Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите,живеяа в Германиа и имам 45 см. сателитна антена TechniSat Multytenne и приемник Technisat TechniStar S2 digitaler HDTV Satellitenreceiver с тях хваштам астра 19.2 и хотбирд 13 искам да питам ако ги занеса в Българиа ас съм от Хасково и ги инсталирам на мояа апартамент в Хасково дали ште хваштам пак астра 19.2 и хотбирд 13 или ште ми е необходима по голяма сат. антена например 80 см. или какво сте ми е необходимо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Здравеите,живеяа в Германиа и имам 45 см. сателитна антена TechniSat Multytenne и приемник Technisat TechniStar S2 digitaler HDTV Satellitenreceiver с тях хваштам астра 19.2 и хотбирд 13 искам да питам ако ги занеса в Българиа ас съм от Хасково и ги инсталирам на мояа апартамент в Хасково дали ште хваштам пак астра 19.2 и хотбирд 13 или ште ми е необходима по голяма сат. антена например 80 см. или какво сте ми е необходимо

За България ще е малък размера на овсетката, особено в Хасково. Единствено ще трябва да закупите нова такава, но с по голям размер. Закупуването и от България е по евтино отколкото в Германия. Примерно, за да нямате проблем с двата спътника  1,2 овсетова антена ще Ви устрои. Другото ще ползвате без проблем-конвертор и приемник.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само за инфо. 85 см. сат.антена например TechniSat Skytenne ( http://www.amazon.de/TechniSat-Skytenne-f%C3%BCr-Mehrteilnehmer-beige/dp/B000V1YF8G/ref=sr_1_53?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1392318694&sr=1-53&keywords=TechniSat ) дали ште стане или....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

само за инфо. 85 см. сат.антена например TechniSat Skytenne ( http://www.amazon.de/TechniSat-Skytenne-f%C3%BCr-Mehrteilnehmer-beige/dp/B000V1YF8G/ref=sr_1_53?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1392318694&sr=1-53&keywords=TechniSat ) дали ште стане или....

Аз вече ви отговорих. То не е който каквото си иска.Просто трябва по голям размер на антената.

За сведение! В България овсет от 1,2 метра струва 120 лева!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

казвате по голям размер но колко по голям 85 см. става ли

Момче! Можеш ли да четеш по български? За трети път ти пиша 1,2 метра  овсет ще ти е добра! Какво още не си разбрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче! Можеш ли да четеш по български? За трети път ти пиша 1,2 метра  овсет ще ти е добра! Какво още не си разбрал?

Той те пита за см :)  ......... автора , ще ти трябва от 120 см нагоре :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах от първия му пост ползва мултифийд за астрата и хотбърд! Ако беше само за единия то и с 60см. булсатска може да се гледа (слагал съм такава на един приятел за астрата и излязоха над 500 програми)! Най-доброто за мултифийд си остава  110см Triax и от останалите над 120см. (не, че не съм го правил и с 80см.-ова от бившите ITV, но си е доста играчка до като я настроиш, и то без уред)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Той те пита за см :)  ......... автора , ще ти трябва от 120 см нагоре :D

Знаеш ли! Може и да си прав, но изхождайки че живее в Германия, съм останал с впечатление, че тези елементарни неща ги знае всеки човек! Даже ми се струва, че 120 см ще му дойдат малко малка през зимата, макар че е офсет и не се покрива със сняг както параболата.Местният дилър от Хасково ще му каже най- добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За зимата са всички малки , слага я на удобно място и я премита от време на време :)

Моята е 80 см на Виваком и пак като натрупа на диша сняг пред конвертора ...... играе метлата .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не става вапрос за зимата интересува ме за сигнала дали ште може да го хвашта от хасково с тази 85 см. http://www.amazon.de/gp/product/B003Z7NCVY/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=home-theater или пак с 45 см.

