Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам за домашно да направя блок схема на квадратно уравнение.

Мисля, че е вярна, но госпожата е доста строга и не ми се рискува, защото малко по логика я писах. До сега не съм правил блок схеми и не знам дали вярно съм го направил на места.

Имам съмнения когато дискриминантата е 0 дали трябва така да бъдат хиксовете или трябва да са x1=x2 както реално се решава на ръка :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен не ми харесва схемата - има два еднакви блока за изхода X1 и X2 на схемата - тоест един ненужен. Или единия изход да е X - уравнението има един реален корен или ги вържете. Малко настрани ми ходи, да я подредиш малко, за красота?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаеш колко време я редих... Пък ако видиш първият вариант ще припаднеш...Ами криви на дясно, защото при първото условие ако е ДА варианта е един, а ако е НЕ става дълго и не знам как да го центрирам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаеш колко време я редих... Пък ако видиш първият вариант ще припаднеш...

Ами криви на дясно, защото при първото условие ако е ДА варианта е един, а ако е НЕ става дълго и не знам как да го центрирам :)

на работа съм, не ми остава време да я довърша - ако изглежда така ще е по добре, само си я допиши:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бърз въпрос...AutoFlowchart не върши ли работа при съставяне на блок схеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.