Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
ovdesko

Не се добавя сигнатура при използване на бутона Send to -> Mail recipient

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем. При използването на бутона mail recipient в windows explorer, за по-лесно прикачане на файл, имейла който се създава с прикачения файл е "plain text", а не "html". Поради тази причина сигнатурата не се прикача автоматично към имейла. Намерих едно решение на този проблем, което можете да видите тук

След това обаче с въпросната нова опция, не мога да прикача повече от един файл наведнъж от експлорера. Примерно хващам 5 документа --> дясното копче ---> send to ---> "My outlook". Излиза ми следната грешка: 

Публикувано изображение

Някой има ли някаква идея, как да се справя с този проблем?

Решения от рода "Натисни 10 копчета преди да изпратиш имейла" не ми трябват. Целта е ефективност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следния проблем. При използването на бутона mail recipient в windows explorer, за по-лесно прикачане на файл, имейла който се създава с прикачения файл е "plain text", а не "html". Поради тази причина сигнатурата не се прикача автоматично към имейла. Намерих едно решение на този проблем, което можете да видите тук

След това обаче с въпросната нова опция, не мога да прикача повече от един файл наведнъж от експлорера. Примерно хващам 5 документа --> дясното копче ---> send to ---> "My outlook". Излиза ми следната грешка: 

Публикувано изображение

Някой има ли някаква идея, как да се справя с този проблем?

Решения от рода "Натисни 10 копчета преди да изпратиш имейла" не ми трябват. Целта е ефективност.

Пробвайте следното:

отваряте ново писмо, пишете, отваряте експлорер, избирате файловете и drag-and-drop в писмото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Tools - Options- Mail format какво е зададено ? Plain text или HTML ?

HTML е. При създаване на имейл всичко е наред. Въпроса е защо през въпросния mail recipient се сбозва историята... Изглежда ми като недомислица на някой в майкрософт

Пробвайте следното:

отваряте ново писмо, пишете, отваряте експлорер, избирате файловете и drag-and-drop в писмото

Така е ясно, че става, но въпроса е да се избегнат тези влаченета, натискане на няколко бутона и т.н. Искам да е автоматизирано. Маркирам 5 файла --> send to mail recipient и да е необходимо само да си попълня само основните данни: До кого да е имейла, предмет и текст.

Това ми е идеята. Иначе такива начини има :)

edit outlook 2007 ползвам, но и при 2010 е така :)

Редактирано от ovdesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HTML е. При създаване на имейл всичко е наред. Въпроса е защо през въпросния mail recipient се сбозва историята... Изглежда ми като недомислица на някой в майкрософт

Така е ясно, че става, но въпроса е да се избегнат тези влаченета, натискане на няколко бутона и т.н. Искам да е автоматизирано. Маркирам 5 файла --> send to mail recipient и да е необходимо само да си попълня само основните данни: До кого да е имейла, предмет и текст.

Това ми е идеята. Иначе такива начини има :)

edit outlook 2007 ползвам, но и при 2010 е така :)

При мен има "Send to mail recipient: и работи без проблемно с много файлове, погледнете дали и вие нямате нещо такова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен има "Send to mail recipient: и работи без проблемно с много файлове, погледнете дали и вие нямате нещо такова

И писмото е форматиране в HTML ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И писмото е форматиране в HTML ?

Сега се загледах че е plain text :). Но мен лично не ме мързи да си кликна и да го направя html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега се загледах че е plain text :). Но мен лично не ме мързи да си кликна и да го направя html

И мен реално не ме мързи, но въпроса е принципен, а и проблема се отнася до една служителка в държавна работа, която е "свикнала така" и "иска така"! :)

Редактирано от ovdesko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от aztam
      Здравейте!
      При ъпгрейд от Win7 (64) към Win 10(64) се оказа че офис пакетът е 32 битов Office 2010 и го замених с 64 Office 2016. Мейлите се запазиха, но изчезнаха контактите в Address book. Има ли някакъв начин да ги възстановя
    • от extreminator
      Здравейте.
      Вчера си купих нетбук Acer с Windows 8.1
      Нямах акаунт, нито мейл в Microsoft, затова в процеса на финализиране (първо включване) си направих мейл и акаунт. Вписах се и всичко изглеждаше ОК, докато не отворих Metro, и като цъкнах на мейла ми даде опция да добавя акаунт, който вече беше добавен и потвърден при финализирането. Тръгнах да си добавям наново акаунта и ми изписа, че този акаунт вече е добавен. В същото време програмата НЕ МИ ДАВА достъп до пощата. Всеки път, като се опитам да отворя мейла ми дава опциите за добавяне на акаунт и нищо друго. Акаунта ми е домейн @hotmail.com ако има някакво значение.

HELP

Какви са опциите да ресетна мейла, акаунта на мейла или да го накарам да заработи по някакъв начин?

Благодаря предварително
    • от Stalik
      Здравейте. Онзи ден инсталирах MS Office 2013 Standard, който е оригинален, но закупен с отстъпка и съответно - без право на безплатна техническа поддръжка. Вчера всички програми от пакета работеха нормално, докато при едно от стартиранията на Outlook изведнъж програмата започна да показва грешка секунди след зареждане. Прикачвам скрийншот на грешката.

Опитах да изключа кабела на Интернета, с идеята, че всички акаунти, които са настроени, са IMAP и може да има проблем със синхронизирането на сървъра. Не помогна.

Преинсталирах целия пакет. И това не помогна.

Инсталирал съм всички обновления от Windows Update. Не помогна.

Опитах с някои базисни инструкции от support.microsoft.com, а именно - изтеглих и анализирах с OffCAT 1.2. С него мога да ползвам само scan offline функцията, тъй като Outlook крашва много бързо след старта. Действително засече някои проблеми, но никой не ми изглежда релевантен. Принципно не се оправи нищо от отстраняването на някои от тях. Прикачвам архив с XML файл с резултатите от сканирането, след като съм оправил някои грешки от по-ранно сканиране. Няма подобрение.

Положението е сериозно изнервящо, защото ползвам активно минимум три мейл акаунта с работни цели и губя ценно работно време в решаване на някакъв глупав проблем. Ще съм много благодарен на съвети или друга помощ.

Предварително благодаря!

P.S.: Така става, като си купувате софтуер... 

OffCAT_Results.offline 3.201410081558077245.data.zip
    • от inwader
      В Гугъл има много линкове за настройка на Outlook и който и да отворя, стигам до някъде и забивам. Всички са различни и не ми вършат работа 
      .
    • от ovdesko
      Здравейте, ето и проблема. Получавам контакт, в който всичко което е написано на кирилица ми бива изписано на "маймуница". С windows 7 съм. Регионалните ми настройки са зададени на България.

http://prikachi.com/images.php?images/157/6710157P.jpg

В Tools-> Options-> Mail format-> International options настройките са следните: 

Възможно ли е проблема да е в човека който изпраща имейла?
      Какво според вас би могло да не е наред, за да се появи този проблем?

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.