До колкото разбрах от първия му пост ползва мултифийд за астрата и хотбърд! Ако беше само за единия то и с 60см. булсатска може да се гледа (слагал съм такава на един приятел за астрата и излязоха над 500 програми)! Най-доброто за мултифийд си остава  110см Triax и от останалите над 120см. (не, че не съм го правил и с 80см.-ова от бившите ITV, но си е доста играчка до като я настроиш, и то без уред)!

казваш с 60 см. зашто да не може и с 45 см. за настроикоте имам урет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не става вапрос за зимата интересува ме за сигнала дали ште може да го хвашта от хасково с тази 85 см. http://www.amazon.de/gp/product/B003Z7NCVY/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=home-theater или пак с 45 см.

Да те питам! Прочете ли поне един от постовете след твоя? Ти нима не виждаш колко пъти сме написали, че антената ти в Хасково трябва да е над 120 см?Колко пъти искаш да ти го напишем? А ако не разбираш от български, кажи да напишем на немски или там, какъвто знаеш бе човек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

да яасное но нали казвате за змата по малка е по хубава

Извинявай, но е желателно по внимателно да четеш. Опитай се пак и ако ти трябва преводач от български, ще се постарая и с това да ти помогна. Сега ще опитам с няколко редакции, за което се извинявам на всички колеги!

"Даже ми се струва, че 120 см ще му дойдат малко малка през зимата, макар че е офсет и не се покрива със сняг както параболата"

Няма да ти цитирам пост #2 на колегата, защото той представлява карта на облъчване на Европа от спътника и България за целта ще ти е необходима 120 см.

"За зимата са всички малки , слага я на удобно място и я премита от време на време" Това иска да ти каже, че през зимата долната 1/3 част от антената ще ти е покрита със сняг и ще се отрази на качеството на приемания сигнал.

"Най-доброто за мултифийд си остава  110см Triax и от останалите над 120см."

Понеже не си написал нищо конкретно за антената и конверторите, колегата Пламен а и аз предполагаме че имаш "мултифийд" на антената която ти е статично закрепена и на нея има 2 конвертора за Astra 19,2 градуса и  за  Hot Bird 13 градуса.В този случай, всеки от конверторите не използва цялата площ на антената поради изместения конвертор от нейният фокус/ на антената/. тук вече се налага да се увеличи размера на самата антена и да достигне границите от 120 см и нагоре, за да имаш добро приемане и на двата спътника, без да местиш антената ту на единият, ту на другият спътник. Аз не зная какъв уред имаш, но да ти кажа честно той не ти и трябва. ти просто не четеш какво ти се пише или трудно възприемаш всичко написано и се чудя какво правиш точно в...Германия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само за хотбирд 13 колко голяма трябва да е сат. антената за да хвашта от хасково

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

само за хотбирд 13 колко голяма трябва да е сат. антената за да хвашта от хасково

Общо транспондерите на този спътник са по-мощни и антена с размер около 100 см ще те задоволи напълно. Завишавам малко размера, за да имаш винаги качествен приет сигнал -не като сила, а като качество или написано на приемника "beer" Дано поне малко разбереш нещо от обясненията ми, но то е близко до ума и сам да се сетиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

антената ми е с 4 конвертора за Hotbird 13° ASTRA 23,5 ASTRA & Eutelsat 28,5° по точно ето я http://www.amazon.de/TechniSat-Multytenne-Wandhalterung-Single-LNB-grau/dp/B000KPWH4M/ref=sr_1_14?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1392335325&sr=1-14 и мисля честно да ви кажа да я закарам в хасково и да я инсталирам пак каквото му доиде имам стара 120 см. сат антена ако нестане ште сменя конвертора заштото е много стар и хотбирда 13 с неяа да я хвана и толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

антената ми е с 4 конвертора за Hotbird 13° ASTRA 23,5 ASTRA & Eutelsat 28,5° по точно ето я http://www.amazon.de/TechniSat-Multytenne-Wandhalterung-Single-LNB-grau/dp/B000KPWH4M/ref=sr_1_14?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1392335325&sr=1-14 и мисля честно да ви кажа да я закарам в хасково и да я инсталирам пак каквото му доиде имам стара 120 см. сат антена ако нестане ште сменя конвертора заштото е много стар и хотбирда 13 с неяа да я хвана и толкоз.

