Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
D101149

Нормално ли е да се товари Ram-та

Препоръчан отговор

Здравейте! Та въпросът ми защо ми се товари рамта... Пуснати са : RainMeter,Daemontools,fraps и ми се товари 32% рамта и използва 1,3гб от 4.... Нещо нормално ли е? Нарочно не го пуснах в раздела за вирусите, не мисля че е вурис.. ? Когато пусна скайп,гугъл и winamp ми е на 40% използва 1,8гб от 4гб рам.. Някви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Та въпросът ми защо ми се товари рамта... Пуснати са : RainMeter,Daemontools,fraps и ми се товари 32% рамта и използва 1,3гб от 4.... Нещо нормално ли е? Нарочно не го пуснах в раздела за вирусите, не мисля че е вурис.. ? Когато пусна скайп,гугъл и winamp ми е на 40% използва 1,8гб от 4гб рам.. Някви идеи?

При мен са 1.8 от 2. За какво друго да се ползва тази памет освен да се ползва от програмите?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нормално ли е да използва толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нормално е да използва толкоз рам памет не се притеснявай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря за отговорите :) А нещо не може ли да се направи да използва по-малко ? Просто ми е любопитно ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще правиш с  паметта която не се ползва ? Няма да може да стигнеш 4ГБ   спокойно. Половината от тая памет е кеширана още с пускането на компютъра. Ако имаш 16ГБ  ще ти се кешират поне 8ГБ от нея. Няма да ти стане по бърз компютъра от ползването на  малкото рам памет.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Благодаря за отговорите просто ми беше любопитно за това питам :) Благодаря отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти е достатъчно производителен, та недей да мислиш за RAM-та. Едно ССД ще ти го раздвижи многократно !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря за отговорите :) А нещо не може ли да се направи да използва по-малко ? Просто ми е любопитно ;)

Това е нормално използване на РАМ памет. Вероятно си с Windows 7. Не ти препоръчвам да ровиш в настройките за оперативна памет. Просто си използвай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще правиш с  паметта която не се ползва ? Няма да може да стигнеш 4ГБ   спокойно. Половината от тая памет е кеширана още с пускането на компютъра. Ако имаш 16ГБ  ще ти се кешират поне 8ГБ от нея. Няма да ти стане по бърз компютъра от ползването на  малкото рам памет.

Е аз като съм с 8 не я кешира половината а максимум 2 със буклуците (скайп, войп, хром и т.н.).

Тъй че се съмнявам със 16 да кешира 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да спира ненужните програми(които не ползва в момента), също така и rainmeter. Може да освободи малко.

Вероятно си с Windows 7.

С 8-ца да не е по-различно положението? Въртят се слухове, че ползвал по-оптимално паметта. Нещо което аз не забелязах под 8.1. Въобще пърформанса при втората е минимален в сравнение със 7-цата. Я има 5-6%, я не. Разбира се, MS се бият по гърдите, защото това е  нещо революционно за тях. :D  :D :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти е достатъчно производителен, та недей да мислиш за RAM-та. Едно ССД ще ти го раздвижи многократно !

ССД? Solid State Drive? това какво е? Нещо като флаш памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да спира ненужните програми(които не ползва в момента), също така и rainmeter. Може да освободи малко.

С 8-ца да не е по-различно положението? Въртят се слухове, че ползвал по-оптимално паметта. Нещо което аз не забелязах под 8.1. Въобще пърформанса при втората е минимален в сравнение със 7-цата. Я има 5-6%, я не. Разбира се, MS се бият по гърдите, защото това е  нещо революционно за тях. :D  :D :D

Да прав си но-горе долу е нормално да хаби толкоз рам памет и понеже постващия не е навътре в нещата му давам този съвет, за да не направи беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нормално ли е да НЕ използва толкова?

За какво ти е тази рам ако не се ползва?

Аз имам 6gb (общо 4 плочки в леко странна комбинация, въпреки това дуалчанела си работи)

около 1,8 се използва.

1,7 е кеширана

останалата е свободна.

Разбира се като пусна малко по тежък софтуер процента на заетата скача.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то си е просто една голема флашка. Друг е въпроса, че ще имаш подобрение в производителността, в сравнение с HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то си е просто една голема флашка. Друг е въпроса, че ще имаш подобрение в производителността, в сравнение с HDD.

Не, не е голяма флашка. Прочетете подробно за архитектурата на тези дискове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е голяма флашка. Прочетете подробно за архитектурата на тези дискове

До колкото знам, те са базирани на флаш паметите  и за това са по-бързи. Няма механика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам, те са базирани на флаш паметите  и за това са по-бързи. Няма механика

Да, базирани са на една и съща технология. Но архитектурата на една флашка и на един SSD диск са много различни

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
    • от Кристиян Кръстев
      Здравейте искам да попитам дали този процесор amd fx4300 и рам kingston hyperx 4gb ddr3 1600mhz black ще тръгнат ли на asrock n68c-gs fx по-принцип пише че ще тръгне ама изисква биос версия p1.30 а аз съм на p1.40 та видех че има програма за ъпдейт в сайт-а им ама да попитам че като се инсталира се дава default settings на биос-а а не знам да не се правят някакви настройки после  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.