Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Избрал сам си тези части и исках да знам дали това което сам избрал си върви и дали е добре всичко.  :whist: 

Това ще ми е първата не Готова конфигурация  :shock11: 

post-346933-0-96274800-1392301046_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само сменяш захранването с това например FSP Raider 550W SILVER, това в K350 не е особено качествено. За кутия N300, ако не ти стигат парите на първо време може да вземеш една плочка РАМ, процесора може да смениш с 4440, спрямо 4570 няма да усетиш никаква разлика 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда задължително смени захранването както те посъветваха. Но вместо да режеш процесора се откажи от записвачката. Ще си инсталираш Windows от флашка или просто си ползвай старата записвачка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда задължително смени захранването както те посъветваха. Но вместо да режеш процесора се откажи от записвачката. Ще си инсталираш Windows от флашка или просто си ползвай старата записвачка.

Аз имам и стар хард диск но не сам сигурен дали ще мога да го използвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж кабела какъв е. Ако е такъв ще можеш да го ползваш стига да не е малък по обем. ( ако това ти е проблем )

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж кабела какъв е. Ако е такъв ще можеш да го ползваш стига да не е малък по обем. ( ако това ти е проблем )

За жалост не е като този в линка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA64 може да ти даде инфо за частите (изключение е захранването). Ако и старата записвачка не е сата също е неизползваема.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мхм и стара та записвачка я видях и тя е неизползваема  :ohmy: 

Само сменяш захранването с това например FSP Raider 550W SILVER, това в K350 не е особено качествено. За кутия N300, ако не ти стигат парите на първо време може да вземеш една плочка РАМ, процесора може да смениш с 4440, спрямо 4570 няма да усетиш никаква разлика 

Сигурен ли си че ще е достатачно за GTXът Захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването което ти си избрал е 400W та не гледай етикета.  ;) Ето това е в кутията - http://i.imgur.com/RpVx4.jpg

А препоръчаното е това - http://i1225.photobucket.com/albums/ee395/techdyanmic/FSP%20Raider%20550/Silver%202013/2_zpsd6dcb286.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само с уточнението, че не е Silver, а Bronze - PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешка си - http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=380

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването което ти си избрал е 400W та не гледай етикета.  ;) Ето това е в кутията - http://i.imgur.com/RpVx4.jpg

Значи да зимам захранванването което ми предложиха и кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това което ти предложи Нико_ е отлично и е налично и в Скай щом от там ще пазаруваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само с уточнението, че не е Silver, а Bronze - PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Захранването е със Silver сертификат: http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=380, не гледай кво пише в Никем! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е със Silver сертификат: http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=1&PSN=380, не гледай кво пише в Никем! 

Дано да е така - но на кутията на захранването в никем се вижда, че пише 80 Bronze. Иначе на същото мисля в sky го виждах на кутията си пише 80 Silver, т.е. има 2 вида и никемското май си е Bronze.

Редактирано от cool_cool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да поръвам тази конфигурация,А сигурно ли е че ще може да се инстални уиндоус 7 без записвачката

Също така бих искал да питам някои които е пазарувал от скаи да ми каже да ли са коректни там да ми дадат просто едно мнение за тях.

post-346933-0-07784200-1392310491_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер е конфигурацията. За инсталацията на ОС, погледни това. Лично аз проблеми със sky съм нямал. Коректни са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да е така - но на кутията на захранването в никем се вижда, че пише 80 Bronze. Иначе на същото мисля в sky го виждах на кутията си пише 80 Silver, т.е. има 2 вида и никемското май си е Bronze.

