Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Това с rufus  програмата е пробвано и НЕ става. Лаптопа продължава да не тръгва да инсталира . 

Ако windows-a е записан на usb flash трябва да се зададе с F12 за first boot usb flash паметта и след това вече няма как да не тръгне освен ако флашката не става за нищо :) затова е хубаво да се тества на друг компютър дали изобщо boot-va аз инсталирах доста такива лаптопи и гарантирам, че става, но само за Windows 8 64 bit и Windows 8.1 64 bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и с ф12 и без него ако не  е windows 8.1 не тръгва инсталацията. Флашката тръгва на всички други лаптопи без този. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

и с ф12 и без него ако не  е windows 8.1 не тръгва инсталацията. Флашката тръгва на всички други лаптопи без този. 

Така, аз може ли да попитам, без това се изредихме форума.

имате си инсталиран win 8.1 - последно нали ?

пробвайте да инсталирате на флашка Windows PE и дали ще успеете да я подкарате

ако я подкарате ми е интересно да видя резултатите от diskpart - list disk. 

През windows PE и чрез diskpart е възможно да се конвертира gpt във mbr.

Идеята е, че при създаване на gpt дяла се създава и един Windows Recovery Environment скрит дял, който може да съдържа и добавки, които да ти пречат за windows 7. Ако ти се занимава, може би ако този дял бъде изтрит, може и да се стигне до инстал на уин 7

Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, хрумна ми една идея, която може да ти свърши работа, дори и за Windows 7. Бях я писал на друг пост и сега се сетих, че може и да се получи. Препоръчвам ти да пробваш!

1-во: SATA-та да си е на AHCI mode

2-ро: Дърпаш си Windows 7 Ultimate (x86, ако имаш по-малко от 4ГБ РАМ или х64 ако си с 4 или по-вече). При избора на релейз гледаш да е MSDN. Тоест най-сигурно пишеш в търсачката на замунда Windows 7 MSDN и те ще излезнат.

3-то: Маунтваш iso файла с  DAEMON Tools и копираш всички файлове на флашка.

4-то: Дърпаш си Hiren Boot disk 13.2 или по-висок и го записваш на CD... (Може да тестваш и на флашка с rufus...)

5-то: Зареждаш mini XP през Hiren Boot disk-a... Избираш някой от Partition tools-ите, които има в мини XP-то, зареждаш го и правиш само един Partition с размер 5GB. Всички останали ги триеш!

6-то: Копираш данните от флашката (т.3) на харда така както са.(на новия 5ГБ-тов Partition)

7-мо: Рестартираш и отново зареждаш Hiren Boot disk, само че вместо мини XP този път трябва да избереш Boot Vista/Windows 7 (BootMGR) from Hard Drive

8-мо: Инсталираш, като не триеш дяла на който си копирал инсталацията на Windows-a. 

NB!: Когато те попита дали да създаде системен дял на системата му дай ДА.

Така напрактика ще boot-не инсталацията от харда. Само да запали Hiren Boot disk-a и съм 90% сигурен, че ще стане...

Редактирано от Петър Василев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, хрумна ми една идея, която може да ти свърши работа, дори и за Windows 7. Бях я писал на друг пост и сега се сетих, че може и да се получи. Препоръчвам ти да пробваш!

2-ро: Дърпаш си Windows 7 Ultimate (x86, ако имаш по-малко от 4ГБ РАМ или х64 ако си с 4 или по-вече). При избора на релейз гледаш да е MSDN. Тоест най-сигурно пишеш в търсачката на замунда Windows 7 MSDN и те ще излезнат.

Защо да го тегли от Замунда, като може да си свали съвсем легално оригиналното ISO.

Windows 7 Home Premium 32Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-58996.isoWindows 7 Home Premium 64Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-58997.iso

Windows 7 Professional 32Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59183.isoWindows 7 Professional 64Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59186.iso

Windows 7 Ultimate 32Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59463.isoWindows 7 Ultimate 64Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59465.iso

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да го тегли от Замунда, като може да си свали съвсем легално оригиналното ISO.

Windows 7 Home Premium 32Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-58996.isoWindows 7 Home Premium 64Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-58997.iso

Windows 7 Professional 32Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59183.isoWindows 7 Professional 64Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59186.iso

Windows 7 Ultimate 32Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59463.isoWindows 7 Ultimate 64Bit: http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59465.iso

Идеята ми е да си дръпне читав релейз на windows-а - без значение от къде. Може да се използват и твоите линкове, щом казваш, че са ок. Може и да използва някакви други, няма значение... Аз лично ползвам тези от замунда, но си признавам, че твойте линкове са нещо ново за мен... :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв бутващ диск не тръгва на Тази тошиба освен 8.1 , нито hiren ,  нито друго линукс чудо. Просто дава грешка и до там. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв бутващ диск не тръгва на Тази тошиба освен 8.1 , нито hiren ,  нито друго линукс чудо. Просто дава грешка и до там. 

