Премини към съдържанието
Exhibit A

Има ли закон за 3 години давност за парното?

Препоръчан отговор

Здравейте,тази зима си бях в България(тъй като живея в чужбина от 13 години)и ми казаха,че има закон за 3 години давност за сметките към топлофикация. Имам сметки от 5 години,но това са уж някакви такси ...тъй като не ползвам парно. За това ,че не са платени тези сметки за такса мошност имам 311 лв.лихва!!! Отидох до топлофикация и подадох молба за тази 3 годишна давност,но там мъжът с които се срешнах се ядоса много и ми кажа,че ако искам може да ми махне 80лв. от тези 311 лв от лихвите и да си платя всичко на веднъж. Аз му казах,че искам да ми приложат тази давност за 3 години! Сега се прибрах и се регистрирах в сайта на топлофикация тъй като вече може да се плащат сметки online(а преди не беше възможно) и забелязах,че ми има фактyрите само за 3 години назад...а те ми искат за 5!!!

Благодаря за всички коментари.

...p.s.След като се регистрирах в сайта им забелязах,че имам фактyри за по 60 лв?Каква е тази такса мошност от 60лв? Дрyго също забелязах,че при 2 седмичният ми престой в България ползвах парното и пак имам 60 лв.парно?Как се смятат тези сметки? Когато ползвам имам 60лв,и когато не ползвам пак имам 60лв? Кой влиза в домът ми за да взима показанията на топломерите?

Редактирано от Exhibit A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв закон.

http://legalworld.bg/26565.dylgovete-za-tok-parno-i-voda-sa-s-trigodishna-davnost.html

Има доста такива в Интернет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и да има писаници колкото щеш - факт е че си искат парите до последната дължима стотинка барабар с лихвите

то по тая логика нали се сещаш че изобщо няма да се плаща

минат 3 години и аре - мерси за авантата

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може и да има писаници колкото щеш - факт е че си искат парите до последната дължима стотинка барабар с лихвите

то по тая логика нали се сещаш че изобщо няма да се плаща

минат 3 години и аре - мерси за авантата

http://www.segabg.com/article.php?issueid=10019&sectionid=5&id=0001401

Идеята е в този закон до колкото разбирам да те принудят да си платиш сметките.Ако до 3 години те не намерят начин или са проспали това, то губи давност.Има доста материали в Интернет по този въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да 3 години е

Държавен вестник бр.34 от 4.05.2012 г.

Може ли link към тази заповед.Мерси

p.s.Значи мъжът с които се срешнах в топлофикация за това се ядоса и ми каза:

-Знаетели,че сега трябва да ходим на съд!

Аз ви предлагам 80лв да ви махнем от дължимите 311лв лихви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.segabg.com/article.php?issueid=10019&sectionid=5&id=0001401

Идеята е в този закон до колкото разбирам да те принудят да си платиш сметките.Ако до 3 години те не намерят начин или са проспали това, то губи давност.Има доста материали в Интернет по този въпрос.

тази статия гледам е от 2011 година

а това прочете ли - Топлофикацията да не е предявявала иск или да не се е опитвала да събира дълга по принудителен ред

за това иде реч - че те си търсят парите

една съседка скоро беше посетена от съдия изпълнител - че не си е плащала от години сметките за парното

та къде е давността - няма я нали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази статия гледам е от 2011 година

а това прочете ли - Топлофикацията да не е предявявала иск или да не се е опитвала да събира дълга по принудителен ред

за това иде реч - че те си търсят парите

една съседка скоро беше посетена от съдия изпълнител - че не си е плащала от години сметките за парното

та къде е давността - няма я нали

Защо тогава ми има фактyрите само за 3 години в сайта им?Искам всичките фактyри (тъй като имам само 4 от 5 години насам в пощенската кутия намерени) Даже мъжът с които се срешнах my поисках да ми даде разпечатка на фактурите и той ми каза,че не можел!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш да се посъветваш с адвокат ?

Ако тук те уверят, че има такъв закон, ще си седиш спокойно у дома ли ?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са ми съмнителни тези топлофикация.Как са преценили,че имам 60лв.парно при положение,че не живея в България и никoй не е влизал за вземе някакви показания на топломерите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо тогава ми има фактyрите само за 3 години в сайта им?Искам всичките фактyри (тъй като имам само 4 от 5 години насам в пощенската кутия намерени) Даже мъжът с които се срешнах my поисках да ми даде разпечатка на фактурите и той ми каза,че не можел!!!

