Премини към съдържанието
DESAN

Питания относно адроид и Galaxy Ace 2

Препоръчан отговор

Здравейте!

Скоро си взех въпросния телефон и това ми е първия телефон с андроид. Още като го взех той си беше с Jelly Bean 4.1.2 и не успях да видя разликата с Gingerbread, но това е друга тема. Въпроса ми е следния имам в телефона памет около има-няма 1 гб наречена "USB памет", отделно съм му сложил SD-карта. Когато си слагам приложения от Google Play, то ги тегли във "USB" (искам или не)  и после след като ги инсталирам мога да ги преместя в SD-картата, като имам усещането, че не местя всичко, или ако местя всичко от самото приложение подозирам че се пазят някакви (Setup-файлове) на USB-паметта в телефона, защото въпреки че измествам приложенията тази памет ми намалява.

1.Въпрос нормално ли е да ми свършва вградената памет, ако всичко го местя в SD-картата и от какво свършва тази памет по принцип?

2. Всичко е много хубаво когато слагам малки приложения, обаче има едни игрици в замунда дето като се смъква APK файла (който си слагам в SD-картата), има да кажем и Data файлове (Кеш-Меш или там каквото е) за тях се изисква да се сложат в USB- паметта, добре ама ако тази памет не е достатъчно какво правим?

И освен това ако да речем съм инсталирал някаква игра по този начин после мога ли да изтрия въпросните Data файлове или не мога (тоест те само за инсталация ли трябват или не)?

3. Забелязвам че кавото и да правя имам RAM памет заета минимум 442 MB и ми остават около 180 мб най-много, въпроса ми е ако сложа някаква голяма игра системата ще освободи ли някак си повече мбти или няма и ще забие, а и освен това тази работа със заетата RAM памет е много съмнителна, XP-то ми вървеше на 256 MB-та рам, че имаше и за програми и игри,а някакъв си "Android" иска 442 MB за добър ден, уау ???!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Скоро си взех въпросния телефон и това ми е първия телефон с андроид. Още като го взех той си беше с Jelly Bean 4.1.2 и не успях да видя разликата с Gingerbread, но това е друга тема. Въпроса ми е следния имам в телефона памет около има-няма 1 гб наречена "USB памет", отделно съм му сложил SD-карта. Когато си слагам приложения от Google Play, то ги тегли във "USB" (искам или не)  и после след като ги инсталирам мога да ги преместя в SD-картата, като имам усещането, че не местя всичко, или ако местя всичко от самото приложение подозирам че се пазят някакви (Setup-файлове) на USB-паметта в телефона, защото въпреки че измествам приложенията тази памет ми намалява.

1.Въпрос нормално ли е да ми свършва вградената памет, ако всичко го местя в SD-картата и от какво свършва тази памет по принцип?

2. Всичко е много хубаво когато слагам малки приложения, обаче има едни игрици в замунда дето като се смъква APK файла (който си слагам в SD-картата), има да кажем и Data файлове (Кеш-Меш или там каквото е) за тях се изисква да се сложат в USB- паметта, добре ама ако тази памет не е достатъчно какво правим?

И освен това ако да речем съм инсталирал някаква игра по този начин после мога ли да изтрия въпросните Data файлове или не мога (тоест те само за инсталация ли трябват или не)?

3. Забелязвам че кавото и да правя имам RAM памет заета минимум 442 MB и ми остават около 180 мб най-много, въпроса ми е ако сложа някаква голяма игра системата ще освободи ли някак си повече мбти или няма и ще забие, а и освен това тази работа със заетата RAM памет е много съмнителна, XP-то ми вървеше на 256 MB-та рам, че имаше и за програми и игри,а някакъв си "Android" иска 442 MB за добър ден, уау ???!?

първо има разлика с GB и JB ако не си забелязал.

второ не всички приложения могат да се местят във външната сд карта widget-ите немогат да се местят

трето за игрите data файловете ако не си ги изтеглил се теглят във папката data/obb най-обикновенно ако нямаш място в вътрешната ще се качат на сдто

нуждаеш се от един cyanogenmod http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2555021, който е хиляди пъти оптимизиран и ще ти вървят игрите много по-гладко и добре и повечко рам ще имаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Андроид по друг начин си разпределя рам-та, прочети тази тема http://www.androidbg.com/forum/topic37947-ram-pametta-i-polzvaneto-na-task-killer-za-android.html .Sent from my T33 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

looper

"първо има разлика с GB и JB ако не си забелязал."

