Премини към съдържанието
embolado

За смяна ли са тези кондензатори ?

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам едно старо PC със следния проблем: пускам го, минава POST и угасва. PC-то е следното:

MB: Gigabyte GA-K8NE v2, CPU: AMD Sempron 3100+, 1.8GHz, GPU: NVIDIA GeForce 6600 GT,  RAM: 512MB Kingston, DDR 400, HDD: Hitachi Deskstar 160GB, PSU: JAR Computers 350W. Разгледах дъното и забелязах кондензатори, които ми се струват подути, но не съм сигурен, затова питам тук. Възможно ли е PC-то да гасне заради тях ? Ето няколко снимки

снимка 1

снимка 2

снимка 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За смяна са, с изключение на един, може би. По всяка вероятност компютърът гасне при старт именно от тях

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам едно старо PC със следния проблем: пускам го, минава POST и угасва. PC-то е следното:

MB: Gigabyte GA-K8NE v2, CPU: AMD Sempron 3100+, 1.8GHz, GPU: NVIDIA GeForce 6600 GT,  RAM: 512MB Kingston, DDR 400, HDD: Hitachi Deskstar 160GB, PSU: JAR Computers 350W. Разгледах дъното и забелязах кондензатори, които ми се струват подути, но не съм сигурен, затова питам тук. Възможно ли е PC-то да гасне заради тях ? Ето няколко снимки

снимка 1

снимка 2

снимка 3

И на мен скоро ми се случи същото с един стар IBM - имаше два подути кондензатора точно до процесора. Единия дори беше изтекъл. Смених ги и компютъра запали. Така, че сменяй ги..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За смяна са, с изключение на един, може би. По всяка вероятност компютърът гасне при старт именно от тях

По принцип се сменят всички и по едната/двете линии,за да няма сакатлъци.Виж,ако мющерията прояви склонност към цигания или се прави на циганин,се сменят само1, 2 или х бройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че като гледам, това май са кондерите на VRM-а

Сменяй.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени ги с Low ESR като тези http://store.comet.bg/Catalogue/CAP/Кондензатори/CEATM/Кондензатори+електролитни+105°+-+LOW+ESR/#eyJjIjpbIjY3MDgyIiwiNjcxMDkiXSwiaXBwIjoiMTAifQ%3D%3D   

ПП: Първо пробвай с друго захранване и ако не гасне, огледай и старото за изтекли кондензатори.

Редактирано от androns (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.