Силвър е навсякъде. Даже им писах за това, "Благодарим ви, ще бъде коригирано..." и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато излезе това захранване, четох ревютата му, но от тогава не съм го правил. Та тогава то си бе с бронзов сертификат. Обаче в тестовете се оказа, че дори се доближава до златото. Вероятно заради това отново са сертифицирали захранването, но тоя път като Silver.Причината да се доближи до златото е тая, че е на същата платформа както  FSP Aurum,  което е с Gold  сертификат.  А защо е променен сертификата от бронз на сребро...вероятно заради маркетингови игрички. Но нищо друго не е променяно. Така че все едно дали се говори за бронз или сребро. Захаранването достига до 89 % ефективност при нормални натоварвания, което е почти злато и беше най-доброто сред захранванията с бронзов сертификат. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е перфектно за цената си,но не е важно колко процента покрива,а и качеството на вложените елементи;при Райдъра не са на ниво,но за толкова пари-толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но малко хора биха дали примерно 150 или 200 лева за по-качествено захранване без особени забележки. За да ги дадат, трябва да се откажат от нещо или да го заменят с нещо по-слабо, което при ограничен бюджет би влошило резултата. Обаче мисля, че хората с опит никога не правят тая грешка и те залагат на качествено захранване, та било то на хартия и с ниска мощност. Сега се сетих, как прогресира мнението ми за захранванията. Първо бях с някакво си 350 ватово, безименно. После разбрах, че ако искам по-сериозен хардуер, трябва и по-сериозно захранване. Излъгаха ме в един магазин да взема едно 400 ватово, пак безименно. Следващата стъпка бе да разбера, че качеството на захранването може да се измери и с неговото тегло. Насочих се към тежко захранване. Но това се оказа недостатъчно, защото това захранване макар и тежко, бе бюджетен модел, а това означава и компромис с качеството на компонентите. И така стигнах до сегашното положение, да дам пари за реномирано захранване и да не икономисвам повече. Една от причините бе, че по-посредственото ми захранване, макар и с добро реноме навремето, почна да се задъхва и с него клокът се оказа в един момент невъзможен, появяваха се и черни екрани. Въпреки че смятайки консумацията, тия негови 450 вата би трябвало да са достатъчни, Достатъчни, но докато е ново. RAIDER  е добро захранване при тестовете, но когато аз купувах сегашния си Seasonic, не посмях да купя RAIDER, макар и това да се въртеше в главата ми. Просто има неща, които никога не бих купил за себе си. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е перфектно за цената си,но не е важно колко процента покрива,а и качеството на вложените елементи;при Райдъра не са на ниво,но за толкова пари-толкова.

Ще си позволя да цитирам мнение на небезизвестния Денислав Славчев aka Ac/Dc -

Здравейте.
Извинявам се за късния отговор, но бях в отпуск и от вчера съм на работа. Ще се опитам кратко и ясно да ви отговоря на поставените въпроси.
1. Най-голям ефект при гейминга има видеокартата, така, че този компонент винаги трябва да бъде приоритетен при  сглобяване на такава машина. Останалите компоненти, като CPU и RAM при определени ситуации имат практически нищожно значение. Например разликата между I5-4670  и i7-4770 e практически незабележима, тъй като игрите не могат да се възползват пълноценно от повече от 4 CPU ядра. Именно поради тази причина, когато се сглобява машина., която основно ще се ползва за 3D игри, е безсмислено да се дават пари за по-скъпия 4770, тъй като ползата от тази гимнастика е практически никаква, но пък за сметка на това са дадени едни пари, които биха имали несъизмерим ефект, ако се инвестират в по-мощна графична карта. Съвсем по друг начин седи  въпроса, ако машината няма да се ползва основно за гейминг, ами и за работа  - например инженерни изчисления графичен дизайн, фото обработка, видео обработка и пр.- тогава е по-целесъобразно да се инвестира в  четириядрен процесор с хипер трединг технология (8 логически ядра), тъй като ползата е забелижима в този вид приложения и си струва по-високата цена. 

2. Xeon 1230 e много добър и евтин процесор, който на практика е стандартен Ivy Bridge процесор, НО без наличието на графично ядро (вградена графика). Именно поради тази причина и цената му е толкова ниска. Съвсем скоро обаче той вече ще бъде спрян (ако вече не е) от производство. Хубавото на този процесор е, че е  ного добро решение за системи, който няма да се ползват основно за гейминг, ами и за работа с някакви приложения, възползващи се успешно от повечето логически ядра и при условие, че не се възползват от  Intel Quick Sync технологията (заради липсата на GPU). Той има само 100MHz по-ниска честота от i7-3770, което при геймига е нищожно малка разлика без практическа стойност, но пък разликата в цените  е към 100 лв в негова полза. Така че при тази ситуация е за предпочитане. Иначе за гейминг, този процесор не е по-добро решение от i5-3570, който пък е със 100 лв под него.