-Видно е от поста ми че не съм "забелязал"

"второ не всички приложения могат да се местят във външната сд карта widget-ите немогат да се местят"

- Знам, вградените приложения не мога, аз питам за инсталираните от МЕН,

"трето за игрите data файловете ако не си ги изтеглил се теглят във папката data/obb най-обикновенно ако нямаш място в вътрешната ще се качат на сдто"

-Е хубаво де сега след като инсталирам играта да и трия ли нещата от obb/... или да не ги трия, мерси че ми каза каде се съхраняват ама пак не е ясно след като се инсталират пази ли се "setup" нещо си или не се пази, и ако имам много място на SD-картата и голяма "data"-папка на някоя игра дето искам да инсталирам каде да я сложа че да я прочете след като пусна app-файла, /много се радвам че "то ще я сложи на Sd- картата като я тегля ама ти ми кажи аз каде в Sd-картата да я сложа, "най-вероятно"?

"нуждаеш се от един cyanogenmod http://forum.xda-dev...d.php?t=2555021, който е хиляди пъти оптимизиран и ще ти вървят игрите много по-гладко и добре и повечко рам ще имаш"

- Мерси за идеята. Този мод, иска ли руут /който аз нямам и мисля да не слагам докато поне не ми свърши гаранцията/, ако не иска руут нещо прекратява ли ми гаранцията на тел-а и какво точно ще ми помогне, това ОС ли е версия на Андроид ли е програма ли е и не може ли да си ъпдейтна телефона през ъпдейт функцията която си е вградена, защо трябва аз да го "надхитрявам едва ли не с комп и т.н."?

П.С. Благодаря Ви за отговорите, ама нещо не ми отговарят на въпросите конкретно.

VipKokata

Благодаря за линка! И все пак остава въпроса ако след като затворя всички приложения и имам 440 мб заети (СААААМО ОТ ВГРАДЕНИ НЕЩА) и 180 свободни, и после да кажем сложа приложение което иска 250 MB, андроид ще бръкне ли за рамта на вградените програми или той затваря и отваря и ползва всички рам приложения в интервала 442-756 МB, и евентуално ще ми каже Sorri Not Enough RAM??

4. Въпрос SD-картата какъв клас трябва да бъде, в смисъл /предполагам телефона ми има някаква скорост на запис и четене, SD- картата с какъв минимален клас трябва да бъде над който да няма значение колко по голям клас слагам?/ Сега видях че ми е клас 2 което май не е много хубаво и се чудя какъв да и взема?

Редактирано от DESAN (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

looper"първо има разлика с GB и JB ако не си забелязал."-Видно е от поста ми че не съм "забелязал""второ не всички приложения могат да се местят във външната сд карта widget-ите немогат да се местят"- Знам, вградените приложения не мога, аз питам за инсталираните от МЕН,"трето за игрите data файловете ако не си ги изтеглил се теглят във папката data/obb най-обикновенно ако нямаш място в вътрешната ще се качат на сдто"-Е хубаво де сега след като инсталирам играта да и трия ли нещата от obb/... или да не ги трия, мерси че ми каза каде се съхраняват ама пак не е ясно след като се инсталират пази ли се "setup" нещо си или не се пази, и ако имам много място на SD-картата и голяма "data"-папка на някоя игра дето искам да инсталирам каде да я сложа че да я прочете след като пусна app-файла, /много се радвам че "то ще я сложи на Sd- картата като я тегля ама ти ми кажи аз каде в Sd-картата да я сложа, "най-вероятно"?"нуждаеш се от един cyanogenmod http://forum.xda-dev...d.php?t=2555021, който е хиляди пъти оптимизиран и ще ти вървят игрите много по-гладко и добре и повечко рам ще имаш"- Мерси за идеята. Този мод, иска ли руут /който аз нямам и мисля да не слагам докато поне не ми свърши гаранцията/, ако не иска руут нещо прекратява ли ми гаранцията на тел-а и какво точно ще ми помогне, това ОС ли е версия на Андроид ли е програма ли е и не може ли да си ъпдейтна телефона през ъпдейт функцията която си е вградена, защо трябва аз да го "надхитрявам едва ли не с комп и т.н."?П.С. Благодаря Ви за отговорите, ама нещо не ми отговарят на въпросите конкретно.VipKokataБлагодаря за линка! И все пак остава въпроса ако след като затворя всички приложения и имам 440 мб заети (СААААМО ОТ ВГРАДЕНИ НЕЩА) и 180 свободни, и после да кажем сложа приложение което иска 250 MB, андроид ще бръкне ли за рамта на вградените програми или той затваря и отваря и ползва всички рам приложения в интервала 442-756 МB, и евентуално ще ми каже Sorri Not Enough RAM??4. Въпрос SD-картата какъв клас трябва да бъде, в смисъл /предполагам телефона ми има някаква скорост на запис и четене, SD- картата с какъв минимален клас трябва да бъде над който да няма значение колко по голям клас слагам?/ Сега видях че ми е клас 2 което май не е много хубаво и се чудя какъв да и взема?

