Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже съм притежател на такава порода кученце (така мисля, защото още е малко) реших да публекувам стандарта на тази порода по FCI (Federaracion Cinologique Internacionale в която членуват 86 държави, включитено и България): Мини пинчер е дребна късокосместа порода кучета -кроманьони, които са смели за размера си, любопитни и енергични. На височина достигат до 25-30 см, на тегло от 3 до 5 килограма. Продължителноста на живота им е 13-14 години. Произлизат от териерите. При добри условия за отглеждане козината е къса, гъста, блестяща, плътно прилепнала към тялото. Цветът на космената покривка е черен или кафяв с червеникавожълти петна, кафявочервеникав с по-светли петна, сивосинкав и др. Главата е относно удължена клинообразна тон с окраската. Очите са тъмни. Отличава се с остър слух. Много се привързат към господаря си. Раждат от 1 до 6 малки. То е много игриво куче и може да доживее до дълбока старост.Това е стадарта за тази порода, от нататък ако имате такъв любимец, ще помоля за мнението Ви по отгеждането на този хубавец.

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са вироглави и не подлежат на дресировка. Прави каквото си науми и нищо не може да го спре. Поне моето е такова  :) Иначе е много умно, имам чувството, че всичко разбира като му говорим. Изобщо- куче с характер. За смелостта- хвърля се срещу немска овчарка без да му пука, хубаво че овчарката беше  в добро настроение.

Редактирано от lupis (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са вироглави и не подлежат на дресировка. Прави каквото си науми и нищо не може да го спре. Поне моето е такова  :) Иначе е много умно, имам чувството, че всичко разбира като му говорим. Изобщо- куче с характер. За смелостта- хвърля се срещу немска овчарка без да му пука, хубаво че овчарката беше  в добро настроение.

Ветеринарния лекар (след втората ваксина) ни предписа да му давам по една лъжица извара, но той я яде като невидял. Аз му давам 2 пъти по 2 лъжици. Може ли да му стане нещо от това количество?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Zvergpincher- не би ли трябвало да се казва дзверпинчер,а?Как мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zvergpincher- не би ли трябвало да се казва дзверпинчер,а?Как мислите?

'ZWERGPINCER' моя грешка, благодаря за забележката, ако може Модератор, да я коригира. Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ветеринарния лекар (след втората ваксина) ни предписа да му давам по една лъжица извара, но той я яде като невидял. Аз му давам 2 пъти по 2 лъжици. Може ли да му стане нещо от това количество?

Ако изварата е безсолна, няма да му стане нищо, но ако има добавена сол и/или консерванти не е препоръчително да се дава въобще.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изварата е безсолна, няма да му стане нищо, но ако има добавена сол и/или консерванти не е препоръчително да се дава въобще.

Благодаря, не съм я пробвал, купувам а от магазина, предполагам, че е безсолна, ще я пробвам. П.П.- Вкусих я (аз до сега не съм ял извара, може ида съм ял-в купешките баници), има вкус нещо като крема-сирене. Как да разбера дали има сол в нея? Редактирано от Person (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, не съм я пробвал, купувам а от магазина, предполагам, че е безсолна, ще я пробвам.П.П.- Вкусих я (аз до сега не съм ял извара, може ида съм ял-в купешките баници), има вкус нещо като крема-сирене. Как да разбера дали има сол в нея?

Ами като си я вкусил би трябвало да усетиш соления вкус а и на опаковката по правило трябва да пише съдържанието на сол. Ако изварата е направена от суроватка от кашкавал има сол(това е от технологията на кашкавала) а ако е от сирене не би трябвало да има сол не, че допълнително не може да добавят сол. 

Редактирано от georgi6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като си я вкусил би трябвало да усетиш соления вкус а и на опаковката по правило трябва да пише съдържанието на сол. Ако изварата е направена от суроватка от кашкавал има сол(това е от технологията на кашкавала) а ако е от сирене не би трябвало да има сол не, че допълнително не може да добавят сол.

