Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци, пускам темата с молбата да ми помогнете при избора на нов лаптоп.

Бюджет: 800лв. +/- 50лв.

Ще се ползва за: Интернет(основно youtube и facebook), гледане на филми, MS Office.

Предпочитания: Intel CPU(за предпочитане core i), поне 4GB RAM, поне 500GB HDD, вградена видеокарта(в този клас смятам че така е най добре - може би HD3000-HD4000). За марката няма особени предпочитания, но да не е Lenovo G серия, Toshiba или HP (знам че греят)

ОС: Ще се ползва Windows 7 или 8, но не е нужно да е лицензиран.

Търся по скоро качество и баланс, отколкото високи параметри.

Мислех си за някои от тези модели:

Lenovo IdeaPad B590 - но ме притеснява факта че съм чувал от някои приятели че тази серия не е много хубава.

Asus X551CA-SX008D

Dell Inspiron 3521

Acer Aspire E1-570 - при тези модели пък ме притеснява икономичният процесор и ниската му тактова честота, защото лаптопа ще трябва да изкара поне 3-4 години.

Ще се радвам да коментирате горепосочените модели, и евентуално да предложите някой друг, по добър.

Благодаря предварително на всички включили се в темата!

Поздрави!

Редактирано от totkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo G500 - 779 лв. - НЕВЕРОЯТЕН ЛАПТОП !!! Един мой приятел също има Леново от Г-серията и е много доволен , а и аз съм имал достъп до него ,и също останах изумен- Невероятно тих (моя Асер е на 2 години и направо е ...) , хладен и страхотен дизайн :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo G500 - 779 лв. - НЕВЕРОЯТЕН ЛАПТОП !!! Един мой приятел също има Леново от Г-серията и е много доволен , а и аз съм имал достъп до него ,и също останах изумен- Невероятно тих (моя Асер е на 2 години и направо е ...) , хладен и страхотен дизайн :)

Благодаря за бързия отговор и за предложението. А кога е купуван лаптопа на приятеля ти, защото съм имал досег до партиди от G серията със проблеми със охлаждането. Може и да е бил само при една партида и при новите да е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор и за предложението. А кога е купуван лаптопа на приятеля ти, защото съм имал досег до партиди от G серията със проблеми със охлаждането. Може и да е бил само при една партида и при новите да е решен.

Ем... предполагам направи година

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем... предполагам направи година

Значи е от новите, аз тва съм го чувал за модели на по 2-3 и повече години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам за какво смяташ да ползваш лаптопа, не мисля че трябва да те притеснява икономичния процесор. Напротив, вероятно и ще е допълнително удобство (повече време на батерия). В този ред на мисли Ейсъра е приличен вариант и има един голям плюс пред останалите - с матов екран е ще може да се работи и на слънце (примерно когато пече през прозореца картината ще си е перфектна).За G500 не мисля че ще грее. Това все пак е i3, няма видеокарта, която да грее допълнително и освен това като го гледам е няква тухла, дебеличък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам за какво смяташ да ползваш лаптопа, не мисля че трябва да те притеснява икономичния процесор. Напротив, вероятно и ще е допълнително удобство (повече време на батерия). В този ред на мисли Ейсъра е приличен вариант и има един голям плюс пред останалите - с матов екран е ще може да се работи и на слънце (примерно когато пече през прозореца картината ще си е перфектна).За G500 не мисля че ще грее. Това все пак е i3, няма видеокарта, която да грее допълнително и освен това като го гледам е няква тухла, дебеличък.

Благодаря за отговора. Лаптопа не е за мен а за сестра ми. И аз давам малко предимство на ейсъра, защото и аз съм със ейсър и съм доволен, а и матовия екран, но тия 1,8GHz ме дразнят адски много. Сигурно ще се насоча към Lenovo G500 или B590

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като разглеждах моделите които са над бюджета окото ми падна на Lenovo B5400 Какво ще кажете за мобилните Haswell процесори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като разглеждах моделите които са над бюджета окото ми падна на Lenovo B5400 Какво ще кажете за мобилните Haswell процесори?

Изглежда доста добре пък и имаш 14 дневен тестов период.

Предимства на предлагания лаптоп от Ardes.bg, спрямо същия модел от конкурентни фирми: Възможност за замяна на лаптопа до 14 дни от покупка, 14 дневна гаранция за липса на мъртви пиксели*, оборотен лаптоп при необходимост от ремонт, взимате директно от магазин във вашия град, осигурен сервиз в 30 града. Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Даниела1111
      Лили Бориславова Вълчева е българска поетеса, писател и певица.