Когато дадено приложение/игра изисква повече рам андроид веднага освобождава рам :-) Имаш 440мб заети, за да може като отвориш някое приложение да не чакаш много, а то да се отвори веднага. Виж ми таблета какво прави с 2гб рам.http://store.picbg.net/pubpic/BF/4A/8e2c3f3cbdc6bf4a.pnghttp://store.picbg.net/pubpic/3C/3B/d29aef7bc35b3c3b.pngSent from my Foxsky T33 using Taptalk PROИнсталирай си приложението Greenify, за да хибернираш приложенията които не ползваш, доста е полезно приложението имаш повече свободна рам и върви малко по-гладко системата.Sent from my Foxsky T33 using Taptalk PRO Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

looper

"първо има разлика с GB и JB ако не си забелязал."

-Видно е от поста ми че не съм "забелязал"

"второ не всички приложения могат да се местят във външната сд карта widget-ите немогат да се местят"

- Знам, вградените приложения не мога, аз питам за инсталираните от МЕН,

"трето за игрите data файловете ако не си ги изтеглил се теглят във папката data/obb най-обикновенно ако нямаш място в вътрешната ще се качат на сдто"

-Е хубаво де сега след като инсталирам играта да и трия ли нещата от obb/... или да не ги трия, мерси че ми каза каде се съхраняват ама пак не е ясно след като се инсталират пази ли се "setup" нещо си или не се пази, и ако имам много място на SD-картата и голяма "data"-папка на някоя игра дето искам да инсталирам каде да я сложа че да я прочете след като пусна app-файла, /много се радвам че "то ще я сложи на Sd- картата като я тегля ама ти ми кажи аз каде в Sd-картата да я сложа, "най-вероятно"?

"нуждаеш се от един cyanogenmod http://forum.xda-dev...d.php?t=2555021, който е хиляди пъти оптимизиран и ще ти вървят игрите много по-гладко и добре и повечко рам ще имаш"

- Мерси за идеята. Този мод, иска ли руут /който аз нямам и мисля да не слагам докато поне не ми свърши гаранцията/, ако не иска руут нещо прекратява ли ми гаранцията на тел-а и какво точно ще ми помогне, това ОС ли е версия на Андроид ли е програма ли е и не може ли да си ъпдейтна телефона през ъпдейт функцията която си е вградена, защо трябва аз да го "надхитрявам едва ли не с комп и т.н."?

П.С. Благодаря Ви за отговорите, ама нещо не ми отговарят на въпросите конкретно.

VipKokata

Благодаря за линка! И все пак остава въпроса ако след като затворя всички приложения и имам 440 мб заети (СААААМО ОТ ВГРАДЕНИ НЕЩА) и 180 свободни, и после да кажем сложа приложение което иска 250 MB, андроид ще бръкне ли за рамта на вградените програми или той затваря и отваря и ползва всички рам приложения в интервала 442-756 МB, и евентуално ще ми каже Sorri Not Enough RAM??

4. Въпрос SD-картата какъв клас трябва да бъде, в смисъл /предполагам телефона ми има някаква скорост на запис и четене, SD- картата с какъв минимален клас трябва да бъде над който да няма значение колко по голям клас слагам?/ Сега видях че ми е клас 2 което май не е много хубаво и се чудя какъв да и взема?

Нищо неможах да ти разбера от писането организирай си нещата.

1.Ако ще играеш игрите какъв е смисъла да триеш data файловете

2.Дали ще ги инсталираш през Play google дали ти от сд картата се тая, които могат да се местят могат

3.Това, което ти предложих е Android 4.4 оптимизирана и много популярна гаранцията ще ти изтече ако го флашнеш така, че сам си преценявай какво да правиш, но има начин да си върнеш заводските настройки и андроида

4.За класа на сд картата купувай над 4 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми излиза фк. Когато пусна игра/браузър/тубата андроид веднага им освобождава рам. Пуснал съм само един тапталк и саундклауд и нищо друго, другите неща са стокови на андроид.Sent from my Foxsky T33 using Taptalk PRO

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами при мен аз отивам в таск мениджъра и му давам да затвори абсолютно всичко и реално в списъка с активни приложения нямам нищо и като погледна колко е заетата рам в този момент е 442 което е много странно и аз го тълкувам по 2 начина:

-или Андроид го ползва заради самия него си

-или имам някакви вградени приложения които не ми се показват като работят и те са някакви неподлежащи на затваряне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сега ще пробвам да ги сложа в SD-картата, нямаше папка obb направих пък да видим. Какво ще стане.