Вариант 2 за инсталация през харда:

1. Изваждаш физически харда от лаптопа и го закачаш на друга машина, като втори диск - най-добре може да стане ако имаш такъв BOX за да може да го ползваш като външен USB диск.

2. Създаваш един Partition Z: с размер 5GB и копираш файловете от .iso-то. Всички останали Partition-и ги триеш. (Както говорихме в предишния пост).

3. Инсталираш си EasyBCD и отиваш на "Add New Entry" таб.

4. Натискаш WinPE и си го кръщаваш "Windows 7 Installation". !!На третия бокс в прозорчето пишеш "Z:SourcesBoot.wim"

5. Връщаш си обратно харда и вече трябва да се получи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесния начин е НЕ СИ КУПУВАШ TOSHIBA и всичко е ОК :)

Без да се заяждам , ама такива изказвания трябва да се трият според мен .

Тук хората мислят и си помагат , пък идва някакъв потребител и казва ( че и с главни букви )  : НЕ СИ КУПУВАШ TOSHIBA ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам , ама такива изказвания трябва да се трият според мен .

Тук хората мислят и си помагат , пък идва някакъв потребител и казва ( че и с главни букви )  : НЕ СИ КУПУВАШ TOSHIBA ....

Всеки има право на мнение. Пък и ако и ти си беше поиграл малко с тези тошиби и ти щеше да пишеш с главни букви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 2 за инсталация през харда:

1. Изваждаш физически харда от лаптопа и го закачаш на друга машина, като втори диск - най-добре може да стане ако имаш такъв BOX за да може да го ползваш като външен USB диск.

2. Създаваш един Partition Z: с размер 5GB и копираш файловете от .iso-то. Всички останали Partition-и ги триеш. (Както говорихме в предишния пост).

3. Инсталираш си EasyBCD и отиваш на "Add New Entry" таб.

4. Натискаш WinPE и си го кръщаваш "Windows 7 Installation". !!На третия бокс в прозорчето пишеш "Z:SourcesBoot.wim"

5. Връщаш си обратно харда и вече трябва да се получи...

и тфа не става .... пише чек медиа както винаги и после казва но боот дивайс ...

Редактирано от chrno (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и тфа не става .... пише чек медиа както винаги и после казва но боот дивайс ...

Не може да не става... Трябва да ти зареди боотващо меню поне... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет и от мен. Вчера ми донесоха такъв лаптоп (С55-А-1RV) да му инсталирам ОС. Пробвах първо да boot-на HirensBoot(използвах доста версий) от диск не стана ,след това пробвах да направя същото само че от флаш ,също не стана. След това се опитах да кача Win7 ,отново никакъв успех. BIOS-а няма опцията boot mode ,не се появява след като забраня BIOS Security. Изчетох купища теми в различни форуми днес и не успях да разреша проблема. Въпросът ми е ,тъй като лаптопа е купен тази седмица и е чисто нов да го дам ли за връщане или някой може да предложи някакво реално решение на проблема което досега никъде не намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет и от мен. Вчера ми донесоха такъв лаптоп (С55-А-1RV) да му инсталирам ОС. Пробвах първо да boot-на HirensBoot(използвах доста версий) от диск не стана ,след това пробвах да направя същото само че от флаш ,също не стана. След това се опитах да кача Win7 ,отново никакъв успех. BIOS-а няма опцията boot mode ,не се появява след като забраня BIOS Security. Изчетох купища теми в различни форуми днес и не успях да разреша проблема. Въпросът ми е ,тъй като лаптопа е купен тази седмица и е чисто нов да го дам ли за връщане или някой може да предложи някакво реално решение на проблема което досега никъде не намерих.

Просто му инсталирай един windows 8.1 и не се мъчи. Почти същият е като 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто му инсталирай един windows 8.1 и не се мъчи. Почти същият е като 7.

Не иска да boot-не и Windows 8.1 нито от флаш нито от CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариант в БИОС-а да няма boot меню. Поразрови се по-внимателно. Избери Legacy first, а не UEFI и посочи кое устройство да е първо. Ако лаптопа е от мобилен доставчик. Първо ще трябва да изтриеш тотално диска, защото често правят защити/недостъпност/ на началните сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариант в БИОС-а да няма boot меню. Поразрови се по-внимателно. Избери Legacy first, а не UEFI и посочи кое устройство да е първо. Ако лаптопа е от мобилен доставчик. Първо ще трябва да изтриеш тотално диска, защото често правят защити/недостъпност/ на началните сектори.