Как да разбера (на опаковката НЕ пише), утре ще питам продавачите, те мисля че трябва да знаят, предполагам, че и други са питали. А иначе, кученцето страшно му харесва. И 1 кг да му дам, ще бъде изядено, а ветеринара ми каза по 1 лъжица на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера (на опаковката НЕ пише), утре ще питам продавачите, те мисля че трябва да знаят, предполагам, че и други са питали. А иначе, кученцето страшно му харесва. И 1 кг да му дам, ще бъде изядено, а ветеринара ми каза по 1 лъжица на ден.

Правилно ти е казал колегата. Ще търсиш такава с опаковка ако не е такава ще я опиташ и ако не усетиш солен вкус и не е много вкисната, може да му даваш но не прекалявай щом му харесва а въобще на прекалявай с храненето - често но по малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да отуча кучето като си играе с мен да ми захапва пръстите, ръцете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да отуча кучето като си играе с мен да ми захапва пръстите, ръцете?

Че то куче дето не захапва куче ли е ?

Все едно аз да те питам как да отуча ангорката да не ме дере като си играем и да не ми пуска нокти -

същата работа

:P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кученцето ми утре става на 3 месеца. Втората ваксина е правена на 25.01.2014г. Може ли да му направя първата разходка и колко време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При кученцата до 2 месечна възраст се запазва имунитета получен от майката,за това повечето схеми за ваксинация започват от 2 месечна възраст.Кученцето може да излезе на първата си разходка 14 дни след ваксинацията,тъй като в този период организма на кученцето произвежда достатъчно устойчив имунитет.Това се отнася само за здрави кученца,които растат правилно.Ако сте премислили всички "за"и "против" и сте решили да се разхождате с кученцето,не се отнасяйте към това като свещен дълг да изкарате кученцето на улицата на всяка цена.При всеки признак за физическо неразположение трябва да прекратите разходките.Пропуснете няколко разходки,за да се уверите,че кученцето е здраво,вместо да извеждате болно кученце.За това се препоръчва да не рискувате и да извеждате навън само ваксинирано кученце,с преминал инкубационен период след ваксинацията и изграден имунитет.

https://www.facebook.com/notes/%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D0%B7%D0%BE%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD-%D0%BC%D0%BE%D1%8F-%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B5/10150705154962916

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кученцето ми утре става на 3 месеца. Втората ваксина е правена на 25.01.2014г. Може ли да му направя първата разходка и колко време?

Днес му направих първата разходка на кученцето. Нямате си на представа колко е доволно то, и аз. Понеже нямаше нагръдник и повод, гушнах си го до магазина. И от там до в къщи-разходка. Само, че като не е свикнало с повод, се чюди на къде да върви. Но тази вечер ще спи спокойно, няма да 'беснее'. Сега ще трябва да го науча на нов ред....Там е удоволствието да имаш куче в къщи.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще трябва да го науча на нов ред....Там е удоволствието да имаш куче в къщи.

И то ще ви учи вас на на нов ред. Ще видим кой ще надделее?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес му направих първата разходка на кученцето. Нямате си на представа колко е доволно то, и аз. Понеже нямаше нагръдник и повод, гушнах си го до магазина. И от там до в къщи-разходка. Само, че като не е свикнало с повод, се чюди на къде да върви. Но тази вечер ще спи спокойно, няма да 'беснее'. Сега ще трябва да го науча на нов ред....Там е удоволствието да имаш куче в къщи.

:) Ще си беснее, такава му е породата!

Обичам беснеещи пинчери! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Ще си беснее, такава му е породата!

Обичам беснеещи пинчери! :)

баси лудите кученца тия

изобщо спят ли, млъкват ли, кротуват ли

:lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

баси лудите кученца тия

изобщо спят ли, млъкват ли, кротуват ли

:lol6:

Спят от време на време :D

Като са малки са неудържими! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Днес в центъра на Ямбол видях мини пинчер с купирана опашка. Това не е ли забрането вече със закон и кой има право да прави това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че е забранено. И на мен предлагаха, но категорично отказах. Куче без опашка, все едно на човека да му отрежеш езика- с нея то показва чувствата си, мнението си, изобщо говори с нея. А най- голям кеф е като легне до мен и почне да ме тупа по крака с опашката си.

