Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
inwader

Има ли начин да се свалят на компютъра контактите от телефона за съхранение

Препоръчан отговор

Има ли начин да се свалят на компютъра контактите от телефона за съхранение за по-добра сигурнос при евентуално изгубване или открадване на апарата заедно със СИМ картата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен да си ги запишеш в някой текстов файл, друго не се сещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-общо казано, да. Ако е Nokia може да я вържеш през Nokia Suite и тя ти дърпа контактите на компютъра. Ако си с Android телефон контактите ти се пазят в google акаунта ти. Ако си с Lumia ти се пазят в Microsoft акаунта.  С други телефони не знам как са нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, разбира се, но най-лесно е с програмка за тази цел. В комплекта към телефона ти трябва да има кабел и диск с драйвери, програми и пр. За пример ти давам телефоните на Sony - за старите модели се ползваше My Phone Explorer (ако не се лъжа), а за новите - PC Companion :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв телефон с каква операционна система става въпрос?

Ако например се отнася до Android, то както всичко друго, базирано на Линукс, контактите се съхраняват в прост db файл, който се намира в /data, и може да се свали на компютър и да се разглежда с подходящ софтуер за четене на sqlite бази данни. Повече инфо има тук.

Редактирано от programings (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ти е марката на телефона? Мисля че има модели при които може да направиш Export Data.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм, Симбиян...

Опитай следното:

1. Отвори телефонната книга.

2. Избери всички контакти (mark all) от менюто с опциите.

3. Избери Copy -> To memory card.

4. Свържи телефона към компютъра (ако разпознава картата, иначе с външен четец), и отиди в OthersContacts. Там трябва да видиш vcf файлове с контактите.

5. Копирай всички файлове в някоя директория, и я премести на удобно място, примерно C:.

6. cmd -> cd C:името на директорията ти -> copy *.vcf list.vcf за да ги направим в един файл.

Готово. Сега този файл (list.vcf) може да си го четеш с подходящ софтуер, или пък да си го интегрираш в Google акаунта в Gmail.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Ще си поиграя довечера на компюютъра и утре ще ви кажа какво се е получило ! :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цел аз ползвам MOBILedit! Справя се добре !

С нея успях да прехвърля контактите от старр телефон (Nokia E65) на новият телефон (Samsung Galaxy Young)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.