Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

това е систевмата ASROCK B75-PRO3 M + A-DATA Gaming series 2x2GB DDR3 RAM 1600 + G2120 (3.10GHz,3MB,S1155) Box +WD Син, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3+PALIT GeForce® GTX 460 (768M GDDR5)

искам да променя процесора с някои по читав(бърз)  може и втора ръка ако се намери ест .  за сега виждам само i5 2500  и на старо и нов  мисля и за вариянт с i3 казвам на старо понеже не искам да влагам повече от 200-250 лв за процесор тъи като може би ще има и смяна на видеото с  по мощно!!Питам тук понеже не съм много в час с  възможностите  на моделите !също така може би и да сложа само една банка 4 гб рам  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зa около 250лв. спокойно се нaмирaт и5-ци с остaтъчнa гaрaнция.Рaмтa я смени последнa ,aко смятaш дa минaвaш нa 2х4гб , нямa смисъл зa единичнa 4гб плочкa. Кaртaтa може дa я смениш кaто събереш 100-тинa лв. и с пaрите от продaжбaтa нa стaрaтa и стaрия процесор дa вземеш новa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам да вземеш поне i5  и да клокнеш тая карта. Сега не ми казвай, че те е страх или че не знаеш как. Имам същата карта и спокойно се клоква 30% средно над стандартните честоти. Или в цифри това е ядро от 675 на 900 MHz,  а паметта я карам от 1800 на 2180 MHz. Както искаш го смятай, но с един i5 ми дава 30% повече кадри при всяка игра, защото тоя процесор не я спъва и и позволява да покаже истинските си възможности. Имах и G860 и i3-3220, прбвах за седмица и i5-3570,  а сега съм с Xeon E3-1230V2. Всичко над i5 става за тая карта и по-специално и позволява максимален клок, който да не отиде на вятъра когато процесора почне да я спъва. А 30% означава изравняване с карта като HD7790  и дори леко отгоре. Или в пари това означава, че картата се равнява на такава, струваща в момента 250 лева. Сам си прави сметката, дали си заслужава замяната. Може би да, но само с карта като GTX760, за която обаче ще трябва минимум i5  пак по същите причини. GTX760  е два пъти по-бърза от GTX460 768 MB,  но след клок GTX460  стопява тая разлика, защото има да мечтаеш за 30% клок при новите видеокарти.  Та вземай минимум i5  на старо и гледай да е на по-висока честота по възможност, че и там мамата си трака с тия честоти и работата на едно единствено ядро при игри. Ако имаш захранване, клокни и тая карта. Виж колко кадъра ще ти даде отгоре. А сега за твоя G2120. Имах както казах G860, който е десетина процента по-бавен от твоя, но аз пък го бях клокнал по шина с около 180 MHz  отгоре така, че мога да приема че има паритет. Та тоя процесор е доста слаб за тая карта и по-конкретно при игри като F1_2010, 11, 12, 13...; Crysis2, 3; Far Cry 2, 3; и доста други знайни и незнайни. Дори един NFSShift 2 е пречка за тоя процеср. Едва след i3  се оправя, но донякъде и то без клок на картата. Например при F1_2012  се получават 70-80% повече кадри само със смяна на тоя Пентиум с i5, а дори и i3  е достатъчен за включена вертикална синхронизация. За Crysis  няма какво да говоря. Особено при тройката трябва минимум i5.  При FC3  положението е подобно. Кадрите скачат до небесата и ако е имало някакъв дроп, на практика изчезва.  Та това е моя опит с тая карта, която за мен си е супер, защото може да се клоква толкова много и защото в днешно време дори за 250 лева не може да се намери неин конкурент, който поне малко да е по-бърз. Но и да има такъв, тия 250 лева не си заслужават, освен ако не искаш нова техника, че старата е амортизирана от игри.

ПП: Не уточних, че моята карта е Inno3D  и вероятно има разлика с твоята палитка. Поне що се отнася до клока. Ама това само ти може да кажеш. Тия 900 MHz  съм ги постигнал след модифициране на BIOS  и разрешаване на по-високи напрежения от порядъка на 1.13 волта. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А захранването ти какво е?

CORSAIR VS series 450W 80 %

препоръчаи те ми конкретни модели за които да се оглеждам и5   и каде да търся     благодаря!!!

