Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, започнах сам но се затрудних на създаване на файл и четене от файл ето цялото условие на задачата: 

Да се състави обектно-ориентирана програма с до 300 обекта за отчитане на общия хорариум часове, в даден семестър от обучението. Програмата да има следните характеристики:
1. За всеки семестър да се въвеждат следните данни:
- номер на семестър;
- име на учебната дисциплина;
- брой часове на дисциплината - общ = лекции + упражнения;
2.  Да се предвидят следните допълнителни възможности:
- извеждане броя на обектите в програмата и максимално възможният им брой;
- добавяне на нови данни;
- разглеждане на данните за определен номер;
- корекция на данните за определен номер;
- запис и четене на данните във файл;
- да извежда на екрана дисциплините и часовете за дисциплините в избран семестър.
Последните две ме затрудниха пиша на Microsoft Visual 6. Моля помогнете, Ето кода, като за case 4 и case 5  не сработват правилно:

#include "stdafx.h"#include <iostream.h>#include <string.h>#include <fstream.h>class Semester{public:	void GetData();	void Display();	void Write(ofstream&ofile);	void Read(ifstream &ifile);private:	char disc [40];	unsigned int sem;    unsigned int lek;	unsigned int upr;};void Semester::GetData(){	cout<<"Semester = ";cin>>sem;	cout<<"Ime na Uchebna disciplina ";cin>>disc;	cout<<"Broi lekcii =";cin>>lek;	cout<<"Broi uprajneniq =";cin>>upr;}void Semester::Display(){	cout<<"Semester: "<<sem<<" Uchebna Disciplina: "<<disc<<endl;	cout<<"Broi lekcii: "<<lek<<"  Broi uprajneniq: "<<upr<<"  Obsht horarium = "<<lek+upr<<endl;}void Semester::Write(ofstream & ofile){	ofile<<" "<<sem<<" "<<disc<<" "<<lek<<" "<<upr<<endl;}void Semester::Read(ifstream & ifile){	ifile>>sem>>disc>>lek>>upr;}int main(){	Semester s[300];	int el=0,m; //Broi na elementite	do	{		cout<<el<<" Element ot max 300n";		cout<<"1 - Dobavqne na novi dannin";		cout<<"2 - Razglejdane na dannite na opredelen nomern";		cout<<"3 - Korekciq na danni za opredelen nomern";		cout<<"4 - Zapis na dannite vav failn";		cout<<"5 - Chetene na dannite ot failn";		cout<<"6 - Disciplini i chasove v semestarn";		cout<<"0 - Izhodn";		cin>>m;			switch(m)		{		case 1:			s[el].GetData();			el++;			cout<<"   "<<endl;			break;		case 2:		{			int k;			cout<<"Vavedi nomer 1 do " <<el<<" ";			cin>>k;			s[k-1].Display();			cout<<" "<<endl;			break;		}		case 3:			{			int k;			char c;			cout<<"Vavedi nomer 1 do "<<el<<" " ;			cin>>k;			cout<<"Vashite danni sa: ";			s[k-1].Display();            cout<<" "<<endl;			cout<<"Iskate li da promenite dannite Y/N ";cin>>c;			if (c=='Y'|| c=='y')				s[k-1].GetData();			cout<<" "<<endl;			break;			}		case 4:			{							Semester s[300];			ofstream outFile;					outFile.open("Semester.txt", ios::out);	       		el++;					for (int i = 0; i<el ; i++)			{									s[el].GetData();		    	cout<<"   "<<endl;								s[i].Write(outFile);} 	        outFile.close();			break;			}		case 5:			{				ifstream inFile;		//4etene ot fajl				inFile.open("Semester.txt", ios::in);								for (int i = 0; i <el ; i++)				{										s[i].Display();					cout<<"  "<<endl;									}				inFile.close();				break;			}		}	}	while(m);	return 0;	}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пени
      Здравейте, аз съм ученик в 9ти клас
      Много ви моля за помощ, поради факта, че в понеделник, демек утре имам есе по психология на една от следните теми :
      "Не можем да решим проблемите, ако разсъждаваме по същия начин, по който сме разсъждавали при създаването им. "
      "Няма човешки проблем, за който да не съществува лесно решение - съвършено, надежно и погрешно. "
      "Човекът е единственото живо същество, което усеща собственото си битие като проблем, който трябва да разреши и от който той не може да се избави."
      Критериите за есето са следните :
      1. Ниво на разпознаване на проблема, заложени на фрагмента  5т.
      2. Ниво на философска осмисленост и интерпретация ( което специално моят учител няма да взима в предвид заради възрастта ни ) 10т.
      3. Логически последователно аргументирано ( да не се отклоняваме от идеята ) 10т.
      4. Изразена лична позиция ( трябва да се изрази към края ) 4т.
      5. Езикова и стилистична култура 3т.
      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРЕТЕЛНО

• от Calando
      Здравейте, насочил съм се към няколко модела, които ми се струват удачни за цена до към 300$ (най-вероятно ще го купувам през чуждестранен сайт)
      Honor 7x
      Xiaomi Mi A1
      Lenovo K8 Plus
      Обмисляни китайски варианти от рода на Ulefone T1, Umidigi Z1 Pro
      Отворен съм за вашите варианти, мнения и предложения. Има ли някой опит и впечатление от тези модели или други подобни?