Да! Това е много малка за България, но в Германия върши много добра работа. Тук сигнала е по слаб и затова ще ползваш старата антена с този конвертор на малката антенка от линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ште кажеш за тази сат. антена дали ште стане или и тя е малка http://www.amazon.de/TechniSat-Skytenne-f%C3%BCr-Mehrteilnehmer-grau/dp/B003Z7NCVY/ref=sr_1_23?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1392336684&sr=1-23

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

какво ште кажеш за тази сат. антена дали ште стане или и тя е малка http://www.amazon.de/TechniSat-Skytenne-f%C3%BCr-Mehrteilnehmer-grau/dp/B003Z7NCVY/ref=sr_1_23?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1392336684&sr=1-23

85 см ли е? И е прекалено скъпа .В България е около 30 лева. Давай да спираме.Антена не ти трябва да си носиш нито да купуваш от Германия! Какво точно искаш да гледаш на 13 градуса? Я напиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това което тука го гледам смисал всички канали на 13 градуса и на астрата 19.2 с една сат.антена без да я местя искам да кажа колко трябва да е минимума за да ги хваштам от Балгария старата сат.антена ми е 120 см. и е с електромотор но е запазена над 20 години е и има савсем малко ражда смяатам неяа да я стегна.благодаря за саветите които ми дадохте сега ми стана яасно няакои нешта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не разбираш какво ти се пише или никога не си ползвал метър (рулетка)?! Тази дето си я показал е 85см., което ще рече, че е малка!!! Почвам обаче да разбирам защо държиш на този тип антени (заради самия конвертор - няма да обяснявам защо)! Като толкова искаш мултифийд си вземи офсет антена над 120см. и си сложи колкото искаш конвертори:

Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мултифийд то4но това исках да кажа какви са предимствата и недостатаците на мултифита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

мултифийд то4но това исках да кажа какви са предимствата и недостатаците на мултифита

Приятел!

Написал си в горният пост, че малко са ти се изяснили нещата. Да, ама не! Не само че не са ти ясни, но продължаваш с твоя въпрос, дали не можеш да ползваш твоята антена! Да можеш да я ползваш, но няма да имаш нужният сигнал а и често ще имаш сериозни прекъсвания!Ако още веднаж попиташ дали можеш с твоята антена, подобре бегай от форума или върви в другия за сателитна техника, но там ще те изгонят веднага. Не се ли сещаш, че 10 пъти пишеш и питаш за едно и също нещо. Да беше "джипси" щеше да ни разбереш отдавна. Ето това, което сега Пламен ти е предложил е много добра идея за твоя случай, но ти трябва да си намериш човек, за да ти го направи, защото по никакъв начин няма да успееш сам! А да ти развиваме теории и пишем на кой спътник колко и какви програми има и кои от тях се гледат свободно, няма да стане. Дадохме ти основни насоки за правилната работа след като монтираш антената и до тук всичко беше без пари. От сега нататък по 20 евра за всеки пост, след като получим известие, че си ги пратил. Да ти пишем ли адрезите си?

Това ти е предпоследният пост в който за пореден път питаш за своята си антена. За твое сведение, размерът , който ти трябва сме го посочили и в метри и в сантиметри. ако попиташ още веднаж ще ти го напишем в милиметри!

"това което тука го гледам смисал всички канали на 13 градуса и на астрата 19.2 с една сат.антена без да я местя искам да кажа колко трябва да е минимума за да ги хваштам от Балгария..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.