Премини към съдържанието
Yaskata

Какъв формат субтитри са необходими за телевизора ми ?

Препоръчан отговор

Телевизора ми е Panasonic Tx-l32et5ew, когато сложа флашка с филм и файла със субтитрите на флашката, телевизора ми не разпознава субтитрите. Предполагам, че формата на субтитрите трябва да е различен от txt. Какъв трябва да е формата или къде мога да намеря информация за това?Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В най-разпространените - .str и .sub.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста голяма част от телевизорите не четат субтитри,затова си ги вграждам с Format factory.http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1397

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И си правиш името на файла на филма и субтитрите да е едно и също! Иначе пак няма да тръгнат!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И си правиш името на файла на филма и субтитрите да е едно и също! Иначе пак няма да тръгнат!

И това съм правил,не винаги се получава.Сменял съм и кодирането,пак не става.Вграждането отнема около 20-30 мин,но е най-сигурно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В най-разпространените - .str и .sub.

Ако и така не става,опитай да ги прекодираш !

Отваряш файла с Notepad и след това отгоре натискаш Файл---Запиши като----и променяш долу от ANSI в Unicode ! Натискаш Запиши и пробваш на телевизора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това съм правил,не винаги се получава.Сменял съм и кодирането,пак не става.Вграждането отнема около 20-30 мин,но е най-сигурно.

Няма никаква разумна логика веднъж да се получава-друг път не,но не споря! Това с флашка да гледам филм ми е несериозно.

Иначе за вграждането е така само където веднъж вградени не може да им правиш никаква корекция-тогава са си като част от картината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора ми е Panasonic Tx-l32et5ew, когато сложа флашка с филм и файла със субтитрите на флашката, телевизора ми не разпознава субтитрите. Предполагам, че формата на субтитрите трябва да е различен от txt. Какъв трябва да е формата или къде мога да намеря информация за това?Благодаря предварително!

А какъв тип са филмите, на които не тръгват субтитрите ?

Да не би да са .mkv ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв тип са филмите, на които не тръгват субтитрите ?

Да не би да са .mkv ?

И .mkv да са, какво от това? Наличието на отделен файл със субтитри е доминантен. Снощи гледах филм (разбирай .mkv) през флашка и нямаше никакъв проблем със субтитрите си, не съм и очаквал.

... и променяш долу от ANSI в Unicode ! Натискаш Запиши и пробваш на телевизора.

Точно на ANSI би следвало да му вървят (те са такива по подразбиране) или на UTF-8, но има риск да не му тръгнат на Unicode. Снощи си играх да правя проби в чест на един съсед и установих посоченото. На Unicode не ми ги прочете и външен плеър, докато на ANSI и UTF-8 си тръгнаха отраз. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,това вече зависи от ТВ-то.

На един служебен "Шарп",вървят само в Unicode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Unicode не ми ги прочете и външен плеър, докато на ANSI и UTF-8 си тръгнаха отраз.

Unicode е кодова таблица, UTF е начин за кодиране/трансформиране на двоична информация, така че всеки символ представен в двоичен код се представя чрез използване на Unicode набора от символи. Често нарицателните UTF и Unicode се използват като синоними.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Unicode е кодова таблица, UTF е начин за кодиране/трансформиране на двоична информация, така че всеки символ представен в двоичен код се представя чрез използване на Unicode набора от символи. Често нарицателните UTF и Unicode се използват като синоними.

Точно това щях да кажа и аз, вероятно си програмис като мене :D , въпроса е че не ми се правеха множество тестове, защото нямам нервите и времето, но явно ще се наложи да пия един валидол :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като искате да гледате филми си вземете двд  или гледайте филми само с БГ аудио :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Текстови файл със субтитри на DivXФормат на субтитрите - MicroDVD, SubRip, TMPlayer● DivX видео файлът и текстовият файл със субтитрите се намират в същата папка, като имената на файловетеса еднакви, но с различни разширения.● Ако има повече от един текстови файл със субтитри в същата папка, те се показват в следната приоритетнапоследователност: „.srt”, „.sub”, „.txt”.● За потвърждаване или смяна на текущото състояние на субтитрите по време на възпроизвеждане на DivXсъдържание, натиснете бутона OPTION, за да се покаже менюто с опции.● В зависимост от методите, използвани за създаване на файла, или състоянието на записа, е възможно да сепоказват само части от субтитрите или да не се показват никакви субтитри.Забележка● В зависимост от организирането на SD картата, USB флаш паметта или мултимедийния сървър е възможнофайловете и папките да не бъдат показани в зададения от вас ред.● В зависимост от начина, по който създавате файловете, както и от структурата на папките, е възможнофайловете и папките да не се показват.● Когато има много файлове и/или папки, може да отнеме известно време за приключване на операцията или евъзможно някои файлове да не могат да се покажат или възпроизведат

Упътване .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.