Всъщност може, но с упойка:

Чл. 151. Забранява се:1. (доп. - ДВ, бр. 92 от 2011 г.) причиняването на страх, нараняване, болка, страдание, стрес или смърт на животни, освен в случаите, посочени в чл. 117, ал. 1, т. 10, 11 и 12, чл. 159, ал. 3, чл. 160, ал. 2 и чл. 179, ал. 3, или при самозащита;2. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2011 г.) използването на животни за представления, водещи до болка, наранявания, увреждания на животното;3. насъскването на животни едно срещу друго;4. дресурата на животни по начин, който им причинява болка или страдание;5. подлагането на животни на натоварвания, които не са съобразени с анатомичните и физиологичните им възможности;6. връзването на животни по начин, който им причинява болка, страдание или нараняване;7. отглеждането на животни при постоянна тъмнина или постоянно вързани;8. разхождането по улиците на диви животни с цел представления или търговия;9. извършването на ветеринарномедицински манипулации и прилагането на ВМП от лица без необходимата квалификация;10. прилагането на упойващи вещества или вещества, които увреждат здравето на животните, с изключение на случаите, които са медицински оправдани, или на манипулации в рамките на разрешен опит;11. употребата на стимулиращи средства за животни с цел повишаване на спортните резултати;12. естественото или изкуственото осеменяване, което води до или създава опасност за увреждане здравето на животните;13. намесата в процеса на раждане чрез прилагане на манипулации, които са несъвместими с ветеринарномедицинската наука и практика;14. храненето на животни с храни, които съдържат вредни субстанции, или храни, неподходящи за вида, възрастта и здравословното им състояние;15. настаняването на едно и също място на несъвместими видове животни или на животни от един вид, когато това може да породи агресивност;16. ампутацията на опашката на едри преживни и еднокопитни животни;17. извършването на следните манипулации без упойка:а) ампутация на опашката на агнета, ярета, прасета, телета и кучета над 7-дневна възраст;б) отстраняване на допълнителните пръсти на кучета над 8-дневна възраст;в) обезроговяване на телета под 8-седмична възраст при каутеризация или екстирпация по оперативен начин;г) обезроговяване на телета над 8-седмична възраст;д) кастриране на прасета над двуседмична възраст;е) кастриране на телета над 4-седмична възраст;ж) кастриране на агнета и зайци над 8-седмична възраст.

Сега чета по- надолу, където пише

Чл. 177. (1) Забранява се:1. (изм. - ДВ, бр. 84 от 2007 г.) извършването на следните хирургически интервенции на домашни любимци:а) рязане на опашка;б) рязане на уши;в) изрязване на гласни струни;г) отстраняване на нокти и зъби;2. (изм. - ДВ, бр. 84 от 2007 г.) отглеждането и развъждането на домашни любимци за добив на месо и кожи от тях;3. извеждането на кучета без повод, а на агресивни кучета - и без намордник;4. разхождането на кучета на детски площадки и на места, обозначени от общините със забранителни знаци.(2) Интервенциите по ал. 1, т. 1 се допускат по изключение по преценка на ветеринарен лекар.

Ха сега кое е вярно?!

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До кога едно малко кученце трабва да се храни по 4 пъти на ден? Моето направи 4 месеца и приема храната по 3 пъти. Паничката му е винаги пълна, но.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли разлика между 'Мини пинчер' и 'Доберман-пинчер' или това са различни наименования на една и съща порода. Днес в парка настъпи дискусия по този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли разлика между 'Мини пинчер' и 'Доберман-пинчер' или това са различни наименования на една и съща порода. Днес в парка настъпи дискусия по този въпрос.

Това според Вас какво е: http://prikachi.com/images.php?images/670/7248670K.jpg Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кучето ми стана на 5 мес. и спрях да му давам извара(по препоръка на вет. лекар), а то спря да яде от основната храна(гранули) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.