Не стана иска си дата файла да е във вградената памет която не е достатъчно :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де някой няма ли телефон с по-малко вградена памет и да знае как се инсталират големи работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де някой няма ли телефон с по-малко вградена памет и да знае как се инсталират големи работи?

Колко голямо приложение се опитваш да инсталираш ? Имаш ли свободно пространство в паметта на телефона, т.н. "малка" памет ? Местиш ли приложенията които инсталираш на SD картата ? и т.н. и т.н.

Всичко което инсталираш искаш не искаш ще си отива в тази малка памет, и ако нямаш пространство, то е нормално да не можеш да инсталираш приложения докато не я почистиш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният телефон има 4гб памет в характеристиките. Реално от тази памет достъпна е 1,1 gb. Това е още с първото му пускане и не може да се освободи повече. Когато слагам приложения естествено че ги местя но въпреки това части от тази памет се заемат да речем че ми е останала 600 мб свободно, Нещо повече като инсталирам нещо с компютър аз копирам големия кеш именно в тази памет защото иначе не го познава. И сега съм си намерил една игричка дето искам да я пробвам дали ще тръгне и тя има кеш 1 гб, аз реално имам по малко свободно.За капак на всичко има някой приложения които даже не подлежат на местене след като ги инсталирам, ( да не са големи- ама вкупом са фактор) Тука финта дето никой не го казва е как да накарам телефона да види "data" файловете ако ги сложа на SD - картата щото до момента вижда само ако са му във вградената памет.???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросният телефон има 4гб памет в характеристиките. Реално от тази памет достъпна е 1,1 gb. Това е още с първото му пускане и не може да се освободи повече. Когато слагам приложения естествено че ги местя но въпреки това части от тази памет се заемат да речем че ми е останала 600 мб свободно, Нещо повече като инсталирам нещо с компютър аз копирам големия кеш именно в тази памет защото иначе не го познава. И сега съм си намерил една игричка дето искам да я пробвам дали ще тръгне и тя има кеш 1 гб, аз реално имам по малко свободно.За капак на всичко има някой приложения които даже не подлежат на местене след като ги инсталирам, ( да не са големи- ама вкупом са фактор) Тука финта дето никой не го казва е как да накарам телефона да види "data" файловете ако ги сложа на SD - картата щото до момента вижда само ако са му във вградената памет.???

Приятел няма никакви финтове. Реших да пиша в темата ти, че те гледам от ден-дава си блъскаш главата . Начина е един, но според мен си се захванал с нещо дето не е за почване. Обаче всичко е въпрос на приоритети. Или взимаш телефон с повече памет или си готов да рискуваш, няма средно положение, щом толкова държиш да играеш игри. Въпреки, че мнението ми е, че телефона се ползва основно за комуникация, както и да е. Ще те насоча, но ще те предупредя, че всяко нещо си е на твоя отговорност и крие известни рискове, когато това се прави от неопитен човек като теб. Та варианти ти е да накараш външна SD карта с по-голяма обем да работи като вътрешна памет. В тоя случай ще си вземеш по-голяма такава и ще действаш. Сега, за да не пиша романи, защото не ти знам точно телефона, ама като цяло влизаш в Google и пишеш Convert External SD to Internal SD, като естествено търсиш описания за твоя модел телефон и ако съответно има някаква специфика. От маркета на андроид си спомням за едно приложение, като вариант, има и други решения, но сам ще потърсиш. Всички тези неща изискват телефона да е руутнат. И тук те предупреждавам, (защото виждам, че телефона е купен скоро, което предполага да е още в гаранция) ако се наложи да си ползваш гаранцията и в сервиза се установи, че телефона е руутван ще ти я откажат по всяка вероятност. Е сам си прецени какво е приоритетно за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма начин освен ако не го руутна. Ами добре принципно съм решил да го руутвам след изтичане на гаранцията му за да му инстална cyangenmod , а до тогава ще се надявам на ъпдейти от производителя. Благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да няма начин, за да направиш това, което описах трябва руут права. За Cyanogenmod виж, но има вариант да се инсталира направо и без преди това телефона да е руутван. Естествено след инсталацията вече ще имаш руут права. Просто когато решиш прочети добре инструкциите. Аз лично съм с такъв мод от известно време и смея да твърдя, че лично при мен си заслужава, подобрение е. Няма да изброявам защо, за да не се отклоняваме от темата, но този мод специално е на сравнително високо ниво и работи ефективно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.