3. От лагера на AMD си струва за гейминг основно FX серията. като там решението е FX 8320/50, само че и консумацията е доста по-висока. Аз лично предпочитам да заложа на Intel и то други съображения

4. Относно видеокартите на AMD - ами те не са никак лоши, даже последното им поколение предлагат чудесно отношение цена/производителност. Те са най-вече популярни заради "миньорстването" и "копаенето" на виртуални валути като Bitcoin, където се използва OpenCL, а за него са много добри.  Основният им недостатък обаче си остава високата консумация (по-голяма от аналогичната NVIDIA ) и вечните им бъгове в драйверите. Това е причината, сериозните геймъри по света да ползват основно NVIDIA, а не AMD. Аз съм бил собственик на всякаква графични карти (даже в момента съм с AMD) и съвсем отговорно мога да завя, че  например с карта на NVIDIA, която  във FRAPS показва по-малък брой кадри от някаква на AMD, се играе по-плавно някак си. В момента и NVIDIA си смъкна цените на 7-ма серия, така че не виждам особена причина да се избере AMD, освен ако няма да се "миньорства" с нея.

5. Захранвания nJoy.......ами това е като мамалига в луксозна опаковка.  Румънски бренд, който естествено се прави в Китай (то има ли днес нещо, което да не се произвежда там? ), но концепцията е евтин хардуер с луксозен вид и опаковка и ниска цена. Цената се определя основно от вътрешния пълнеж (схемотехника, компонентна база и качество на сглобка), а външния изглед дава на продукта неговият търговски вид, който е определящ при покупката от масовия потребител. По същество тези захранвания не са нищо повече от едно JNC или Codegen, но с лустросан вид. Сравнение между FSP и nJoy е просто нелепо, независимо, че първите не са особено цвете за мирисане, но все пак са утвърдена и доказала се марка. Иначе всеки дали един продукт е добър или лош се определя от цената му. Всъщност тя го прави такъв. Например Aurun за мен са доста несполучлива серия, докато Raider 550 е много добро попадение за парите си. Иначе Sesonic са ясни - качество, качесто и пак качество.  Много добри захранвания. Все пак трябва да се има предвид, че не всички модели на даден реномиран производител са върха на сладоледа. Например Seasonic от "бронза" М12II само моделите 650/750/850 са добри. Малките от M12II (както и всички от S12II) са нискобюджетни, а там има и по-добри от тях (като споменатия Raider). На Cooler Master също не са лоши захранванията, особено тези които са ОЕМ производство на Enhance (Част от Silent Pro M серията,  Silent Pro M2, Silent Pro Gold, GX II и др.). Съвсем скоро пуснаха и новата си топ линия Cooler Master Vanguard на страхотна цена, при която всички модели са производство на Seasonic - KM3 платформата - като единствено е сменен оригиналния вентилатор (Sanyo Denki), с някакъв по-евтин и липсва пасивния режим  (познат на Hybrid при Seasonic моделите) на работа при натоварване до 20% от мощността.

6. Никога не е било добра идея, да се купува шаси с идващо в него захранване, освен ако не става въпрос за HTPC. Обикновено тези захранващи блокове не предлагат особено добро  качество  и се слагат единствено, за да могат да се пробутат в комплект с кутията Ами това е в общи линии.

Поздрави,

Денислав Славчев----------------------------------------Denislav SlavchevEditor HardwarePC World Bulgaria magazine

По темата е интересно мнението му в т. 5 ! Не че останалото не е полезно :rolleyes:

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да поръвам тази конфигурация,А сигурно ли е че ще може да се инстални уиндоус 7 без записвачката

Също така бих искал да питам някои които е пазарувал от скаи да ми каже да ли са коректни там да ми дадат просто едно мнение за тях.

А сигурно ли е че ще може да се инстални уиндоус 7 без записвачката

Инсталиране на Windows 7 с помоща на USB/DVD Download Tool стига да имаш на разположение флашка  поне 4gb 

Коректни са, действат бързо и винаги са на линия ако изникнат някакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое от този чаршав (AC/DC) не ни е известно? Вложените компоненти в S/M12II 520/620 са по-качествени от посредствените на Rider-a и са като при 650/750/850,но за разлика от M12II650/750/850 S/M 12II 520/620 са по-стара платформа с две+12 и обща стабилизация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.