Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да попитам какво мога да направя за да дигна скоростта на теглене. В момента тегля с 2-2.5 MB. Рутера е Tp-link tl-wr340g а картата е Qualcomm atheros ar9485wb-eg. И другото което е какъв трябва да е рутера и картата за да се постигне максимална скорост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам какво мога да направя за да дигна скоростта на теглене. В момента тегля с 2-2.5 MB. Рутера е Tp-link tl-wr340g а картата е Qualcomm atheros ar9485wb-eg. И другото което е какъв трябва да е рутера и картата за да се постигне максимална скорост?

За да се постигне по-висока скорост ще трябва да имате карта и маршрутизатор, поддържащи стандарта N. С тези не можете да постигнете повече

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на кой доставчик си и на какъв интернет пакет си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоростта ми е 30 Mbps. Ако рутера се замени, ще се вдигне ли скоростта?

Да, до 3 МБ/с (приблизително)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В пост #2 Ви е отговорено точно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво точно ми е картата можеш ли да ми кажеш? Смисъл B G или N? И рутера също :)

маршрутизатора ви е по стандарта G. Това ви е достатъчно. И вижте предишния ми пост!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво точно ми е картата можеш ли да ми кажеш? Смисъл B G или N? И рутера също :)

Няма значение каква ти е картата, щом маршрутизатора ти е G стандарт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за да е по-бърза скоростта трябва рутера ми да е N така ли ?

Точно по-бърза не, но по-добра като стандарт. При безжична мрежа скоростта никога не е гарантирана !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за да е по-бърза скоростта трябва рутера ми да е N така ли ?

Да, но ще постигнете 3 МБ/с

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

30 мегабита горе долу са около 3 MB/s, така че е нормално да сваляш през безжичната мрежа с 2,5 MB/s. Скоростта може да се вдигне ако си смениш пакета от интернет доставчика. До 50 мегабита ( ако доставчика ти има такъв пакет) ще може да караш с тази карта и с този рутер. След тази скорост ще трябва да се смени и рутера и безжичната карта с такива, които поддържат N стандарт.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ми не поддържа ли тоя N стандарт?

Ще го кажа за 3-ти път. Максимума от интернета ви в момента е 3МБ/с Преценете дали има смисъл да влагате средства за това увеличение. И както по-горе споменаха безжичните скорости са максимални, т.е. може да се окаже че при вас скоростта не може да се вдигне повече от (примерно) 4 МБ/с заради околни излъчватели

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ми не поддържа ли тоя N стандарт?

1. Скоростта, която имаш в момента е 30 мегабита. Това е пакета, който ти е даден от интернет доставчика. Повече от тази скорост няма как да имаш. Ако искаш да се промени трябва да си смениш пакета.

2. Освен безжична карта, която поддържа N стандарт трябва и рутер, който да поддържа N стандарт. N стандарта ти дава възможност безжично да имаш скорост до 150 мегабита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Скоростта, която имаш в момента е 30 мегабита. Това е пакета, който ти е даден от интернет доставчика. Повече от тази скорост няма как да имаш. Ако искаш да се промени трябва да си смениш пакета.

2. Освен безжична карта, която поддържа N стандарт трябва и рутер, който да поддържа N стандарт. N стандарта ти дава възможност безжично да имаш скорост до 150 мегабита.

1. 30 MBit/s са около 3.75 MB/s. Освен по етернет, не виждам друг начин да се достигнат тези скорости, които са на теория разбира се.

2. 150 MBit/s не вярвам да ги достигне, особено със някаква сапунерка, каквито са по-евтинитите маршрутизатори. Тази скорост се оказва, че отново е на теория.

Аз на 100 MBit/s етернет повече от 11 - 11,5 MB/s не съм достигал, така че какво остава за безжична мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко и попаднах на това,ама колко е истина ... :

"WIRELESS N300, 2,4GHz, 300Mbps"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.