ще им се претовари сайта им

могат могат - ти само плати

такава гирлянда ще ти извадят че свят ще ти се завие

личен опит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно това чета навсякъде.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,тази зима си бях в България(тъй като живея в чужбина от 13 години)и ми казаха,че има закон за 3 години давност за сметките към топлофикация.

Добре де, живеете от 13 години в чужбина и сте готова да си губите времето в дискусии и търсене на вратички в закона заради някакви 300 лева които така или иначе дължите! Много ли ще се прекарате ако си ги платите? Те да бяха хиляди разбирам. Все пак сте работили в чужбина и сте имали по големи възможности от средностатистическия българин.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са ми съмнителни тези топлофикация.Как са преценили,че имам 60лв.парно при положение,че не живея в България и никoй не е влизал за вземе някакви показания на топломерите!

нарича се дялово разпределение

и също така се изчислява и въз основа на последно средно изразходваната енергия на жилището

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото билета ми стрyва 350 евро пак да си дойда.Ако ще давам такива пари по-добре е да отидат за сметките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам тя може още няколко по 13 да изкара в чужбина и да чака по изгоден закон.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, живеете от 13 години в чужбина и сте готова да си губите времето в дискусии и търсене на вратички в закона заради някакви 300 лева които така или иначе дължите! Много ли ще се прекарате ако си ги платите? Те да бяха хиляди разбирам. Все пак сте работили в чужбина и сте имали по големи възможности от средностатистическия българин.

:) не 311 лв са лихви от общо 1480 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 1 година Топлофикация имат Online плащане на сметки.Преди трябваше да взема ваканция и да да дойда до България(350 евра самолет)за да платя тази такса мошнощ от 150 лв на отоплителен сезон.Малко ми се стрyва глупаво.

в наредбата се казва "периодични плащания" делото просто показва че това се тълкува като 3 год

Да точно това и аз намирам.Моите комшии ми казаха като си бях сега в България.Те са подали такава молба те имали от 7 години неплатени сметки.Плюс това моите сметки не са от косyмация а ме задължават да им плащам някаква такса мощност която я има само в България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 1 година Топлофикация имат Online плащане на сметки.Преди трябваше да взема ваканция и да да дойда до България(350 евра самолет)за да платя тази такса мошнощ от 150 лв на отоплителен сезон.Малко ми се стрyва глупаво.

Това ли е единствения вариянт наистина ? Малко въображение не ви ли се намира. Толкова ли нямате някой познат са му преведете сумата и да се нареди на една опашка и да оправи сметката.

А пък и на малка сметка и хубава жена всеки се натиска.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли е единствения вариянт наистина ? Малко въображение не ви ли се намира. Толкова ли нямате някой познат са му предете сумата и да се нареди на една опашка и да оправи сметката.

А пък и на малка сметка и хубава жена всеки се натиска.

Това е проблема,че няма кой!Брат ми и той живее в чужбина а и братовчедките ми.Нямам живи родители!На комшии не мога да изпратя 1500 лв тъй като едва ги познавам а и сумата е голяма.Това не е вече проблем тъй като както казах от година били направили Online пащане. Но ако имам такъв закон които е за 3 години давност мисля,че всеки би се възползвал от закона,нали?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не се учудвай на нищо - в нашата мила родина всичко е възможно.  Няма начина да не дължиш на някоя институция пари. Абсурдистан

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак темата която пуснах не е защо не съм успяла да плащам редовно сметките си(задължителна такса мощност която всички в България натискат да плащат)а и каква трудност намирам от чужбина за да ги платя,а просто питах дали има такъв закон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ако имам такъв закон които е за 3 години давност мисля,че всеки би се възползвал от закона,нали?

супер

ще взема и аз да си пусна и парното и топлата вода пускам и три години лайф ис лайф

нема да плащам - минават трите години и почвам следващите три

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

супер

ще взема и аз да си пусна и парното и топлата вода пускам и три години лайф ис лайф

нема да плащам - минават трите години и почвам следващите три

:P

Значи не виждам нищо нередно някой да се опитва да се въозползва от някакъв закон - все пак това е закон, дори не е вратичка в закон, а цял закон.

Ако мислиш, че в момента с този действащ закон ще успееш да се скътаеш 3 години - заповядай ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голяма вероятност има да ти вземат 30год. за напред парите отколкото ти да платиш само 3 год назад!

Няма ли опция да си спреш парното(да не си им абонат)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.