Биография:
       Родена е и живее в София. Лили Б. Вълчева е родена на 17 февруари 1995 г. в гр. София. Учи в 108 СОУ “Никола Беловеждов” и в 6 ОУ “Граф Игнатиев”. Завършва 9. ФЕГ “Алфонс дьо Ламартин”, София. През 2014 година, когато завършва гимназия записва философия в Софийския университет “Св. Климент Охридски”.
      В момента няколко години по – късно изучава музикална педагогика отново в Софийския университет “Св. Климент Охридски”, приета със поп и джаз пеене. По пиано е в класа на асистент Десислава Бакалова, и при Мариана Апостолова по камерен ансамбъл и хорове пеене.
      Нейн вокален педагог е българската оперна певица Галя Павлова, основател и на сдружение „ Арте Либере“. Сдружение, което се занимава с представянето на млади таланти в различни музикално-сценични жанрове (поп, джаз, опера, оперета, мюзикъл и др.), взаимодействайки си с другите изкуства, и периодично организира концерти и различни музикални програми. 
      Ученичка е също така на Аня Краваева, също така оперна певица и вокален педагог с доста богат опит. Основател и директор на сдружение Евтерпани. Води школа по изкуствата – пиано, солфеж, солово и хорово пеене в Музикално-театрална студия „Евтерпа” към НЧ „Христо Смирненски” (1999 г.), сега "Студио Евтерпани" (2008 г.) в столичен район „Слатина”.
      Лили Вълчева става лауреат на два международни конкурса за пеене „ Абанико“ (март 2018 год.) и „ Нови гласове и песни“(юни 2017 год)  за по – малко от година.
       Творчество:
      През 2014 г. съвместно с поетесата и писател Таня Мирчева създават сайта “Родна литература”, посветен на българската литература и личностите, оставили трайна следа в нея.
       Първата й любов е литературата – още от ученическите години помни и пази своите творчески опити. Скоро преоткрива любовта си към музиката – безкрайна, както към литературата. Така решава да се занимава с пеене. Или по-точно – просто да следва мечтите си.
      Според Лили Вълчева “Само мечтаните мечти се сбъдват, ако не мечтаем, мечтите със сигурност няма да се сбъднат... Много хора мислят, че да се рисуват и гонят вятърни мелници е загуба на време, а всъщност е път към истината.” И още: “Нищо на този свят и на всички останали светове нямаше да го има, ако някой или нещо преди това не е допуснал/о, че може да съществува...”.
      Лили Бориславова Вълчева е автор на поетичните книги: “Рисуваме вятъра” (в съавторство с Таня Мир, 2017) и “Мечтания” (2017). 
      Нейният дебют в света на българската поезия и литература е следобеда на 05.06. 2016 год.е в „Поетично кафе“ в кино Влайкова. Където за първи път представя на живо свои творби пред аудитория, пред нейните колеги по перо и почитатели. Наред с Лили Чолакова, Агапея Полис, Ина Крейн, Рая Вид, Лили Чолакова, Мария Събева, Красимира Скабрина, Денис Олегов, Орлин Миланов, Мариана Еклесия, Ангел Ангелов, Калина Алекс, Никола Апостолов. От тогава участва неуморимо в различни литературни и музикални събития като гост, участник, водещ и основател.
      От средата на 2015 год. до ден днешен публикува в интернет пространството под псевдонима Kalia1117, в литературни сайтове като Откровения, Стихове бг. и др.
      На 13 –ти октомври 2017 година, вечерта представя своите две поетични книги “Рисуваме вятъра” (в съавторство с Таня Мир, 2017) и “Мечтания” (2017) в препълненото Студио 5 пред своята аудитория от почитатели, колеги, приятели и близки , вечер изпълнена със стихове, емоции, автографи и музикални изпълнения от самата Лили и нейната гост – изпълнителка младата певица Александра Петрова.
      На 11 януари 2018 година Лили е поканена да бъде водещ на представянето в София на историческата, фентъзи повест „Откритие“, втората книга на нейната колежка Таня Мир.

• от Dimitur Aleksiev
      Здравейте знам ,че въпроса не е точно за музика,но е свързано с нея.
      Захванал съм се да слагам втори алтернатор, механичната част е лесна задача.Но се оказва, че не може просто да се закачи за акумулатора и готово.
      Въпроситеми са: мога ли да ползвам кабела за обратна връзка и за двата алтернатора, или трябва да се пуска друг. Под обратна връзка имам предвид за възбудителната намотка или както се казваше.
      Другият ми въпрос е, наистина ли ,ако акумулатора е един и алтернаторите са в паралел, единия алтернатор винаги ще бъде основен, а другия ще зарежда само ако първияпърви се натовари доста?
      По добре ли е да търся масто за втори акумулатор и да се направи отделен кръг.Във този случай мога ли пак да ползвам един и същ кабел, тоест разклонен и да пуската и двата алтернатора.
      Дано сте ме разбрали, благодаря ви за вниманието!

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от plamenemu
      Здравейте на всички!
      От доста време насам търся два учебника по музика, но ми трябват в  електронен вариант: Хармония и Елементарна теория на музиката, и двата са на Парашкев Хаджиев. Някой може ли да помогне? Прилагам снимка, за да е по-ясно какво търся. 

• от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.