Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Интересува ме някой дали е срещал безшумен цветен вентилатор (син), който да закача просто на кутията. Пробвах с един прехвален на Cooler Master, но ударих греда. Идеята ми е да сложа вентилатор на процесора Zalman CNPS12X и от страни както е на клипа да го допълва друг:

Поздрави.

Общо взето ми трябват 5х120 и 1x140 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма безшумен вентилатор. Има обороти поиграй си с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.plesio.bg/ventilatori-c-69977823/turbo-x-fan-120mm-blue-p-289656.html

Доста тих е,пробвал съм лично.Но ако се спрете на него по-добре се обадете по телефона дали го имат в наличност.

Всъщност дори да потвърдят наличността,това пак не значи сигурно.Плесио... :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.plesio.bg/ventilatori-c-69977823/turbo-x-fan-120mm-blue-p-289656.html

Доста тих е,пробвал съм лично.Но ако се спрете на него по-добре се обадете по телефона дали го имат в наличност.

Всъщност дори да потвърдят наличността,това пак не значи сигурно.Плесио... :help:

Хм, доста странен критерий за тишина имате. И аз съм го пробвал и не ми се струва много тих. Даже никак. Иначе да - гръцка му работа. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, доста странен критерий за тишина имате. И аз съм го пробвал и не ми се струва много тих. Даже никак. Иначе да - гръцка му работа. :D

Всичко зависи с какво го сравнявате.За светещ вент 17,5 db според мен е достатъчно тихо.Горните са над 25,5db дори с намалено на седем волта напрежение,което лесно може да се направи и при гръцкия и не се налага ползването на контролер.

По спомен съм го  ползвал няколко месеца,заедно с останалите в кутията,пуснати от контролера на 1000 оборота без оплакване от шум,при намаляване на напрежението работи коректно и не загрява,но светлината намалява.В момента работи при една наша съфорумничка на 1200 оборота и не се е оплакала от шум. :D По-скоро предполагам,че не сме ползвали един и същ вентилатор-turboX не е марка на производител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи с какво го сравнявате.За светещ вент 17,5 db според мен е достатъчно тихо.Горните са над 25,5db дори с намалено на седем волта напрежение,което лесно може да се направи и при гръцкия и не се налага ползването на контролер.

По спомен съм го  ползвал няколко месеца,заедно с останалите в кутията,пуснати от контролера на 1000 оборота без оплакване от шум,при намаляване на напрежението работи коректно и не загрява,но светлината намалява.В момента работи при една наша съфорумничка на 1200 оборота и не се е оплакала от шум. :D По-скоро предполагам,че не сме ползвали един и същ вентилатор-turboX не е марка на производител.

Предполагам, че съм доста взискателен към нивата на шум на вентилаторите :). Но ще споделя, че тези 17,5 db въобще не се реални - напрактика са доста нагоре. Е, до 1000 оборота не е толкова трагичен, но след това за мен специално става шумен(дори най-евтиния на CM е по-тих, а те са голяма шитня).

П.П. Целта не е да се намаляват оборотите, а да се охлаждат компонентите възможно най-добре и с най-малко шум.

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Целта не е да се намаляват оборотите, а да се охлаждат компонентите възможно най-добре и с най-малко шум.

Поздрави!

:offtopic_s: 100% безусловно вярно. :go ahead: Опитвам се доколкото мога да помогна на автора,направете го и вие и му посочете по-добър вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С удоволствие ще помогна, но не ми е ясна съвсем идеята на автора - търси един тих и син вентилатор, а по-долу пише, че му трябват общо 6, но не се разбира какви да бъдат( и те ли да са сини и тихи), каква е кутията и какъв е бюджета! :questions:​ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Този от Плесио съм го пробвал и не ми допадна. Ще се доверя на @SLI>Ti, цената е сравнително добра а и марката си е име.Другия месещ ще оставя мнение, какво е станало.Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Този от Плесио съм го пробвал и не ми допадна. Ще се доверя на @SLI>Ti, цената е сравнително добра а и марката си е име.Другия месещ ще оставя мнение, какво е станало.Поздрави.

Погледни все пак и други алтернативи: тук и тук Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.