Приоритет е
      - стабилна, гладка и сигурна работа, издържливост
      - прилична камера
      - поддръжка на софтуера

• от divna
      Здравейте,

изправена съм пред избор на нов смартфон. От 2011г. до момента успешно и безпроблемно ползвам Samsung Galaxy S II. Нищо му няма, работи си без проблеми, не забива, не бози и т.н., но .... е старичък вече. Някои приложения не се отварят и ме дразни това, че не прави хубави снимки.
      Та, оглеждам какви смартфони предлагат Samsung към момента. Виждам, че са представени по класове - клас А, клас S и т.н. съответно и включени след името на марката Samsung A5, Samsung J5, Samsung S6 т.н. Моля за информация - по какво се различават класовете. 
      От четеното насам-натам оставам с впечатление, че Samsung Note 4 ще ми свърши работа - за социални мрежи, браузване, снимки ...
      Моля за препоръки  И Благодаря предварително!
    • от joeybg
      Здравейте,
      имам да напиша програма в която имам член-функция за намиране на рождена дата студент от неговото ЕГН и втора член-функция, която намира годините на студента от намерената рождена дата, но не мога да измисля как да взема рождената дата от първата член функция и да я използвам във втората. Ако някой знае нека помага, че цял ден се опитвам да го измисля и не мога, яко съм зациклил на това.

Това е което съм написал до момента:
      http://pastebin.com/embed_iframe.php?i=G4S8tEDa
    • от pavel81
      Здравейте, започнах сам но се затрудних на създаване на файл и четене от файл ето цялото условие на задачата: 
      Да се състави обектно-ориентирана програма с до 300 обекта за отчитане на общия хорариум часове, в даден семестър от обучението. Програмата да има следните характеристики: 1. За всеки семестър да се въвеждат следните данни: - номер на семестър; - име на учебната дисциплина; - брой часове на дисциплината - общ = лекции + упражнения; 2.  Да се предвидят следните допълнителни възможности: - извеждане броя на обектите в програмата и максимално възможният им брой; - добавяне на нови данни; - разглеждане на данните за определен номер; - корекция на данните за определен номер; - запис и четене на данните във файл; - да извежда на екрана дисциплините и часовете за дисциплините в избран семестър. Последните две ме затрудниха пиша на Microsoft Visual 6. Моля помогнете, Ето кода, като за case 4 и case 5  не сработват правилно:
      #include "stdafx.h"#include <iostream.h>#include <string.h>#include <fstream.h>class Semester{public: void GetData(); void Display(); void Write(ofstream&ofile); void Read(ifstream &ifile);private: char disc [40]; unsigned int sem; unsigned int lek; unsigned int upr;};void Semester::GetData(){ cout<<"Semester = ";cin>>sem; cout<<"Ime na Uchebna disciplina ";cin>>disc; cout<<"Broi lekcii =";cin>>lek; cout<<"Broi uprajneniq =";cin>>upr;}void Semester::Display(){ cout<<"Semester: "<<sem<<" Uchebna Disciplina: "<<disc<<endl; cout<<"Broi lekcii: "<<lek<<" Broi uprajneniq: "<<upr<<" Obsht horarium = "<<lek+upr<<endl;}void Semester::Write(ofstream & ofile){ ofile<<" "<<sem<<" "<<disc<<" "<<lek<<" "<<upr<<endl;}void Semester::Read(ifstream & ifile){ ifile>>sem>>disc>>lek>>upr;}int main(){ Semester s[300]; int el=0,m; //Broi na elementite do { cout<<el<<" Element ot max 300n"; cout<<"1 - Dobavqne na novi dannin"; cout<<"2 - Razglejdane na dannite na opredelen nomern"; cout<<"3 - Korekciq na danni za opredelen nomern"; cout<<"4 - Zapis na dannite vav failn"; cout<<"5 - Chetene na dannite ot failn"; cout<<"6 - Disciplini i chasove v semestarn"; cout<<"0 - Izhodn"; cin>>m; switch(m) { case 1: s[el].GetData(); el++; cout<<" "<<endl; break; case 2: { int k; cout<<"Vavedi nomer 1 do " <<el<<" "; cin>>k; s[k-1].Display(); cout<<" "<<endl; break; } case 3: { int k; char c; cout<<"Vavedi nomer 1 do "<<el<<" " ; cin>>k; cout<<"Vashite danni sa: "; s[k-1].Display(); cout<<" "<<endl; cout<<"Iskate li da promenite dannite Y/N ";cin>>c; if (c=='Y'|| c=='y') s[k-1].GetData(); cout<<" "<<endl; break; } case 4: { Semester s[300]; ofstream outFile; outFile.open("Semester.txt", ios::out); el++; for (int i = 0; i<el ; i++) { s[el].GetData(); cout<<" "<<endl; s[i].Write(outFile);} outFile.close(); break; } case 5: { ifstream inFile; //4etene ot fajl inFile.open("Semester.txt", ios::in); for (int i = 0; i <el ; i++) { s[i].Display(); cout<<" "<<endl; } inFile.close(); break; } } } while(m); return 0; }  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.