Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ! Искам да си поръчам геймърска конфигурация , която да сглобя сам ! Ще се иползва само и единствено за игри (maxed out)  ! Ще се клоква , ако е възможно до 4.5Ghz . Бюджета ми е 900 Euro (+) (Живея в Германия) . Отделно ще поръчам този монитор ! Ще ползвам стария си хард диск

Mainboard (Поръчан) : Gigabyte Z87X-UD3H Intel Z87 So.1150  

CPU (Поръчан) : Intel Core i5 4670K 4x 3.40GHz So.1150 BOX

GPU (Поръчан): 2048MB Gigabyte GeForce GTX 770 Windforce 3x OC Aktiv PCIe 3.0 

Cpu Cooler : Cooler Master Hyper 212 Evo 

RAM : Corsair Vengeance LP Blu Kit 2x4GB 1600Mhz CL9

SSD 120GB Samsung 840 Evo Series 2.5" 

PSU : be quiet! Straight Power E9 CM 80+ Gold 580Watt   или  550 Watt Seasonic G Series Modular 80+ Gold

Case : BitFenix Shinobi Windowed Midi Tower 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом са ти поръчани частите за какъв съвет става на въпрос ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи Seasonic-а другото е добре. Всъщност не съм сигурен доколко е добра кутията сравнение с алтернативите.

Edit: techmaniac иска да ги поръча а не ги е поръчал още. ;)

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом са ти поръчани частите за какъв съвет става на въпрос ?

Има възможност да сменя GTX 770 със 780 ! Нужна ли е такава смяна за игри (1080 60hz монитор) или 770 ще се справи ли добре на ултра настройки ? Другия въпрос е кое захранване ? И общо мнение за конфигурацията ! :) Мерси 

Редактирано от Добромир Вълчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е конфигурацията, само може да замениш 770 за 780. Нали целта е да караш повече време с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах Сеасоника. be quiet! са добри но скъпи и не си заслужава предвид че е същите пари. Всъщност даже е по-скъпо.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи Seasonic-а другото е добре. Всъщност не съм сигурен доколко е добра кутията сравнение с алтернативите.

3-те части са поръчани ;)линк ... въпро са е да им кажа ли да земенят 770 с 780 и да си доплатя ... 780 е доста по скъпа , голяма ли е разликата за 1080p ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко по-скъпа ти идва. 780 е несъмнено по-производителна от 770, но ако трябва да дадеш ~150 EUR отгоре за нея, не си струва. А и консумира повече. На 1920х1080 е средно с по около 5-10 кадъра напред от 770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко по-скъпа ти идва. 780 е несъмнено по-производителна от 770, но ако трябва да дадеш ~150 EUR отгоре за нея, не си струва. А и консумира повече. На 1920х1080 е средно с по около 5-10 кадъра напред от 770.

GTX 780 : € 428,83* GTX 770 : € 285,00*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX 780 : € 428,83* GTX 770 : € 285,00*

Именно. А и щом ще търсиш висок клок, по-добре ще е някое евро да отиде за една Noctua, вместо СМ Hyper 212.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ревю на кутията 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че всеки кадър е важен за такъв гейминг на ултра и 1080p. В смисъл, че аз не обичам да играя без ВС заради тиъринга. За целта обаче трябва да имам минимални 60( понякога 50) fps  и ако това е целта на автора, GTX780  би бил по-добрия вариант въпреки цената. Понякога не си заслужава за 100-200 лева да се обричаме на недоимък. В случая fps :) А и за какво му е тоя клок? В смисъл, че и нормалния клок е предостатъчен.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че всеки кадър е важен за такъв гейминг на ултра и 1080p. В смисъл, че аз не обичам да играя без ВС заради тиъринга. За целта обаче трябва да имам минимални 60( понякога 50) fps  и ако това е целта на автора, GTX780  би бил по-добрия вариант въпреки цената. Понякога не си заслужава за 100-200 лева да се обричаме на недоимък. В случая fps :) А и за какво му е тоя клок? В смисъл, че и нормалния клок е предостатъчен.

Колко години ще изкара 770 на макс и 780 на макс ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко години ще изкара 770 на макс и 780 на макс ? 

Моля? Аз изказах теоретично мнение. Демек, че ако искаш ВС  и малко антиалайзинг, колкото повече, толкова повече. Питаш колко ще изкара...ами аз карам три години и половина със скапана карта от средния клас GTX460 769MB,  която още навремето не бе върха. И пак си разцъквам 50% от игрите на 1080p., ултра настройки и малко АА понякога. А когато не ми е кеф да играя без вертикална синхронизация, просто намалям резолюцията при останалите 50% от игрите. Ама ей на, вчера купих последната NASCAR 2013. Върви си на ултра с АА и 1080p  с 60 fps и включена ВС. Кой може да ти каже, колко години ще изтрае? Ами да кажем три години са един добър период, ама от година на година ще намаляваш все повече настройките на игрите, ако искаш всичко да ти е ОК и да играеш с ВС. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля? Аз изказах теоретично мнение. Демек, че ако искаш ВС  и малко антиалайзинг, колкото повече, толкова повече. Питаш колко ще изкара...ами аз карам три години и половина със скапана карта от средния клас GTX460 769MB,  която още навремето не бе върха. И пак си разцъквам 50% от игрите на 1080p., ултра настройки и малко АА понякога. А когато не ми е кеф да играя без вертикална синхронизация, просто намалям резолюцията при останалите 50% от игрите. Ама ей на, вчера купих последната NASCAR 2013. Върви си на ултра с АА и 1080p  с 60 fps и включена ВС. Кой може да ти каже, колко години ще изтрае? Ами да кажем три години са един добър период, ама от година на година ще намаляваш все повече настройките на игрите, ако искаш всичко да ти е ОК и да играеш с ВС. 

