Премини към съдържанието
diki96

Замяна на диод

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам един повреден диод (IN 5404) Въпроса ми  е може ли да се замени със диод IN 5408 ? Благодаря ви предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравейте ! Имам един повреден диод (IN 5404) Въпроса ми  е може ли да се замени със диод IN 5408 ? Благодаря ви предварително !

Да! Може и е още по- добре понеже  1N5408 е на много по-високо напрежение - около 1000 волта без да гледам техническите му характеристики. Амперите са същите, корпусът и на двата е еднакъв.  Всеки от тази серия, по голям по номер от 1N5404 може да го замени. Ето ви кратка справка за по нагледно обяснение:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Може и е още по добре понеже  1N5408 е на много по-високо напрежение - около 1000 волта без да гледам техническите му характеристики. амперите са същите, корпусът и на двата е еднакъв.  Всеки от тази серия, по голям от 1N5404 може да го замени. Ето ви кратка справка за по нагледно обяснение:

Благодаря ти ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря ти ! :)

Няма проблем. Винаги можете да питате за инфо от такъв характер без значение за какви елементи става въпрос. Лек ден и успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.