сте избрал,не ви го препоръчвам.

Хубаво си помислете дали наистина искате да е на изплащане,защото ще платите доста повече.На изплащане дават и в магазини,препоръчвани от нас.Ако толкова нямате друг вариант,тогава по-добре да теглите потребителски кредит от банка.Оскъпяването ще е доста по-малко,отколкото на изплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е оскъпяването не е кой знае колко  60-70, със сигурност заема от банка ми излиза доста по скъпо , бюджета е около 700 , но в сайта които съм написал  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от няколко дена събирам инфо от всички теми и събрах това ,има ли нужда нещо да се променя                                                                                                                     FORTRON FSP400-60APN 400W 85+      

GIGABYTE H81M-S2PV S.1150 Toshiba 500GB 3.5" SATA 7200 32MB DT01ACA050      INTEL Core i3-4330 (3.50GHz,512KB,4MB,54 W,1150) Box SHENHA ATX TOWER SH-901

A-DATA 4GB DDR3 1600MHZ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом игри не играеш ,по-добре си вземи лаптоп. Не са ти необходими някакви космически характеристики за интернет и филми. :) Разгледай Sony Vaio. Ти си знаеш най-добре на какво да се спреш спрямо бюджета ти. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.