Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци, пускам темата с молбата да ми помогнете при избора на нов лаптоп.

Бюджет: 800лв. +/- 50лв.

Ще се ползва за: Интернет(основно youtube и facebook), гледане на филми, MS Office.

Предпочитания: Intel CPU(за предпочитане core i), поне 4GB RAM, поне 500GB HDD, вградена видеокарта(в този клас смятам че така е най добре - може би HD3000-HD4000). За марката няма особени предпочитания, но да не е Lenovo G серия, Toshiba или HP (знам че греят)

ОС: Ще се ползва Windows 7 или 8, но не е нужно да е лицензиран.

Търся по скоро качество и баланс, отколкото високи параметри.

Мислех си за някои от тези модели:

Lenovo IdeaPad B590 - но ме притеснява факта че съм чувал от някои приятели че тази серия не е много хубава.

Asus X551CA-SX008D

Dell Inspiron 3521

Acer Aspire E1-570 - при тези модели пък ме притеснява икономичният процесор и ниската му тактова честота, защото лаптопа ще трябва да изкара поне 3-4 години.

Ще се радвам да коментирате горепосочените модели, и евентуално да предложите някой друг, по добър.

Благодаря предварително на всички включили се в темата!

Поздрави!

Редактирано от totkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo G500 - 779 лв. - НЕВЕРОЯТЕН ЛАПТОП !!! Един мой приятел също има Леново от Г-серията и е много доволен , а и аз съм имал достъп до него ,и също останах изумен- Невероятно тих (моя Асер е на 2 години и направо е ...) , хладен и страхотен дизайн :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo G500 - 779 лв. - НЕВЕРОЯТЕН ЛАПТОП !!! Един мой приятел също има Леново от Г-серията и е много доволен , а и аз съм имал достъп до него ,и също останах изумен- Невероятно тих (моя Асер е на 2 години и направо е ...) , хладен и страхотен дизайн :)

Благодаря за бързия отговор и за предложението. А кога е купуван лаптопа на приятеля ти, защото съм имал досег до партиди от G серията със проблеми със охлаждането. Може и да е бил само при една партида и при новите да е решен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор и за предложението. А кога е купуван лаптопа на приятеля ти, защото съм имал досег до партиди от G серията със проблеми със охлаждането. Може и да е бил само при една партида и при новите да е решен.

Ем... предполагам направи година

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем... предполагам направи година

Значи е от новите, аз тва съм го чувал за модели на по 2-3 и повече години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам за какво смяташ да ползваш лаптопа, не мисля че трябва да те притеснява икономичния процесор. Напротив, вероятно и ще е допълнително удобство (повече време на батерия). В този ред на мисли Ейсъра е приличен вариант и има един голям плюс пред останалите - с матов екран е ще може да се работи и на слънце (примерно когато пече през прозореца картината ще си е перфектна).За G500 не мисля че ще грее. Това все пак е i3, няма видеокарта, която да грее допълнително и освен това като го гледам е няква тухла, дебеличък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам за какво смяташ да ползваш лаптопа, не мисля че трябва да те притеснява икономичния процесор. Напротив, вероятно и ще е допълнително удобство (повече време на батерия). В този ред на мисли Ейсъра е приличен вариант и има един голям плюс пред останалите - с матов екран е ще може да се работи и на слънце (примерно когато пече през прозореца картината ще си е перфектна).За G500 не мисля че ще грее. Това все пак е i3, няма видеокарта, която да грее допълнително и освен това като го гледам е няква тухла, дебеличък.

Благодаря за отговора. Лаптопа не е за мен а за сестра ми. И аз давам малко предимство на ейсъра, защото и аз съм със ейсър и съм доволен, а и матовия екран, но тия 1,8GHz ме дразнят адски много. Сигурно ще се насоча към Lenovo G500 или B590

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като разглеждах моделите които са над бюджета окото ми падна на Lenovo B5400 Какво ще кажете за мобилните Haswell процесори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като разглеждах моделите които са над бюджета окото ми падна на Lenovo B5400 Какво ще кажете за мобилните Haswell процесори?

Изглежда доста добре пък и имаш 14 дневен тестов период.

Предимства на предлагания лаптоп от Ardes.bg, спрямо същия модел от конкурентни фирми: Възможност за замяна на лаптопа до 14 дни от покупка, 14 дневна гаранция за липса на мъртви пиксели*, оборотен лаптоп при необходимост от ремонт, взимате директно от магазин във вашия град, осигурен сервиз в 30 града. Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Reyko
      Здравейте, наскоро един приятел ми прати "уреда" по-долу, но за съжаление нито той- нито аз знаем какво е, поразрових се из нета 2-3 дена и нищо не намирам, може ли някой, който разбира повечко да каже какво е, къде мога да го намеря и колко струва. "Уредът" е светещ в синьо неон, който беше в ритъма на баса, като си слушах и пробвах на 13volume нямаше проблем, и си светкаше заедно с басс-а, като увеличих повечко - на 23, светеше повече и по-бързо, но за 2 секунди всичко изгърмя. Моля да ми дадете съвети къде мога да го намеря това и по възможност да е по-издръжливо. (Уредът е за говорител 12*)
      ПС: Пробвах и в алиекспрес, даже им писах и "ticket", но за сега нищо!

• от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Купих си лаптоп (Acer Nitro 5 NH.Q2QEX.016) преди 3 дни , вчера ми се появи една зелена точка на екрана върху лентата на задачите. Забелязах че след определено време точката лека полека намаля яркостта си и изчезва. Съжалявам ако има и друга тема по този въпрос , но за първи път ми се случва такова нещо и се притеснявам. На други места видях че пише , ако точката е всякакъв цвят освен черен щяла да изчезне след време, вярно ли е това? Благодаря Ви предварително за вниманието!
    • от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.