Така или иначе след 4 години ще си визмам нова конфигурация ! 770 да взема а може и да се мисли за SLI ? 

Изглежда добре : 

Редактирано от Добромир Вълчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе след 4 години ще си визмам нова конфигурация ! 770 да взема а може и да се мисли за SLI ? 

Отново ти казвам, ако всичко е в името на геймплея, заложи на 780. SLI е за богати, и две карти не значат нищо пред една самичка, но по-производителна ! :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново ти казвам, ако всичко е в името на геймплея, заложи на 780. SLI е за богати, и две карти не значат нищо пред една самичка, но по-производителна ! :wink12:

Както Naruto каза gtx 780 е по лакума ... сеасоника ще издържи ли натоварването ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както Naruto каза gtx 780 е по лакума ... сеасоника ще издържи ли натоварването ? 

Че защо да не издържи ? :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia препоръчва 600wats

Това се отнася за цялата система, а не само за картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И някое по-обикновено захранване. Хората се застраховат в случай че вземеш някой боклучарник дето само по-етикет е 600W.

Няма значение дали ще сложиш 770, 780 или 780TI. Виж с втора карта нещата стават по-сложни та ако се гласиш за такава се ориентирай към малко по-яко.

http://www.mindfactory.de/product_info.php/750-Watt-Seasonic-G-Series-G-750-Modular-80--Gold_928831.html

Това е подходящо за две 780 и клок. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда добре : 

Значи, ето ти отговора на въпроса. Ако прочетеш коментарите към клипа ще видиш, че на въпроса колко кадъра се вадят без запис, отговорът е 30-70+  Аз с 30 трудно играя. Ето и един тест за тая игра, при която ясно се вижда разликата между двете карти. Не съм сигурен, дали BF4  може да се играе и с 50 fps  вертикална синхронизация, но ако може, GTX780  е идеална за целта, докато GTX770 не. Но дори и с 10% клок на GTX780, ще постигнеш минимални 60 fps. Поне в тоя тест.  И това е без антиалайзинг:

Публикувано изображение

Ето и с малко АА какво става:

Публикувано изображение

Както виждаш, дори GTX780  не е достатъчна за игра с вертикална синхронизация, но пък предоставя достатъчно кадри за игра без.  Та ти още отсега не може да играеш игрите на ултра с повече АА. Какво остава за в бъдеще? Затова ти казвам, че всеки разбира по различен начин нещата. В тая игра може една незначителна настройка да дърпа 10 фпс и ако я намериш, няма да имаш проблеми. Обаче тогава не говорим за ултра настройки, а за нещо друго. От тая гледна точка и двете видеокарти са достатъчни, но ако искаме да сме точни, нито една от тях не е достатъчна за идеалната игра. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дълго мислене реших да остана с 770 и ето защо : от 900 euro трябва да дам към 1100 защото и захранването трябва да е по - мощно ! Скоро излиза ddr4 и не виждам много смисъл да дадеш толкова пари за нещо което няма да е с новата рам памет ... четох доста за ибор между 770 и 780 и повечето хора казват , че 780 е за мулти- screen и за по висока резолюция от 1080p . Gtx 770 е нещо , като сладката точка между цена и производителност ! Не е нисък клас карта ... досега имах GTS 450 мисля , че ще осетя разликата между двете :D ... най много ще играя League of Legends , Battlefield 4  и ако излезе за PC Gta 5 :) пък и вече е поръчана , защо да я сменям :) ... когато след 4 години събера пари мисля да си взема overkill конфигурация :) ... Никога не съм имал видео карта за повече от 150 лева .... мисля , че ще съм доволен от 770 и това е моя избор ! 

Едно въпросче :D ... а с тази конфигурация ще мога ли да live stream-вам league of legends 720p ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След дълго мислене реших да остана с 770 и ето защо : от 900 euro трябва да дам към 1100 защото и захранването трябва да е по - мощно ! 

Явно не си разбрал. Захранването не трябва да е по-мощно независимо коя карта ще вземеш. Ако искаш и 780TI / Titan може да сложиш.

По-яко захранване ти трябва единствено ако решиш след 4 год. да запазиш картата и да вземеш още една като нея. Разбирай за две карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако махна ссд - то (ъпграйд за след 1 месец с монитора ) може да влезе в бюджета ;) .... ще си помисля , аз още не съм им изпратил пари , мога да ги  помоля да сменят картите и да им доплатя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.