И аз мислех че няма такъв вариант но ако видиш по напред в тази тема колегите обясняват как точно този модел (С55-А-1RV) на тошиба има орязан BIOS.Повярвай ми , и аз съм се сблъсквал с доста тежки случай но такова нещо не бях виждал.Няма Boot menu ,в неорязаната версия на BIOS-a ако забраниш Boot security ,boot menu  се появява но в моя случай не става.

Редактирано от Mr.Spaceman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мислех че няма такъв вариант но ако видиш по напред в тази тема колегите обясняват как точно този модел (С55-А-1RV) на тошиба има орязан BIOS.Повярвай ми , и аз съм се сблъсквал с доста тежки случай но такова нещо не бях виждал.Няма Boot menu ,в неорязаната версия на BIOS-a ако забраниш Boot security ,boot menu  се появява но в моя случай не става.

Тогава към търговеца и той да се оправя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава към търговеца и той да се оправя...

Че какво може да направи търговец ? Нали си купуваш компа без windows ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нещо, за което се сетих снощи. С Hiren`s пускаи Acronis disk director и разгледай партишъните. Вероятно са GPT, а не MBR. Задай конвертиране от GPT в MBR. Всички дялове/ако са няколко/ ще станал logical. Изтрий дяла C: и го създай наново, като му зададеш да е primary. След това вече трябва да може да инсталираш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно нещо, за което се сетих снощи. С Hiren`s пускаи Acronis disk director и разгледай партишъните. Вероятно са GPT, а не MBR. Задай конвертиране от GPT в MBR. Всички дялове/ако са няколко/ ще станал logical. Изтрий дяла C: и го създай наново, като му зададеш да е primary. След това вече трябва да може да инсталираш...

Не мога да разбера защо никой не разбра че  Hiren или Ubunto или каквото и да е друго чудо не тръгва на тези машини . Хора няма смисъл от никакви трикове . Единствено като се сложи диск или флашка на windows 8.1 се случва нещо различно от надписа check media i media fail. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Наскоро ми попадна toshiba satellite C50-A-1JT,пробвах всички изброени методи,но само единствено се инсталира windows 8.1 x64.След като изчетох по много форуми мнения,направих следното: изтеглих от официалния сайт последната биос версията,флашна се биоса и всичко се оправи.Уиндоус 7 х64 тръгна без проблем от инсталационен диск.В настройките се появи UEFI Boot и CSM Boot,зададох му CSM Boot и всичко си тръгна.Иначе като се обадих в сервиза ми казаха да го изпатя и те щяли да го оправят биоса,имало някакъв проблем с него.

Редактирано от pivoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Наскоро ми попадна toshiba satellite C50-A-1JT,пробвах всички изброени методи,но само единствено се инсталира windows 8.1 x64.След като изчетох по много форуми мнения,направих следното: изтеглих от официалния сайт последната биос версията,флашна се биоса и всичко се оправи.Уиндоус 7 х64 тръгна без проблем от инсталационен диск.В настройките се появи UEFI Boot и CSM Boot,зададох му CSM Boot и всичко си тръгна.Иначе като се обадих в сервиза ми казаха да го изпатя и те щяли да го оправят биоса,имало някакъв проблем с него.

Можеш ли да дадеш линк към сайта от който си го изтеглил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази серия на Toshiba идва със заключен BIOS само за 8 и 8.1. Ако има нов BIOS, то той оправя този проблем като добавя опция CSM. От Toshiba бяха съобщили, че ще има такава серия, но явно са решили да пуснат нова версия на BIOS, с която добавят опция за инсталация и зареждане на ОС без UEFI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
    • от georchev
      Здравейте! На скоро си преинсталирах Linux-a и сега не мога да си вляза в акаунтите в Gmail ! Сигурен съм в паролите,защото през страницата на google няма проблем! Какво може да е това чудо? Проблема е от една седмица,тогава го преинсталирах. Помагайте!  Благодаря 
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
    • от peekmemf
      Здравейте, днес си купих нов лаптоп HP Omen 15. Инсталирах му Windows 10, но когато цъкна долу на иконката за wifi не излизат никакви мрежи. Единственото, което излиза е това от снимката. Някакви идеи как да го оправя? Благодаря предварително! 

• Дарение

• Добави ново...