Премини към съдържанието
muzicantini

Лаптоп среден/висок клас и за игри

Препоръчан отговор

Работата е такава. Предстои покупка на лаптоп. Максималният бюджет, с който искам да се разделя е към 2500 лв. В момента оглеждам т.нар. геймърски лаптопи, не че се скъсвам да играя игри или имам време, но си мисля, че лаптопите, които се направени да понасят големи натоварвания ще служат по-дълго време. Трябва минимум 4 години да ми върши работа и да няма проблеми. Ще се ползва и за фотообработка, заради което ще си разделя въпроса на две части:

- Има ли в посочения ценови диапазон машина, която да има свестен IPS дисплей. Единствено от Acer видях някакви IPS и, но четох, че не са истински 24 битови, а са 18 битови и общо взето не знам дали мога да очаквам нещо добро от лаптоп за 1500 лв. Друг въпрос е има ли такива TN матрици, които да дават добър контраст и сравнително нелошо цветопредаване (например, Асус РоГ серията й дават 98% от sRGB цв пространство).

- Какво ще ми препоръчате в този ценови клас максимално добри характеристики и производителност. Първата ми мисъл беше Lenovo Y510p, който особено варианта с GT755M sli ми изглеждаше много примамлив, но в последствие разбрах, че този лаптоп доста загрява. Все пак това са две видеокарти с четириядрен процесор. По форумите пишат, че някоя по-тежка игра бързо вдига процесора до 90 градуса, което не е много здравословно. Някой има ли лични наблюдения върху този модел? Прегряването до бройка ли е, проблем с термопаста на конкретни модели, лоша експлоатация или просто инженерна недомислица? Има ли варианти за справяне с температурата или просто този модел толкова си може? Други варианти, които гледах са Асус РоГ серията, както и N серията. GTX 760, 765 и 770 М видеокартите може ли да се каже, че са сходни като способности. При РоГ серията, това, което прави впечатление е дизайна с големите вентилатори, а и доколкото четох добре се охлажда дори при натоварена работа, което подсказва, че ще служи дълго време вярно. Някакви други модели, за които не съм се сетил, въпреки, че направо счупих онлайн магазините от търсене ? :D

Знам, че ще препоръчате за настолна машина, но мобилността ми е важна в случая, дори да става дума за 17 инчов 5 кг-мов лаптоп, въпросът е да може да се транспортира лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има колеги дето се разцепват от игри и със сигурност са по-компетентни (аз игри въобще не играя) но ми се струва,че ето този красавец би ти свършил работа.

Иначе на работа главния дизайнер има (служебен) точно ето такъв и го малтретита яко с какви ли не програми и по негови думи е много корава машина.

Аз  като  неразбирайки по отношение на гейминга мисля ,че ROG-а е много добър избор,но нека се изкажат и запалените геймъри :)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз често играя игри на лаптопа и като се увлека малко повече си загрява машинката, така че ще трябва да го следиш малко. И Acer и Lenovo да вземеш с хубаво видео пак ще ти греят и ще ти бръмчат доста. За тези пари няма по-добро от към характеристики и добър корпус от Asus Rog.

Наскоро им звънях в магазина от където си взех моя лаптоп преди половин година и да им го продам обратно и да доплатя за Asus Rog заради по-тежките игри, но много малко пари дават и като се върна от командировка ще се пробвам сам да го продам. Ето тук има доста добър Asus Rog , който е намален и със съвсем малко надвишава бюджета ти, но не вярвам че ще е проблем.

Хвърли едно око и на видеокартите които се срещат в тези машини, за да знаеш долу-горе какво да очакваш.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.