Премини към съдържанието
D101149

Нормално ли е да се товари Ram-та

Препоръчан отговор

Здравейте! Та въпросът ми защо ми се товари рамта... Пуснати са : RainMeter,Daemontools,fraps и ми се товари 32% рамта и използва 1,3гб от 4.... Нещо нормално ли е? Нарочно не го пуснах в раздела за вирусите, не мисля че е вурис.. ? Когато пусна скайп,гугъл и winamp ми е на 40% използва 1,8гб от 4гб рам.. Някви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Та въпросът ми защо ми се товари рамта... Пуснати са : RainMeter,Daemontools,fraps и ми се товари 32% рамта и използва 1,3гб от 4.... Нещо нормално ли е? Нарочно не го пуснах в раздела за вирусите, не мисля че е вурис.. ? Когато пусна скайп,гугъл и winamp ми е на 40% използва 1,8гб от 4гб рам.. Някви идеи?

При мен са 1.8 от 2. За какво друго да се ползва тази памет освен да се ползва от програмите?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нормално ли е да използва толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нормално е да използва толкоз рам памет не се притеснявай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря за отговорите :) А нещо не може ли да се направи да използва по-малко ? Просто ми е любопитно ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще правиш с  паметта която не се ползва ? Няма да може да стигнеш 4ГБ   спокойно. Половината от тая памет е кеширана още с пускането на компютъра. Ако имаш 16ГБ  ще ти се кешират поне 8ГБ от нея. Няма да ти стане по бърз компютъра от ползването на  малкото рам памет.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Благодаря за отговорите просто ми беше любопитно за това питам :) Благодаря отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти е достатъчно производителен, та недей да мислиш за RAM-та. Едно ССД ще ти го раздвижи многократно !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря за отговорите :) А нещо не може ли да се направи да използва по-малко ? Просто ми е любопитно ;)

Това е нормално използване на РАМ памет. Вероятно си с Windows 7. Не ти препоръчвам да ровиш в настройките за оперативна памет. Просто си използвай компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще правиш с  паметта която не се ползва ? Няма да може да стигнеш 4ГБ   спокойно. Половината от тая памет е кеширана още с пускането на компютъра. Ако имаш 16ГБ  ще ти се кешират поне 8ГБ от нея. Няма да ти стане по бърз компютъра от ползването на  малкото рам памет.

Е аз като съм с 8 не я кешира половината а максимум 2 със буклуците (скайп, войп, хром и т.н.).

Тъй че се съмнявам със 16 да кешира 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да спира ненужните програми(които не ползва в момента), също така и rainmeter. Може да освободи малко.

Вероятно си с Windows 7.

С 8-ца да не е по-различно положението? Въртят се слухове, че ползвал по-оптимално паметта. Нещо което аз не забелязах под 8.1. Въобще пърформанса при втората е минимален в сравнение със 7-цата. Я има 5-6%, я не. Разбира се, MS се бият по гърдите, защото това е  нещо революционно за тях. :D  :D :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти е достатъчно производителен, та недей да мислиш за RAM-та. Едно ССД ще ти го раздвижи многократно !

ССД? Solid State Drive? това какво е? Нещо като флаш памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи вместо HDD  SSD така ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да спира ненужните програми(които не ползва в момента), също така и rainmeter. Може да освободи малко.

С 8-ца да не е по-различно положението? Въртят се слухове, че ползвал по-оптимално паметта. Нещо което аз не забелязах под 8.1. Въобще пърформанса при втората е минимален в сравнение със 7-цата. Я има 5-6%, я не. Разбира се, MS се бият по гърдите, защото това е  нещо революционно за тях. :D  :D :D

Да прав си но-горе долу е нормално да хаби толкоз рам памет и понеже постващия не е навътре в нещата му давам този съвет, за да не направи беля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нормално ли е да НЕ използва толкова?

За какво ти е тази рам ако не се ползва?

Аз имам 6gb (общо 4 плочки в леко странна комбинация, въпреки това дуалчанела си работи)

около 1,8 се използва.

1,7 е кеширана

останалата е свободна.

Разбира се като пусна малко по тежък софтуер процента на заетата скача.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то си е просто една голема флашка. Друг е въпроса, че ще имаш подобрение в производителността, в сравнение с HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то си е просто една голема флашка. Друг е въпроса, че ще имаш подобрение в производителността, в сравнение с HDD.

Не, не е голяма флашка. Прочетете подробно за архитектурата на тези дискове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е голяма флашка. Прочетете подробно за архитектурата на тези дискове

До колкото знам, те са базирани на флаш паметите  и за това са по-бързи. Няма механика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам, те са базирани на флаш паметите  и за това са по-бързи. Няма механика

Да, базирани са на една и съща технология. Но архитектурата на една флашка и на един SSD диск са много различни

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.