Редактирано от Svilen Krastev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам да вземеш поне i5  и да клокнеш тая карта. Сега не ми казвай, че те е страх или че не знаеш как. Имам същата карта и спокойно се клоква 30% средно над стандартните честоти. Или в цифри това е ядро от 675 на 900 MHz,  а паметта я карам от 1800 на 2180 MHz. Както искаш го смятай, но с един i5 ми дава 30% повече кадри при всяка игра, защото тоя процесор не я спъва и и позволява да покаже истинските си възможности. Имах и G860 и i3-3220, прбвах за седмица и i5-3570,  а сега съм с Xeon E3-1230V2. Всичко над i5 става за тая карта и по-специално и позволява максимален клок, който да не отиде на вятъра когато процесора почне да я спъва. А 30% означава изравняване с карта като HD7790  и дори леко отгоре. Или в пари това означава, че картата се равнява на такава, струваща в момента 250 лева. Сам си прави сметката, дали си заслужава замяната. Може би да, но само с карта като GTX760, за която обаче ще трябва минимум i5  пак по същите причини. GTX760  е два пъти по-бърза от GTX460 768 MB,  но след клок GTX460  стопява тая разлика, защото има да мечтаеш за 30% клок при новите видеокарти.  Та вземай минимум i5  на старо и гледай да е на по-висока честота по възможност, че и там мамата си трака с тия честоти и работата на едно единствено ядро при игри. Ако имаш захранване, клокни и тая карта. Виж колко кадъра ще ти даде отгоре. А сега за твоя G2120. Имах както казах G860, който е десетина процента по-бавен от твоя, но аз пък го бях клокнал по шина с около 180 MHz  отгоре така, че мога да приема че има паритет. Та тоя процесор е доста слаб за тая карта и по-конкретно при игри като F1_2010, 11, 12, 13...; Crysis2, 3; Far Cry 2, 3; и доста други знайни и незнайни. Дори един NFSShift 2 е пречка за тоя процеср. Едва след i3  се оправя, но донякъде и то без клок на картата. Например при F1_2012  се получават 70-80% повече кадри само със смяна на тоя Пентиум с i5, а дори и i3  е достатъчен за включена вертикална синхронизация. За Crysis  няма какво да говоря. Особено при тройката трябва минимум i5.  При FC3  положението е подобно. Кадрите скачат до небесата и ако е имало някакъв дроп, на практика изчезва.  Та това е моя опит с тая карта, която за мен си е супер, защото може да се клоква толкова много и защото в днешно време дори за 250 лева не може да се намери неин конкурент, който поне малко да е по-бърз. Но и да има такъв, тия 250 лева не си заслужават, освен ако не искаш нова техника, че старата е амортизирана от игри.

ПП: Не уточних, че моята карта е Inno3D  и вероятно има разлика с твоята палитка. Поне що се отнася до клока. Ама това само ти може да кажеш. Тия 900 MHz  съм ги постигнал след модифициране на BIOS  и разрешаване на по-високи напрежения от порядъка на 1.13 волта. 

когато стигна до момента с клока непремено ще те потърся :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако може да додадеш до 

BB код:

Обща стойност - 328.00 лв. с ДДС

ето и някаква обява  
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се взима нов най-изгоден е чистия I5-3350P.

Имаме един и същ процесор но чистия е по-студен а докато е на промоция е с 26,51 лв. по-евтин и като сложим безплатната доставка спестяваме поне още 5 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CORSAIR VS series 450W 80 %

препоръчаи те ми конкретни модели за които да се оглеждам и5   и каде да търся     благодаря!!!

i5 трудно се намират все още, но преглеждай продавалника. Може да пуснеш и обява, че търсиш i5.  Не очаквай голяма отстъпка. Процесорите държат цена. Преди да си взема Xeon  се колебаех, дали да не е точно i5-3350P,  както колегата е писал горе. Намерих такъв за 250 лева в продавалника, но се отказах заради ниската честота и плановете ми да сложа поне два пъти и половина по-бърза видеокарта от сегашната ми.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй че Айви са по-производителни от Санди та някой от старото поколение на по-висока честота не значи голяма разлика.

Много се съмнявам да намери I5-3570 под 290 лв. и то ако въобще попадне на обява за такъв.  

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

м да явно  иви са прекалено нови за да се търсят  втора затова намерих един  2500 чист с гаранция  за 200лв  ще го взема да пробвам за сега с него  по натам  и по нов модел да се надяваме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.